سه راهکار برای جلوگیری از جوش زدن صورت

دوراغ بلوغ، زمان اوج این جوش‌ها است، اما همه خیلی خوش‌شانس نیستند و در بزرگ‌سالی هم با این موضوع درگیرند. اما نگران نباشید ما به شما راهکار‌هایی برای جلوگیری از جوش‌های صورت و حتی درمان آن پیشنهاد خواهیم داد. برای خواندن مطالب تخصصی و خرید محصولات مراقبت از پوست می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

Image for post
Image for post

1- براش‌های آرایشی خود را تمیز کنید

یک مطالعه‌ی بریتانیایی به این نتیجه رسید که 70 درصد از زنان هرگز براش و اسفنج آرایشی خود را نمی‌شویند. لوازم آرایشی می‌توانند کثیفی‌ها و باکتری‌ها را جذب کنند و منجر به بروز جوش و آکنه شوند. 

2- ماسک دارچین و عسل

عسل و دارچین منبع آنتی اکسیدان ها هستند. مطالعات نشان داده‌اند که آنتی‌اکسیدان‌ها بیشتر از بنزوئیل پراکساید و رتینول‌ها در کاهش آکنه مؤثر است. البته آنتی‌اکسیدان‌هایی که در این مطالعات بررسی شده‌اند، از مشتقات ویتامین C هستند که در عسل یا دارچین یافت نمی‌شوند، مانند ویتامین B3، اسید لینولئیک (امگا ۶) و سدیم اسکوربیل فسفات (SAP)؛ اما با‌توجه‌به نتایج این مطالعات، می‌توان نتیجه گرفت که سایر آنتی‌اکسیدان‌ها هم اثر مشابهی داشته باشند.

Image for post
Image for post

3- اقدامات مراقبتی قبل و بعد از اصلاح موهای زائد صورت

اصلاح موهای زائد صورت با موچین و وکس می‌تواند منجر به بروز جای زخم و جوش به‌ویژه در خانم‌هایی شود که پوست تیره‌تری دارند. قبل از اینکه موهای زائدتان را اصلاح کنید، پوست خود را آماده کنید. برای این کار ناحیه‌ی مدنظر را با یک شوینده‌ی ضدباکتریایی بشویید. علاوه بر این بعد از اصلاح صورت از محصولات حاوی ترکیبات ضد التهابی استفاده کنید تا پوستتان به‌سرعت تسکین و بهبود پیدا کند

Image for post
Image for post