مقالات و یادداشت‌های استیون هاوکینگ

مقالات علمی و دارایی های شخصی پروفسور استیون هاوکینگ برای ملت‌ها ذخیره می شود. این اشیا شامل نامه‌های دوران کودکی ، فیلم نامه‌های حضور در تلویزیون وی و تحقیقات پیشگامانه پروفسور هاوکینگ در مورد سیاه چاله‌ها ست. ده هزار صفحه بایگانی برای همیشه در کتابخانه دانشگاه کمبریج نگهداری می شود.

پسر پروفسور هاوكینگ گفت كه خانواده او از اینكه بدن وی و خاطرات زندگی او برای نسلهای آینده محافظت می شود بسیار خوشحال هستند.

او گفت: "پدر ما واقعاً خوشحال خواهد شد." "در طول زندگی او واقعاً مهم بود که دانش به بیشترین مقدار ممکن باز شود و مردم سالارانه شود و از قشر نخبه تقدیر شود."

استیون هاوکینگ (ردیف جلو ، دوم از چپ) در دوران دانشجویی در دانشگاه آکسفورد
استیون هاوکینگ (ردیف جلو ، دوم از چپ) در دوران دانشجویی در دانشگاه آکسفورد
استیون هاوکینگ (ردیف جلو ، دوم از چپ) در دوران دانشجویی در دانشگاه آکسفورد

دوران طفولیت

این مجموعه شامل زندگی شخصی و شغلی پروفسور هاوکینگ است. نامه ای که هاوکینگ به پدرش در سرپرستی خانواده به نوشت، به ویژه قابل توجه است که در شش سالگی استاد آینده نوشته شده است.

استفان جوان با نامه نگاری های کودک مانند، با چندین عبور از آن، داستانی را درباره دزدان دریایی در حال بارگیری گنج برای پدرش تعریف می کند. او با آغوش و بوسه از سیستم خارج می شود.

تیم هاوکینگ برای اولین بار این یادداشت را اخیراً دید.

او با عشق یادآوری می کند: "من نامه های پدرم را در همین راستا می نوشتم." "بسیار خوب بود که مشاهده می کردم این نسل در طول نسل منتقل می شود و قدردانی می کنم که او با پدرش رابطه عاشقانه ای برقرار کرده است ، همانطور که من در آن سن انجام دادم. این نشان دهنده حساسیت من در رابطه او با پدرش است" تا الان کاملاً فهمیده شده ام. "

Image for post
Image for post

پروفسور هاوکینگ نویسنده پرکاری بود وی با پاپ ها، روسای جمهور آمریکا و برندگان جایزه نوبل ارتباط برقرار کرد. با این حال، این نامه ها نشان می دهد که خط وی پس از تشخیص بیماری نورون حرکتی در سال 1963 رو به وخامت است. پیشرفت آن توسط نامه ها و لکه های مرکب که به طور فزاینده ای اشتباه است، ثبت می شود.

فیلمنامه های تلویزیونی

پروفسور هاوکینگ کمک بزرگی به علم کرد. اما مقام وی به عنوان مشهورترین دانشمند جهان تا حدودی به دلیل حضور در برنامه‌های تلویزیونی معروف مانند Star Trek و تئوری بیگ بنگ بود. در میان بایگانی ها، متن شخصی هاوکینگ از اولین حضورش در سیمپسونها، در سال 1999 وجود دارد.

در این قسمت، پروفسور هاوکینگ و هومر سیمپسون برای نوشیدنی به می مو می روند. پروفسور هاوکینگ شیفته نظریه هومر در مورد "جهانی به شکل دونات" می شود و فکر می کند آیا می تواند آن را بدزدد؟ هومر در تلاش برای وادار کردن او به پرداخت صورتحساب بار از او تقلید می کند و توسط یک دستکش بوکس روی یک فنر مشت خورده، در صندلی چرخدار پروفسور هاوکینگ پنهان می شود

دکتر جسیکا گاردنر، که مدیر خدمات کتابخانه دانشگاه کمبریج است، گفت که متن ها جنبه مهمی از سهم پروفسور هاوکینگ در ارتباط علم را منعکس می کنند.

وی توضیح داد: "او شوخ طبعی بسیار زیادی داشت. او مایل بود در سیمپسونها حضور داشته باشد و اجازه دهد که از آن لذت ببرند ، اگر این کار کمک به برقراری ارتباط علم و کمک به مردم در مورد آن باشد."

داشتن این فیلم نامه ها نشان دهنده بخشی از افراد مشهور در زندگی او است ، اما همچنین مصمم است که موانع علم را از بین ببرد. "

Image for post
Image for post

مقالات علمی

جاذبه اصلی مورخان مقالات پژوهشی و مکاتبات پروفسور هاوکینگ با همکاران وی خواهد بود. آنها سابقه ای از نحوه کارکرد ذهن منحصر به فرد وی ، فهرست نویسی اصلاحات و تغییر ایده های وی در طول زمان است.

پروفسور پل شلارد، که با او در دانشگاه کمبریج کار می کرد، گفت که مجموعه مقالات تأثیر عمیقی در درک ما از فضا-زمان و جهان دارد.

پروفسور شلارد توضیح داد: "این یک چیز شگفت انگیز است که مورخان علوم می توانند از چگونگی فکر استفان در مورد این مشکلات ایده بگیرند." "او بیش از دیگران دید و امیدوارم که شهود و طرز تفکر او در بایگانی ظاهر شود و برای همیشه به یادگار بماند."

این مجموعه حاوی نامه ای درخشان است ، از استاد راهنمای دکترای پروفسور هاوکینگ، به پدر محقق 22 ساله جوان ، فرانک.

پروفسور دنیس اسکیاما ، فیزیکدان برجسته ای در آن زمان که به عنوان پدر کیهان شناسی مدرن شناخته می شود، می نویسد: "نظارت بر او بسیار لذت آور است." "در واقع ، من در مرحله ای هستم ... که از او می آموزم".

همراه داشتن یک مقاله علمی مهم در سال 1974 ، در مورد اینکه سیاهچاله ها کاملا سیاه نیستند، نامه ای است به سردبیر یکی از مجلات علمی برجسته جهان، Nature. در آن می بینیم که یک جوان مطمئن، اگر نه کاملا کاکایی، در مورد اهمیت مقاله تحقیقاتی خود کمی تردید دارد.

Image for post
Image for post
Image for post
Image for post

دفتر هاوکینگ

محتوای دفتر پروفسور هاوکینگ، از جمله صندلی های چرخدار سفارشی، تجهیزات ارتباطی و مبلمان اداری وی به موزه علوم منتقل می شود. به گفته مدیر موزه، سر ایان بلاتچفورد، اگرچه اتاق هایی با علاقه تزئینی یا هنری اغلب برای فرزندان بعدی نگهداری می شوند، اما فضاهای مربوط به کشف علمی به ندرت ذخیره می شوند.

سر ایان گفت: "با حفظ دفتر هاوكینگ، نسل های آینده می توانند در دنیای یك فیزیكدان برجسته نظری فرو روند كه برای بازنویسی قوانین فیزیك و لمس قلب میلیون ها نفر ، از قوانین پزشکی سرپیچی كرد."

"این موارد قابل توجه حتی ممکن است هاوکینگ بعدی را به تعجب در مورد جهان پیرامون القا کند."