مدت زمان ارزیابی wes کانادا چقدر است؟

در دنیای امروز داشتن تحصیلات عالیه یکی از مهمترین ارکان رشد و پیشرفت افراد در همه عرصه های شغلی به شمار می رود. از این روز دسترسی به معتبرترین مدارک تحصیلی در عرصه های بین المللی به یکی از اولویت های دانشجویان تبدیل شده است. مدرک بین المللی WES یکی از مهمترین مدارکی است که در راستای تایید اعتبار مدارک تحصیلی شما ارائه شده و فرصت های شغلی و تحصیلی بی شماری را در دسترس شما قرار می دهد. اما دریافت این مدرک با پروسه ای خاص و گاها پیچیده همراه است. در ادامه به بررسی نکاتی در خصوص مدت زمان ارزیابی wes کانادا می پردازیم.

 

خدمات آموزشی سازمان WES

مدت زمان ارزیابی wes بسته به مولفه های مختلفی تعیین می شود. اما این پروسه، در یک بازه زمانی استاندارد انجام خواهد شد. به طور کلی سازمان غیر انتفاعی WES در کشور کانادا، وظیفه ارزیابی اصالت مدارک تحصیلی ارائه شده متقاضیان را بر عهده دارد. این خدمات آموزشی بر اساس مولفه های متعددی ارائه شده و موارد بسیاری در این ارزیابی تاثیرگذار خواهند بود. برخی از این موارد را در زیر مشاهده می کنید:

  1. فرایند ارزیابی بر اساس سیستم آموزشی کشوری که مدرک خود را در آن دریافت کرده اید، انجام می شود.
  2. برنامه های درسی و محتوای رشته تحصیلی متقاضیان نیز ارزیابی مدارک و مدت زمان ارائه مدرک WES را تحت تاثیر قرار می دهد.
  3. کلیه الزامات مربوط به پذیرش دانشگاه و کالج انتخابی نیز در این زمینه به دقت بررسی می شود.
  4. بررسی شهرت موسسه آموزشی محل تحصیل شما نیز در این حوزه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

ارزیابی مدارک توسط wes چقدر طول می کشد؟

مدت زمان ارزیابی wes بسته به شرایط ارزیابی و مولفه هایی که پیش تر به بررسی آن ها پرداختیم، متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی استانداردهایی در این زمینه تعیین شده اند. ارزیابی مدارک شما از زمانی آغاز می شود که مدارک خود را در پاکت های مهر و موم شده برای سازمان ارسال می کنید؛ این فرایند در مرحله پایانی ثبت نام WES انجام می گیرد. در طول مراحل انجام این فرایند، متقاضیان باید در اکانت اختصاصی خود وضعیت پرونده را چک کنند.

زمانی که مدارک مورد نیاز سازمان برای ارزیابی وضعیت تحصیلی شما تکمیل شود، گزینه Order details با تیک سبز رنگی مشخص خواهد شد. این تیک نشان دهنده آغاز ارزیابی مدارک شما است. پس از مشاهده این تیک، تقریبا 7 روز کاری زمان می برد تا کلیه مدارک شما مورد ارزیابی و بررسی WES قرار بگیرد. البته این زمان گاها کوتاه تر می شود. سازمان WES برای متقاضیانی که به سرعت عمل دریافت مدرک خود اهمیت می دهند، شرایطی برای ارزیابی سریع تر مدارک در نظر گرفته است. متقاضیان می توانند با پرداخت هزینه های بیشتر از این شرایط بهره مند شوند.

مدت زمان ارزیابی wes کانادا
مدت زمان ارزیابی wes کانادا
مدت زمان ارزیابی wes کانادا

هزینه های ارزیابی اولیه مدرک WES

همان طور که پیش تر اشاره کردیم، مدت زمان ارزیابی wes با پرداخت هزینه های بیشتر کوتاه تر خواهد شد. این قابلیت ویژه برای کسانی که می خواهند مدرک خود را در زمان کوتاه تری دریافت کنند، اهمیت دارد. به طور کلی آشنایی با هزینه های اولیه ارزیابی مدارک WES به شما در برنامه ریزی دقیق تر برای دریافت این مدرک کمک می کند.

