چگونه برای کنکور جمع‌بندی کنیم؟

چگونه برای کنکور جمع‌بندی کنیم؟

برای این‌که بتوانید مروری بر تمامی مطالب دروس پایه و سال آخر داشته باشید، باید خودتان و یا به کمک یک مشاور تحصیلی (در صورت امکان می‌توانید از مشاور مدرسه‌ی خود مشورت بگیرید) یک برنامه‌ی دقیق و جامع را تدارک ببینید و از هیچ روز یا فرصتی در دوران جمع‌بندی دریغ نکنید.

 جمع‌بندی برای کنکور

تعطیلات نوروزی اولین مرحله‌ی دوران جمع‌بندی است. این تعطیلات فرصت خوبی برای یادآوری و مرور دروس سال‌های قبل است. ازآنجایی‌که دانش‌آموزان در دی‌ماه به تسلط کافی در دروس نیمسال اول دست می‌یابند، می‌توانند این ایام را با خیالی آسوده به دروس پایه اختصاص دهند و نقاط قوت و ضعف خود را تقویت کنند. داوطلبانی که قصد دارند برای بار دوم در کنکور سراسری شرکت کنند، نیز می‌توانند این رویه را در پیش گرفته و نیمه‌ی اول سال را به دروس سال آخر و ایام نوروز را به مطالب سال‌های قبل اختصاص دهند.

سعی کنید در این روزها در کنار مطالعه‌ی محتوای دروس و درک مطالب آن‌ها، مهارت تست‌زنی خود را نیز تقویت کنید و پس از هر مبحثی که مطالعه می‌کنید، مدت زمانی را به این امر اختصاص دهید.

متأسفانه رفت‌وآمدها و تفریحات سرگرم‌کننده‌ی ایام نوروز ممکن است، باعث برهم زدن حواس و تمرکز دانش‌آموزان شده و آن‌ها را از عمل به اهداف و اولویت‌های خود بازدارد. از همین رو در ادامه‌ی مطلب راهکارهای موثری را جهت افزایش تمرکز داوطلبان در این تعطیلات و به کل دوران کنکور ارائه می‌دهیم.

منابع جمع بندی کنکور