ایده‌هایی برای داشتن یک خانه خلوت

Image for post
Image for post

دوست دارید خانه‌ای منظم داشته باشید؟ اکثر افراد مخصوصا بانوان خانه‌دار به دنبال همین هستند و خبر خوب اینکه یک خانه بدون بهم ریختگی می‌تواند با کمی نگرش مناسب و برخی ابزارها (بعلاوه مکانهای خوب برای اهدای وسایل خود) متعلق به شما باشد.

اگر به محیطی عادت کرده‌اید که انبوهی از بی نظمی در همه جا وجود دارد تغییر آن الگو می‌تواند غیرممکن به نظر برسد. اما وقتی عادت کردید که بدون درهم و برهمی زندگی کنید، انتخاب‌های کوچکی که برای ماندن در این راه انجام می‌دهید کارهای کوچک به نظر نمی رسند. آنها به سادگی بخشی از زندگی روزمره می‌شوند.

در اینجا ایده‌هایی وجود دارد که شما را در راه رسیدن به خانه منظم و همچنین راه‌هایی برای حفظ آن در دراز مدت آشنا می‌کند.


اجازه ندهید بی‌نظمی وارد خانه شود

Image for post
Image for post

توقف چیزی قبل از شروع آن ساده ترین راه برای اطمینان از این است که هرگز اتفاق نمیفتد. این امر در مورد به هم ریختگی و جمع آوری بی نظمی صدق می کند.

هنگامی که بی نظمی وارد می شود - و اکثر بی نظمی‌ها از قبل اعلام نمی‌کنند که خصوصیت آنها چیست- بیرون آوردن آن بسیار سخت‌تر است. بنابراین فقط به خریدهای ناگهانی هدایای رایگان، معاملات خوب در مورد محصولاتی که در غیر این صورت نمی‌خریدید، مبلمان نجات یافته از پیاده رو و هر چیزی که به آن احتیاج ندارید یا دوست ندارید نه بگویید. انواع مختلفی از بی‌نظمی وجود دارد، بنابراین مراقب باشید تا مطمئن شوید که آن را وارد خانه خود نمی‌کنید.


حواستان به نامه‌ها و کاغذها باشد
 

Image for post
Image for post

می توانید برای کاهش شلوغی کاغذ اقداماتی انجام دهید، اما هرگز نمی‌توانید آنها را به طور کامل از بین ببرید. برای جلوگیری از انباشته شدن کاغذها، در اسرع وقت آنها پاکسازی کنید. مهمترین چیز این است که سیستمی ایجاد کنید که برای شما کار کند و شما را بر جریان بی پایان کاغذ کنترل کند، نه برعکس.

اهدا را به یک راه ثابت زندگی تبدیل کنید

Image for post
Image for post

بیشتر افراد دسته‌ای از لباس‌های قدیمی یا اقلام بلااستفاده را جمع آوری می‌کنند تا در مواقعی اهدا کنند - شاید هنگام جابجایی یا هنگامی که یک موسسه خیریه خاص درخواست کمک می‌کند. برای یادآوری این نکته که همیشه می‌توانید آنچه را که نیاز ندارید هدیه دهید، حتی در مواقع خاص کیسه خرید را همیشه در کمد خود نگه دارید و هر وقت چیزی را که استفاده نمی‌کنید یا نمی پوشید مشاهده کردید، آن را در کیسه بیندازید. اگر تصمیم قطعی ندارید ، سه یا چهار ماه منتظر بمانید تا کیف را به موسسه خیریه انتخابی خود ببرید. اگر برای بازیابی موردی به عقب برنگشته اید ، آن را از دست نخواهید داد.

یاد بگیرید که یادگاری های کوچکتر را دوست داشته باشید
 

Image for post
Image for post

خانه بدون بهم ریختگی به معنای خانه ای خالی از تزئینات و راحتی نیست. راه نگهداری - و افزودن - مواردی که دوست دارید این است که به دنبال چیزهای کوچکی (مانند زیورآلات سوغاتی ، و غیره) و یا مفید (مانند یک پتو نوازش، نه مجموعه‌ای از حیوانات شکم پر تزئین شده) باشید. به کوچک فکر کردن به شما کمک می‌کند.

