چگونه بین استخدام یک معمار یا یک طراح تصمیم گیری کنیم

معمار یا طراح
معمار یا طراح
معمار یا طراح

سوال بزرگ این است: تفاوت چیست؟ شما یک خانه جدید از بالا به پایین می خواهید، پس چه کسی را استخدام می کنید - یک معمار؟ یک طراح داخلی؟ یا هر دو؟ تعداد کمی از مردم متوجه می شوند که بسیاری از طراحان در معماری دانش و آموزش دارند، به طور مشابه، بسیاری از معماران دانش و آموزش در زمینه طراحی دارند. در حالی که هر دوی این حرفه ها حول محور طراحی خانه و ساختمان می چرخند، مهارت هایی وجود دارد که استخدام یکی از دیگری را ضروری می کند. در اینجا همه چیزهایی را که باید بدانید، به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که آیا یک طراح یا معمار است که باید تماس بگیرید.

 

معماران چه می کنند؟

بهترین راه برای اینکه بدانید چه کسی را استخدام کنید این است که ابتدا بدانید هر حرفه ای چه کاری انجام می دهد. در اینجا خلاصه ای از وظایف کلیدی و مسئولیت های شغلی یک معمار آورده شده است (برای طراحان داخلی به زیر مراجعه کنید):

معماران تمام انواع ساختمان ها را طراحی می کنند - نه فقط خانه ها. بیمارستان ها، هتل ها، کلیساها، ایستگاه های رفت و آمد و غیره معمولاً در فهرست کارهای معماران قرار دارند.
پس از برقراری ارتباط با همه کسانی که درگیر هستند، معمار یا معماران طرح هایی را برای طراحی شما ترسیم می کنند، معمولاً با یک مدل به کمک رایانه.
آنها سپس از نزدیک نظارت می کنند زیرا یک شرکت ساخت و ساز مسئولیت ساخت طرح مذکور را بر عهده می گیرد
طرح های آنها شامل عملکرد، فرم، ایمنی و نیازهای صاحبان آینده است
طراحی‌های آن‌ها هم زیبایی و هم عملکرد را در بر می‌گیرد
معماران دارای تفکر قوی ریاضی و منطقی هستند که از یک ساختار پایدار و سالم اطمینان می دهند

معماران افرادی بسیار منحصر به فرد هستند. در ذهن آنها تعداد بی شماری از اعداد، خطوط و زاویه ها به همراه امکانات خلاقانه ای وجود داشت که اکثر آنها هرگز نمی توانستند رویای آنها را ببینند. بیایید ببینیم که چگونه این مجموعه مهارت با یک طراح داخلی مقایسه می شود.

 

طراحان داخلی چه می کنند؟

در حالی که بسیاری از مردم بر این باورند که طراحان داخلی دارای مجموعه مهارت‌هایی هستند که حول محور زیبا کردن چیزها می‌چرخند، آنها سخت در اشتباه هستند. در اینجا خلاصه ای از نقش های کلیدی که طراحان داخلی ایفا می کنند آورده شده است:

طراحان داخلی به طور حرفه ای در زمینه برنامه ریزی فضا برای همه انواع ساختمان ها از جمله هتل ها، خانه ها، فضاهای اداری، بیمارستان ها و غیره آموزش دیده اند.
پس از مشاوره با مشتری(ها)، آنها رندرها/نقاشی هایی از طرح هایی ایجاد می کنند که هم کاربردی و هم زیبایی برای فضای داخلی هستند.
پس از تایید طراحی توسط مشتری، طراح فضا را ایجاد می کند.
گاهی اوقات می توان فضا را از طریق تخصیص ساده پارچه، رنگ و اثاثیه ایجاد کرد، در حالی که گاهی اوقات ممکن است نیاز به بازسازی فشرده تری داشته باشد که به موجب آن پیمانکاران ساخت و ساز استخدام می شوند.
طرح‌های آن‌ها هم زیبایی و هم کارایی را در بر می‌گیرد و در عین حال ایمنی را از طریق رعایت و آگاهی از قوانین ساختمانی و ایمنی حفظ می‌کند.
طراحان داخلی دارای مهارت های فضایی قوی به همراه مهارت های بی شماری از طراحی زیبایی شناسی هستند.

طراحان داخلی مطمئناً کسانی هستند که اگر هوس یک فضای زیبا را دارید، استخدام می‌شوند، اما مهارت‌های آنها فراتر از زیبایی است، زیرا بیشتر آنها در زمینه‌های معماری، طراحی، ساخت‌وساز، قوانین ساختمانی و پایداری آموزش دیده‌اند.

