روش کسب درآمد با پرینتر سه بعدی در ایران

در این مقاله می خواهیم به معرفی منابع آموزشی رایگان برای یادگیری مفاهیم اولیه مرتبط با پرینت سه بعدی و ایده کسب درآمد بپردازیم و راه هایی را برای شما توضیح دهیم که در شرایط فعلی ایران از 3D Printer انعطاف پذیری مالی داشته باشید. هرکسی می تواند به عنوان سرگرمی یک چاپگر سه بعدی داشته باشد، اما وقتی می خواهید از چاپگر سه بعدی به عنوان یک ابزار کار استفاده کنید، وضعیت کاملا متفاوت است.

همچنین بخوانید: انتخاب حرفه ای خرید پرینتر سه بعدی

چیزی که در تبلیغات مشاهده میکنید

با قرار دادن پرینترهای سه بعدی در برابر مفاهیم سنتی طراحی و تولید محصول، پرینترهای سه بعدی به یک پیشرو در نمونه سازی سریع تبدیل شده اند. حتی مبتدیانی که پرینترهای سه بعدی میخرند، قدرت تجاری سازی ایده های جالب (مانند ساخت قطعات رباتیک یا اسباب بازی های نوآورانه) را به دست آورده اند. امروزه بسیاری از مردم خواهان نمونه سازی ارزانتر و سریعتر از روشهای سنتی هستند، این موارد را می توان با چاپگر سه بعدی ساخت.

پرینتر سه بعدی
پرینتر سه بعدی
پرینتر سه بعدی

پرینتر سه بعدی فرصت های شغلی زیادی ایجاد می کند: از راه اندازی یک شرکت تولید پرینتر سه بعدی، خدمات چاپ سه بعدی، آموزش پرینت سه بعدی، همکاری با فروشندگان جواهرات و چوب در طراحی قالب گرفته تا مشکلات تولید در قطعات صنعتی.

خیال پردازی در مورد چاپگر سه بعدی ممنوع! برای کسب درآمد با چاپگر سه بعدی، باید واقع بین باشید، ماهر باشید و تلاش کنید.

متأسفانه سودجویان بازار نیز وارد عرصه چاپگرهای سه بعدی شده و شروع به کسب درآمد کرده اند. مثلا توسط بسته های تبلیغاتی به اصطلاح بانک اطلاعات جامع! و قیمت ارزان چند هزار تومانی به میلیون ها گرانی مدعی است که یک منبع آموزشی کامل است (نمی گوییم هر پایگاهی که در مورد پرینترهای سه بعدی فروخته می شود تقلبی است، نه، بسته های آموزشی خوبی هم وجود دارد که باید بررسی کنید. اعتبار ناشر). برخی ادعا می کنند که با بسته آموزشی می توان درآمد کسب کرد. این جزوه ها هم مانند جزوه های کلیشه ای کسب درآمد میلیونی از اینترنت هستند که همه می دانیم ایرادی ندارد و صرفا تعمیم مطالب جمع آوری شده از سایت هاست. شما این بسته پایگاه داده ارزان یا گران قیمت را می خرید، آن را می خوانید و گیج می شوید و با محتوای پراکنده منصرف می شوید. آیا پیگیر بازگشت وجه خود خواهید بود یا اصلا امکان پس گرفتن پول وجود دارد؟! خودت را راضی می کنی که این هم یک تجربه بود، اما فروشنده به همین راحتی سود کرد! روزانه چند نفر دیگر مثل شما این بسته را می خرند؟!

محتویات برخی از پایگاه های اطلاعاتی مربوط به وب سایت ها، نرم افزارهای متن باز و اطلاعات غیر فارسی است که به صورت آزاد در خارج از ایران به اشتراک گذاشته می شود، اما برخی افراد سودجو در ایران این داده ها را به صورت پراکنده در یک بسته به کاربران ایرانی می فروشند!
 

ایده هایی برای راه اندازی پرینترهای سه بعدی

چند ایده جذاب برای کسب درآمد با پرینتر سه بعدی میپردازیم که با ما همراه باشید.

