سامانه پادا و نحوه ورود به سایت پادا

سامانه پادا (پرونده الکترونیکی دانش آموزی) سامانه ای است که به تازگی جهت دریافت کارنامه و پرونده تحصیلی دانش آموزان به صورت آنلاین و غیر حضوری راه اندازی شده است.  که دانش آموزان برای ورود به این سامانه نیاز به رمز عبور و نام کاربری خواهند داشت.

این سایت شرایطی را مهیا ساخته است تا در شرایط کرونایی والدین و دانش آموزان بدون نیاز به حضور در مراکز آموزشی بتوانند جهت دریافت کارنامه تحصیلی فرزند خود اقدام کنند.

والدین و دانش آمزان عزیز می توانند جهت دریافت کارنامه و پرونده از طریق لینک زیر وارد سامانه پادا شوند.

ورود به سامانه پادا

پس از ورود به صفحه اصلی سامانه پادا شما با گزینه های مختلیف روبرو خواهید شد. که بر اساس درخواست خود می توانید گزینه مورد نظر را انتخاب کنید و وارد بخش مربوطه شوید. 

صفحه اصلی سامانه پادا
صفحه اصلی سامانه پادا
صفحه اصلی سامانه پادا

دریافت کارنامه از سامانه پادا

پس از ورود به صفحه اصلی سامانه پادا شما می توانید از گزینه دریافت کارنامه اقدام به دریافت فایل کارنامه دانش آموزیی کنید. 

در ابتدای راه اندازی این سامانه خدمات آن تنها به دریافت کارنامه محدود بود اما اخیرا خدمات بسیار خوبی از جمله ثبت نام مدارس شاهد و غیره نیز به آن اضافه شده است. 

یکی از جدیدترین امکاناتی که آموزش و پرورش در سامانه پادا برای دانش آموزان فراهم کرده امکان ثبت وقفه و تعیین پایه دانش آموزان می باشد. به عبارتی  دانش آموزانی که بنا به هر دلیل نمی توانند ادامه تحصیل دهند با ورود به سایت پادا و انتخاب گزینه وقفه و تعیین پایه می توانند به مدت یک سال تحصیلی در این سایت وقفه تحصیلی ثبت نموده و سال آینده آن پایه را بگذرانند. برای استفاده از این گزینه فرد می بایست مراحل زیر را طی نماید:

ابتدا آدرس اینترنتی سایت پادا که pada.medu.ir می باشد را در مرورگر خود وارد نموده و سپس وارد سامانه پادا شود حال مطابق تصویر زیر بر روی گزینه وقفه و تعیین پایه کلیک نمایند.

وقفه و تعیین پایه
وقفه و تعیین پایه
وقفه و تعیین پایه

در این مرحله صفحه مربوط به وقفه و تعیین پایه برای فرد باز می شود. حال با توجه به نوع اقدام خود، روی یکی از دو گزینه وقفه تحصیلی یا تعیین پایه کلیک کرده، سپس کدملی دانش آموز را به همراه کد امنیتی وارد می نمایند.

وقفه تحصیلی یا تعیین پایه
وقفه تحصیلی یا تعیین پایه
وقفه تحصیلی یا تعیین پایه