 

تفاوت بین معمار و طراح چیست؟

اکنون که همه مسئولیت‌های شغلی کلیدی را مشخص کرده‌ایم - تفاوت چیست؟ به نظر می رسد که هر دو حرفه دارای مهارت هایی هستند که به طور همزمان زیبایی و ایجاد می کنند. به نظر می‌رسد که هر دوی آنها مهارت طراحی یک خانه از نظر زیبایی شناختی و در عین حال حفظ ایمنی را دارند. تفاوت بزرگ بین این دو حرفه اینجاست: معماران فضاهای داخلی و خارجی محیط ساخته شده ما را طراحی می‌کنند، طراحی می‌کنند که چگونه روابط فضایی در یک ساختمان چیده می‌شود. در حالی که طراحان داخلی، از این رو نام، در پلت فرم فضایی داخلی از قبل ایجاد شده کار می کنند و از مهارت های خود برای افزودن ارزش زیبایی شناختی استفاده می کنند. در حالی که برخی از طراحان داخلی بیش از حد مایل به کمک به انتخاب رنگ بیرونی یا انتخاب جزئیاتی مانند پنجره‌ها، درها و غیره هستند، مسئولیت‌های اصلی آن‌ها در داخل است.ساختمان. و در حالی که معماران ممکن است بتوانند در طراحی های داخلی کمک کنند، مسئولیت های کلیدی آنها بر روی نمای بیرونی یا پوسته ساختمان است. این یک نوع رابطه ایجاد می کند. جایی که ممکن است نیاز به زندگی مشترک بین یک طراح و یک معمار باشد. یکی که در آن یک طراح کارهای داخلی کارهای بیرونی معمار را انجام می دهد. پس چه کسی را استخدام می کنید؟ شاید هر دو.

 

چگونه انتخاب کنیم چه کسی را استخدام کنیم؟

همانطور که در بالا برای شما توضیح دادیم، به نظر می رسد معماران و طراحان داخلی برای رسیدن به نتیجه نهایی به یکدیگر متکی هستند - یک ساختمان خوب طراحی شده در داخل و خارج. هر دو مجموعه ای از مهارت ها را به میز می آورند که ذاتی یک طراحی مناسب هستند. بنابراین، چه کسی را استخدام می کنید؟ خوب، ما پیشنهاد می کنیم بستگی به سناریوی فردی شما دارد. اگر از قبل سازه ای ساخته اید و به دنبال کمک در طراحی داخلی هستید، در بیشتر موارد به کمک یک طراح داخلی نیاز دارید. و اگر به خانه‌ای نیاز دارید که از ابتدا ساخته شده باشد، می‌گوییم معمار را استخدام کنید - و احتمالاً اگر در داخل خانه به کمک نیاز دارید، طراح داخلی را استخدام کنید. این سناریوهای فوق کاملاً واضح هستند، اما در مورد بازسازی داخلی چطور؟ یا جایی که دیوارها فرو می ریزند و سازه عوض می شود، دوباره بسازیم؟ سپس چه کسی را استخدام می کنید - معمار یا طراح؟ در این موارد، پیشنهاد می‌کنیم هم یک معمار برای ترسیم نقشه‌های ساختار جدید و هم یک طراح داخلی استخدام کنید تا مطمئن شوید که ساختار جدید از نظر زیبایی‌شناختی دلپذیر و کاربردی برای نیازهای شخصی شما خواهد بود. برخی ممکن است با این استدلال استدلال کنند و بگویند که یک طراح داخلی به اندازه کافی مهارت دارد که بتواند در هر دو جنبه بازسازی (ساختار و زیبایی) کمک کند و به درستی استدلال می کنند، اما ما می گوییم با استخدام هر دو حرفه ایمن باشید و به شما این امکان را می دهیم. بهترین هر دو دنیای طراحی

 

معماران و طراحان داخلی الیت هر دو موجودات جالب و خلاقی هستند که مجموعه مهارت های بسیار مورد نیاز را به میز طراحی خانه می آورند. همانطور که در اینجا نشان دادیم، مهارت‌هایی که در مورد طراحی خانه به میان می‌آید، مورد نیاز است – با ارائه مهارت‌های طراحی بیرونی توسط معمار و ارائه مهارت‌های داخلی توسط طراح داخلی. به پروژه انفرادی خود نگاه کنید تا تصمیم بگیرید که مهارت های کدام یک به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد.

شما چی فکر میکنید؟ آیا ترجیح می دهید هم معمار و هم طراح را استخدام کنید؟