اسپرسو

اسپرسو چیست و چگونه می توانم آن را درست کنم؟
توسط Janet Stayte 15 مارس 2023 3 دقیقه خوانده شده

اگر عاشق قهوه صبح خود هستید، اما واقعا نمی دانید چه چیزی سفارش می دهید، ما شما را تحت پوشش قرار داده ایم.

اسپرسو نوعی قهوه است که به روش خاصی دم می شود. اسپرسو یا قهوه سیاه کوتاه (این همان چیزی است) یکی از بهترین راه ها برای به دست آوردن یک نمایش واقعی از طعم یک قهوه خاص است. شات اسپرسو همچنین اساس اکثر نوشیدنی های قهوه مبتنی بر شیر است، مانند قهوه سفید یا کاپوچینو.

این یک دسته متفاوت از روش های دم کردن برای فیلتر کردن قهوه یا روش های قهوه قطره ای است، مانند پوراور، پرس فرنچ و دم کردن دسته ای.

خرید عمده قهوه 

شات اسپرسو در فنجان قهوه

این شامل استفاده از دانه های ریز آسیاب شده قهوه است که فشرده می شوند و سپس با استفاده از دستگاه اسپرسو دم می شوند که 9 بار آب داغ با فشار بالا را به مدت 30 ثانیه در قهوه آسیاب شده عبور می دهد. این روش دم کردن منجر به قهوه غلیظی می شود که می تواند به تنهایی نوشیده شود، و به اندازه کافی جسورانه است که طعم خود را در هنگام جفت شدن با شیر، هنگام تهیه یک قهوه سفید مسطح یا سایر قهوه های مبتنی بر شیر حفظ کند.

اگر به دنبال تهیه یک اسپرسو یا یکی از بسیاری از نوشیدنی‌های مبتنی بر اسپرسو هستید، در جای مناسبی هستید. چند ترکیب کلیدی برای یک شات عالی قهوه وجود دارد، و ما یک راهنمای گام به گام در مورد نحوه تولید آن داریم.

لوبیا

در ابتدا، زمانی که قهوه اسپرسو درست می کنید، باید مطمئن شوید که از دانه های اسپرسو استفاده می کنید. این مهم است زیرا دانه های قهوه را می توان به روش های مختلفی برشته کرد. رست های سبک تر با فرآیند دم کردن اسپرسو سازگار نیستند و بیشتر برای روش های قهوه فیلتر مناسب هستند. دانه‌های اسپرسو معمولاً با برشته‌ای متوسط ​​تا تیره برشته می‌شوند که اجازه می‌دهد طعم‌های غلیظ و کامل ظاهر شوند. این نیز منجر به آن کرم چسبناک می شود. یک عامل کلیدی که یک قهوه اسپرسوی عالی را می سازد.
با این حال، مهم است که توجه داشته باشید، که برخی از کباب ها می توانند خیلی تیره باشند - مانند هر چیز دیگری، اگر آن را بسوزانید، طعم چندان خوبی نخواهد داشت!

اگر در حال تهیه اسپرسو هستید تا با شیر نوشیده شود، ما ترکیب قهوه Shadow Boxer یا Haymaker را پیشنهاد می کنیم. اگر قهوه سیاه را ترجیح می دهید، ما Street Fighter یا یکی از منشاءهای تک چرخشی ما برای اسپرسو را توصیه می کنیم.

آسیاب
هنگام تهیه اسپرسو، اندازه آسیاب بسیار مهم است. استفاده از قهوه ریز آسیاب شده برای ایجاد یک اسپرسوی خوب حیاتی است. اگر از آسیاب درشت تر استفاده می کنید، زمان شات خیلی سریع می گذرد، به این معنی که زمان تماس کمتری بین قهوه آسیاب شده و آب داغ وجود دارد. این می تواند منجر به قهوه ای ضعیف و آبکی شود که نوشیدن آن ناخوشایند است!

یکی از بهترین نکاتی که ما داریم، که تفاوت اصلی بین یک اسپرسو خوب و یک شات اسپرسوی عالی است، این است که روی یک آسیاب قهوه سرمایه گذاری کنید و هر بار که قهوه درست می کنید، دانه های قهوه خود را تازه آسیاب کنید. این به این دلیل است که دانه‌های قهوه به محض آسیاب شدن به دلیل افزایش سطح و قرار گرفتن در معرض اکسیژن شروع به کهنه شدن می‌کنند. بنابراین آسیاب کردن آنها بلافاصله قبل از تهیه اسپرسو می تواند به به حداقل رساندن این اثر کمک کند.

مزیت دیگر داشتن آسیاب قهوه خود کنترلی است که بر اندازه آسیاب دارید. اگر قهوه شما کمی سریع اجرا می شود - به عنوان مثال، یک شات 24 ثانیه ای، به جای شات 30 ثانیه ای، می توانید آسیاب را ریزتر کنید، و شات کندتر اجرا می شود و منجر به اسپرسوی ابریشمی می شود که دنبال آن هستید.

دستگاه اسپرسو

و در نهایت، دستگاه اسپرسوسازی که استفاده می کنید، تفاوت زیادی ایجاد می کند. به طور طبیعی قهوه سازهای تجاری که در کافی شاپ ها پیدا می کنید، از این نظر بسیار بهتر هستند. آب داغ با فشار بالا که آنها ارائه می دهند، منجر به استخراج اسپرسوی عالی می شود که همه دوستداران قهوه آن را می شناسند و دوست دارند. متأسفانه دستگاه‌های اسپرسوساز خانگی هرگز نمی‌توانند با کیفیت یک دستگاه دم‌آوری 20000 دلاری مطابقت داشته باشند، با این حال تعدادی از دستگاه‌های اسپرسوساز خانگی وجود دارند که کار بسیار خوبی در تهیه اسپرسو انجام می‌دهند. دستگاهی که ما استفاده می کنیم و توصیه می کنیم، Breville Bambino است. ما فکر می‌کنیم نسبت به قیمتش قهوه‌ای عالی می‌سازد، و همچنین به شما کمک می‌کند شیر کاملاً بخار پز شده ایجاد کنید (حتی اگر قبلاً قهوه درست نکرده باشید!)

لته
لته
لته