کاربرد و استفاده از چسب بتن بر پایه لاتکس

چسب سیمان بر پایه لاتکس یک محصول شیمیایی است که با رزین آکریلات تولید شده و در محصولات سیمانی برای جلوگیری از نفوذ آب به داخل بتن استفاده می شود. این محصول با ایجاد لایه پیوندی، بتن را در برابر شرایط مختلف زندگی و ارتعاشات کاملاً مقاوم می کند. چسب سیمان لاتکس نوعی افزودنی است که از لاتکس طراحی و تولید می شود.
 

چسب بتن بر پایه لاتکس
چسب بتن بر پایه لاتکس
چسب بتن بر پایه لاتکس

در صورتی که قصد دارید چسب بتن را خرید نمایید و دنبال بهترین کیفیت با برند خوب هستید میتوانید به فروشگاه های بزرگ مراجعه کنید و چسب بتن خرید نمایید. پیشنهادات ما فروشگاه های بزرگ ماننده شورلول ایرانیان، دکترتامین است.

کاربردها و مزایای چسب بتن لاتکس

چسب بتن پایه لاتکس دارای کاربردها و مزایای فراوانی است که در مکان های مختلف صنعت ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مهمترین ویژگی هایی که این محصول به بتن می افزاید افزایش راندمان بتن می باشد. در عین حال نفوذپذیری آن را بسیار کاهش می دهد و اجازه نمی دهد مایعاتی مانند آب و سایر محلول های خطرناک به داخل بتن نفوذ کنند. به این ترتیب بتن اجازه نفوذ آب به داخل خود را نمی دهد و چرخه های مخربی مانند یخ زدن و آب شدن آب در آن رخ نمی دهد.


می دانیم که آب وقتی یخ می زند منبسط می شود. بنابراین، اگر آب بتواند به داخل بتن نفوذ کند، با سرد شدن هوا و افزایش حجم آن، یخ می زند. این مشکل باعث تخریب بتن و ایجاد ترک و در نتیجه آسیب گسترده بتن می شود. چسب بتن پایه لاتکس از ابتدا از ورود آب به بتن جلوگیری می کند و اجازه بروز چنین مشکلی را نمی دهد. پس می توان گفت که به نوعی باعث افزایش دوام و عمر بتن می شود. 

بیشتر بخوانید: روش استفاده از چسب بتن در صنعت ساختمان سازی

استفاده از چسب بتن لاتکس
استفاده از چسب بتن لاتکس
استفاده از چسب بتن لاتکس

در عین حال چسب بتن پایه لاتکس اضافه شده به بتن می تواند مقاومت فشاری آن را پانزده درصد افزایش دهد و این نکته نیز از ویژگی های بسیار مهم این محصول است. همچنین مقاومت خمشی و سایشی بتن را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. چسب های بتن پایه لاتکس عمدتاً در روکش سیمان و بتن در معرض محیط استفاده می شود. یکی دیگر از کاربردهای بسیار مهم این چسب استفاده از آن در مخازن و منابع آب برای آب بندی می باشد.

نحوه مصرف چسب بتن بر پایه لاتکس

برای استفاده از چسب سیمانی بر پایه لاتکس، به دستور العمل منتشر شده چسب مراجعه کنید. به طور کلی توصیه می شود بایندر لاتکس را با آب به میزان 7 تا 11 درصد وزن سیمان مصرفی مخلوط کرده و در بتن استفاده کنید. چسب لاتکس را می توان مستقیماً روی مخلوط سیمان اعمال کرد.

 اگر سیمانی که استفاده می کنیم برای نما استفاده شود، می توان میزان مصرف را تا 20 درصد وزن سیمان مصرفی افزایش داد. توصیه می شود رطوبت کمپوست مورد استفاده با چسب سیمان را به مدت 3 تا 4 روز حفظ کنید. مانند همه پیوست‌ها، آنچه که قصد داریم از آنها استفاده کنیم بسیار مهم است. سطوح باید صاف و بدون کثیفی یا لکه روغن باشند و در صورت وجود هر یک از آنها باید تعمیر شوند.

مصرف چسب بتن بر پایه لاتکس
مصرف چسب بتن بر پایه لاتکس
مصرف چسب بتن بر پایه لاتکس

لازم است بدانید که هر محصولی را خرید مینمایید، طبق دستور عمل آن شرکت برای مصرف اقدام نمایید تا میزان دقیق کیفیت محصول و کاهش خطا منجر شود و به همین امر نیز ما خودمان هم این مورد را رعایت میکنیم.
 

جمع بندی

به طور کلی میزان مصرف چسب بتن بر پایه لاتکس و ویژگی های منحصر خود را برایتان بطور کامل توضیح دادیم و امیدواریم در ادامه مرحله استفاده از چسب بتن لاتکس مشکلی برایتان به وجود نیاید.