به قدر نیازهای خود خرید کنید

Image for post
Image for post

اگر لوازم خانه خریداری می‌کنید، آنها را فقط برای افرادی بخرید که به آنها خدمت می‌کنید نه برای اینکه همیشه مهمانی‌های شام شیک برگزار کنید. هنگامی که شروع به خرید برای نیازهای واقعی خود می‌کنید، به راحتی می‌توانید بسیاری از شلوغی‌ها را برطرف کنید. اگر به طور منظم برای 20 نفر شام یا مهمانی مانند شغل خود سرو می‌کنید، هنوز می‌توانید خانه‌ای بی نظم یا حتی مینیمالیستی داشته باشید، تا زمانی که در مورد آنچه لازم است و فقط برای نمایش یا "فقط در ظاهر"

به سیاست "یکی در داخل، یک بیرون" پایبند باشید

Image for post
Image for post

این ایده در مورد مالکیت تعداد معینی از دارایی‌ها نیست بلکه ثابت نگه داشتن این تعداد در طول زمان است. شما همیشه می‌توانید اقلام مورد نیاز خود را اضافه کنید اما چیزی را که نیاز ندارید نخرید مگر اینکه آن را آنقدر دوست داشته باشید که چیزی را که قبلاً در اختیار دارید اهدا کنید تا جایی برای آن ایجاد شود.

سازماندهی خریدها را با دقت انتخاب کنید

Image for post
Image for post

در اینجا یک پارادوکس وجود دارد: افرادی که ایده سازماندهی را دوست دارند معمولاً به سمت هر نوع جعبه، ظرف و قفسه بندی کشیده می‌شوند که قول می‌دهد زندگی آنها را مرتب کند. با این حال، این اقلام به ویژه اگر بدون پیش بینی یا در حجم زیاد خریداری شوند، می‌توانند بی‌نظمی و آشفتگی بیشتری را ایجاد کنند. قبل از خرید هرگونه محصول سازماندهی کننده مطمئن شوید که تا حد ممکن از بین رفته اید و با استفاده از آنچه در حال حاضر دارید مرتب شده اید. اگر این کافی نیست قبل از خرید نوع سازمان دهنده مناسب تحقیق کنید.

اجازه چند "منطقه بی نظم" را بدهید

Image for post
Image for post

شما مجبور نیستید همه اقلام متفرقه را از خانه خود بیرون کنید. فقط مطمئن شوید که این اشیاء را به یک کشوی سازماندهی شده یا منطقه مشابه، مانند صفحه میز خود محدود کنید. هنگامی که بیش از حد در کشو، جعبه یا قفسه خود بی نظمی دارید، آن زمان است که باید شروع به جمع آوری کنید.

دوست داشتنی را را با دوست داشتنی نگهداری کنید

Image for post
Image for post

گاهی اوقات آنچه درهم و برهم به نظر می رسد فقط مشاهده اقلام ضروری است که به طور نامنظم در یک اتاق پراکنده شده اند. برای نگه داشتن همه کفش ها ، کتاب ها ، بشقاب ها و غیره را در یک یا دو مکان خاص نگه دارید و اگر آنها به جایی دیگر رسیدند ، همیشه آنها را به آنجا برگردانید. این امر به ویژه در مورد وسایل کوچکتر که تمایل به شلوغی دارند مانند کنترل، لوازم آرایش، باتری، قلم و مداد صدق می‌‌کند. آنها را در ظروف نگه دارید تا همیشه در یک مکان ذخیره شوند.


سبک خود را مشخص کنید

Image for post
Image for post

دانستن اینکه چه چیزی را دوست دارید به شما کمک می‌کند تا تعداد چیزهایی را که به خانه می‌برید محدود کنید. گاهی اوقات، تفاوت بین یک مینیمالیست و یک جمع کننده درهم و برهم فقط در این است که می تواند بگوید: "من آن را دوست دارم.

بی خیال افشا نشوید

Image for post
Image for post

گاهی اوقات خلوت کردن فقط اتلاف وقت است. چرا؟ بیشتر به این دلیل که شما آن را اشتباه انجام می‌دهید. یا به جای برخورد با چیزها فقط آنها را جابجا می‌کنید یا بدون برنامه در حال جمع کردن هستید. مسئله به معنای تصمیم گیری در مورد یک مورد یا شی است. شما می توانید آن را نگه دارید و در محل مناسب خود ذخیره کنید، یا می‌توانید با اهدا بازیافت  از شر آن خلاص شوید. به سادگی جابجا کردن سطل زباله‌ای که مایل نیستید از جایی به مکان دیگر بیندازید، از بین نمی رود. اگر فقط قصد جابجایی وسایل را دارید، پس وقت خود را با جمع کردن لباس تلف نکنید. شاید آنچه شما واقعاً باید انجام دهید این است که به جای آن خانه خود را سازماندهی کنید.