خدمات پرینت سه بعدی

اگر توانایی خرید دستگاه یا دستگاه چاپ سه بعدی و مواد اولیه را دارید، می توانید از این طریق درآمد کسب کنید. می توانید سفارش قطعات و مدل ها را دریافت کنید و در حین چاپ درآمد کسب کنید. بنابراین به این ترتیب مشتریانی خواهید داشت که طرح های خود را برای چاپ به شما می دهند. مشتریان هدف شما مشاغلی هستند که قبل از شروع تولید خود نیاز به ایجاد مدل های سه بعدی از محصولات جدید دارند و این مشتریان می توانند از گروه های مختلفی مانند دانشجویان دانشکده معماری، مهندسی عمران، شهرداری ها و مراکز هنری بناهای تاریخی و یا تولیدکنندگان قطعات ریز و درشت باشند.

خدمات پرینت سه بعدی
خدمات پرینت سه بعدی
خدمات پرینت سه بعدی

فروش پرینتر سه بعدی

شما می توانید یک بازار هدف خاص داشته باشید. از این طریق می توانید با بازاریابی حرفه ای یک یا چند نوع پرینتر سه بعدی به فروش و کسب درآمد بپردازید، می توانید فروشگاه اینترنتی یا حضوری داشته باشید و محصولات با کیفیت و متنوعی را در این زمینه ارائه و به فروش برسانید. اگر می خواهید این محصولات را در انبار داشته باشید و با برقراری ارتباط با جامعه هدف به فروش برسانید، قطعا درآمد بیشتری خواهید داشت. اما به سرمایه اولیه بیشتری نیز نیاز دارید. بنابراین شما راه دومی دارید، می توانید به عنوان یک واسطه فروش عمل کنید. در این صورت با ایجاد فروشگاه اینترنتی می توانید بدون سرمایه اولیه کسب درآمد کنید.

پرینتر های سه بعدی
پرینتر های سه بعدی
پرینتر های سه بعدی

فروش لوازم جانبی یک پرینتر سه بعدی

بدون شک فروش پرینترهای سه بعدی نیازمند میلیون ها سرمایه گذاری است. یک راه ارزان‌تر برای شروع یک تجارت در این زمینه، فروش لوازم چاپگر است. برای این منظور می توانید یک فروشگاه مجازی یا حضوری ایجاد کنید.
 

لوازم پرینتر سه بعدی
لوازم پرینتر سه بعدی
لوازم پرینتر سه بعدی

آموزش پرینت سه بعدی

فناوری پرینت سه بعدی تقریباً یک مفهوم جدید در علم است که بسیاری از افراد برای یادگیری آن نیاز به مشاوره و آموزش تخصصی دارند. اگر بتوانید در این زمینه دانش کسب کنید و مهارت های لازم را یاد بگیرید، می توانید به عنوان معلم کار کنید. بسیاری از شرکت ها و افراد خواهان جذب متخصص در این زمینه هستند.

تعمیرکار پرینتر سه بعدی

نیاز به یک فرد ماهر در تعمیر، نگهداری و بهره برداری از تجهیزات در بازار کار در این زمینه بسیار واضح است. بنابراین با تجربه و علاقه ای که در این زمینه دارید می توانید به عنوان این فرد فعالیت کنید و درآمد تضمینی کسب کنید.
 

طراح سه بعدی

بنابراین، کار شما به چاپگر سه بعدی محدود نمی شود، بلکه می توانید یک طراح و مدل ساز سه بعدی شوید که با شرکت های مختلف همکاری می کند و طرح هایی را اجرا می کند که نیاز به چاپ سه بعدی دارند. شما می توانید به عنوان یک پروژه مشترک با شرکت ها کار کنید یا به طور مستقل چاپ انجام دهید می توانید یک درگاه برای فروش طرح های سه بعدی ایجاد کنید و آنها را مطابق با نیاز بازار تولید و به فروش برسانید.

طرح سه بعدی
طرح سه بعدی
طرح سه بعدی

پرینتر سه بعدی با درآمد بالا و ایده آل ممکن است اما باید سطح دانش و کیفیت کارتان بالا باشد تا خریداران نیز بتوانند به شما اعتماد کنند و خرید خود را انجام دهند، یادتان نرود هرچقدر خلاق باشید همان قدر نیز مردم شما را به عنوان ماهر خواهند شناخت.

جمع بندی 

پرینتر سه بعدی یک ابزار جدید و تکنولوژی است که در ایران در حال گسترش است و به همین امر نیز میتوان گفت پرینتر سه بعدی در آینده بازار کار بسیار خوبی خواهد داشت و اگر از امروز به فکر پرینتر سه بعدی باشید میتوانید با شروع مبتدی ترین پایه پرینتر سه بعدی کسب درآمد کنید و در آینده تضمین فروش محصولات خود یا ارائه بهترین کیفیت برای تمامی خریداران خود باشید.