سیستم پخش کننده صوتی خودرو JVC

یکی دیگر از رقیبان پر قدرت این صحنه در سال ۲۰۱۹ سیستم صوتی خودرو JVC است که شامل یک تک گیرنده از نوع R370  و آمپلی فایر داخلی است. وجود آمپلی فایر در داخل سیستم نکته بسیار مهمی است زیرا سیستم‌های مانند پیونیر فاقد آمپلی فایر داخلی هستند. این آمپلی فایر می‌تواند قدرت صدا را تا ۵۰ وات در هر سیستم و هر دو بلند گوی بی سیم ۵/۶ اینچی تقویت کرده و صدا را در کل اتومبیل شما پخش کند. سیستم پخش کننده صوتی خودرو JVC یکی از بهترین سیستم‌ها در زمینه خود است که اصلا فضای زیادی را در ماشین شما اشغال نخواهد کرد.

 

علاوه بر این در این سیستم یک صفحه نمایش LCD ۱۳ اینچی قرار دارد که می‌توانید با دکمه‌های قرمز روی سطح آن تنظیمات مورد نظر خود را اعمال کنید. در کنار همه موارد گفته شده بلندگوهای اضافی، یک اکلولایزر اضافی و سه باند برای تنظیم صدای خوب نیز در این سیستم وجود دارد. بلندگوهای بی سیم می‌توانند ۳۰۰ وات قدرت اوج داشته باشند.

 

 از نکات منفی این سیستم می‌توان به این اشاره کرد که اگر دوست داشته باشید رادیو گوش دهید ممکن است برای پیدا کردن موج FM  یا AM درچار مشکل شوید. بسته به اتومبیلی که دارید پیدا کردن جای مناسب برای بلندگوها برای گوش دادن به رادیو می‌توانید کارآمد باشد. گاهی ممکن است در هنگام نصب و استفاده از این سیستم دچار مشکل شوید که بهتر است کار را به کاردان سپرده و اجازه دهید مشکلات سیستم شما را شخصی حرفه‌ای رفع کند.

 نکاتی مفید برای خرید سیستم پخش کننده خودرو

 

۱. اگر در حال پخش MP3 ، WMA ، WAV یا سایر فایلهای صوتی هستید و احساس کردید که صدای آهنگ شما خفه شده است، میزان فشرده سازی پرونده‌های موسیقی را بررسی کنید. گاهی فشرده سازی بالا روی فرکانس‌های کم و زیاد موثر بوده و باعث تاثیر منفی روی کیفیت صدا می‌شود.

 

۲. از کیفیت صدای ضبط شده اطمینان حاصل کنید. معمولا فایل‌هایی که با کیفیت ۳۲۰ دانلود می‌شوند کیفیت بسیار بهتری دارند. علاوه بر این اگر از اپلیکیشن‌های مربوط به پخش موسیقی مانند رادیو جوان یا ساوند کلاد استفاده می‌کند دقت داشته باشید که قطع و وصل شدن موزیک به اینترنت شما بستگی دارد.

 

۳. از یک تقویت کننده خارجی با کیفیت برای افزایش کیفیت صدا روی بلندگوها استفاده کنید. اما از قدرت بلندگو و این که آیا تحمل چنین صدایی را دارد یا نه، نیز اطمینان حاصل کنید، اگر صدایی بیش از حد توان بلندگو از آن پخش کنید احتمال پارگی و انفجار بلندگو بسیار زیاد است.

 

۴. اگر بلندگوهای aftermarket را نصب می کنید ، مطمئن شوید که ابعاد فضای خروجی برای آن‌ها کافی باشد. اگر فضایی که در آن از بلند گو استفاده می‌کنید خیلی کوچک یا خیلی بزرگ باشد مانع از نشان دادن توانایی آن‌ها در سطح اوج خواهد شد.