هزینه های ارزیابی

در این زمینه سه بخش کلی مورد بررسی قرار می گیرند؛ هزینه ارزیابی مدرک به مدرک که با 100 دلار انجام می شود، هزینه درس به درس که با تعیین سطوح درسی متقاضیان همراه است و با هزینه 160 دلار انجام می گیرد، هزینه ارزیابی هیئت CPA برای حسابداران در سطح عمومی و معتبر که با نرخ 200 دلار انجام خواهد شد. کلیه این هزینه ها باید برای ارزیابی های اولیه در سازمان WES پرداخته شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دریافت تاییدیه wes کانادا می توانید به لینک https://www.daneshgozar.com/%d8%aa%d8%a7%db%8c%db%8c%d8%af%db%8c%d9%87-wes-%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%af%d8%a7/ مراجعه نمایید.

هزینه خدمات اضافی برای دریافت مدرک WES

در صورتی که شما بخواهید از خدمات اضافه این مجموعه نیز بهره مند شوید، باید هزینه آن را پرداخت کنید. در صورتی که از خدمات سرویس دهی سریع تر برای دریافت مدرک تاییدیه خود استفاده کنید، هزینه های بیشتری از شما دریافت خواهد شد. برای رسیدگی سه روزه به مدارک متقاضیان مبلغ 100 دلار بیشتر از آن ها دریافت می شود.

همچنین برای سرویس دهی روزانه نیز 195 دلار اضافه تر دریافت خواهد شد. پرداخت این هزینه ها مدت زمان ارزیابی wes و رسیدگی به امور متقاضیان را کاهش می دهد. در صورتی که بخواهید از خدمات ارسال با پیک این مجموعه استفاده کنید نیز هزینه های بیشتری برای شما تعیین می شود. ارسال مدرک با پیک برای آمریکا و کانادا به صورت یک روزه با هزینه 25 دلار و به صورت دو روزه با مبلغ 15 دلار انجام خواهد شد.

مدت زمان ارزیابی wes کانادا

دلیل محبوبیت مدرک WES

 تا به این جا در خصوص نکات مربوط به مدت زمان ارزیابی wes و سایر شرایط دریافت این مدرک اطلاعاتی را بررسی کردیم. حال باید دید که چرا دریافت این مدرک تا این حد در میان افراد در سر تا سر دنیا با محبوبیت رو به رو شده است:

  1. ارائه گزارش های تحصیلی سریع، نهایتا تا 7 روز در سازمان WES و رسیدگی دقیق به پرونده جاری
  2. فرایند ساده سه مرحله ای WES برای ارائه مدارک بین المللی به متقاضیان
  3. ارائه گزارش های بدون خطا و با کیفیت به متقاضیان که سبب شهرت WES در میان دانشگاه های عالی در سر تا سر جهان شده است.
  4. پایین بودن هزینه و تعرفه های تعیین شده مدارک WES در قیاس با سایر موسسه های ارائه دهنده این مدارک
  5. پشتیبانی مطلوب از مشتریان

جمع بندی

در این بخش به بررسی دقیق مدت زمان ارزیابی wes پرداختیم. اغلب کسانی که از داخل کشور برای دریافت این مدرک اقدام می کنند، قصد مهاجرت و استفاده از فرصت های شغلی و تحصیلی جدیدی را دارند که با دریافت این مدرک ساده تر از آن ها استفاده می کنند.

کشور کانادا با ارائه این مدرک به متقاضیان سر تا سر جهان، خدمتی بزرگ برای همه مراکز عالی آموزشی و متقاضیان تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا انجام می دهد. اما آشنایی با مراحل کار این مجموعه و هزینه ها و زمانی که در هر یک از مراحل صرف می شود، بسیار مهم است و باید مورد توجه متقاضیان قرار بگیرد.