راه های تشخیص وجود موریانه در خانه

راه های تشخیص وجود موریانه در خانه

از کجا بفهمیم که خانه ما به این حشرات آلوده است؟

واقعیت آن است که این حشرات زیاد حرکت های تندی ندارند و زیاد نیز عادت ندارند از تونل های خود بیرون بیایند. برای همین معمولاً زمانی وجود آن ها در خانه تشخیص داده خواهد شد که خرابکاری به بار آورده باشند و یک وسیله چوبی را تخریب کرده باشند.

اما در صورتی که به وجود این حشرات در خانه مشکوک شدید می توانید با راهکارهای ارائه شده از سوی شرکت های معتبر سمپاشی موریانه به وجود آن ها پی ببرید. در ادامه این راهکارها آورده خواهند شد:

  1. احتمالاً در صورت وجود موریانه کف پوش اتاق باد می کند، بخش های چوبی منزل یا بخشی از لوازم چوبی سوراخ می شوند. فونداسیون خانه تو خالی می شود و در اطراف محل سوراخ ها خاک ریخته شده است که این به معنای وجود موریانه در آن منطقه است.
  2. در صورتی که خانه دارای بخش های مرطوبی مثل زیر زمین است یک پیچ گوشتی برداشته و به آن جا بروید. با پیچ گوشتی به دیوارها و چوب ها ضربه بزنید. چنانچه چوب یا دیوار به آسانی شکسته شد یا صدایی تو خالی شنیده شد می توان دریافت که در آن منطقه موریانه وجود دارد. اگر احساس کردید چوب تو خالی است و کمی گرد و غبار از آن بیرون آمد به نشانه این است که چوب به وسیله تونل ایجاد شده توسط موریانه ها تخلیه شده است.
  3. در زمان بررسی همچنین می توانید به دنبال مدفوع این حشرات هم باشید. دانه های کوچک تیره تر از چوب در واقع مدفوع موریانه ها هستند.
  4. به لانه سازی و علائم وجود آن ها توجه کنید. نمونه های زیر زمینی قادر به تولید تونلی از گل هستند و نمونه های چوب خشک در اثاثیه منزل لانه می کنند. به طور کلی بیشتر موریانه ها در زیر زمین یا در درون سازه های چوبی دیده می شود.
  5. برای این که از وجود این حشرات در خانه مطمئن شوید از آن جایی که این حشره از کارتن یا سلولز تغذیه می کند چند تکه کارتن مرطوب را روی هم بگذارید. چنانچه کارتن ها را نزدیک محلی که به آن مشکوک هستید بگذارید در صورت وجود موریانه، حتماً نظر آن ها به کارتن ها جلب می شود.

در صورتی که خود از عهده این کار برنیامدید می توانید از متخصصین سم پاشی موریانه کمک بگیرید.

بهترین راه مبارزه با موریانه ها

در صورت تشخیص آلودگی خانه به موریانه توصیه می شود حتماً هر چه سریع تر برای جلوگیری از میزان آسیب دیدگی سازه های چوبی منزل اقدام به سمپاشی موریانه کنید. در واقع به منظور رهایی از موریانه ها بهترین و موثرترین راه کمک گرفتن از بهترین شرکت سمپاشی موریانه است.

با سمپاشی موریانه به صورت حرفه ای، می توان به راحتی از شر این حشرات راحت شد. البته لازم به ذکر است که به همان اندازه که سمپاشی موریانه به صورت صحیح و حرفه ای می تواند به شما در رهایی از موریانه ها کمک کند. یک سمپاشی غیرصحیح تنها منجر به قوی تر شدن این حشرات می گردد.

در واقع تنها در این زمینه شما می مانید و هزینه ای که پرداخته اید و موریانه هایی که با قدرتی بیشتر به لانه سازی و تخریب وسایل چوبی مشغول هستند. البته اگر بخواهیم به همین موارد بسنده کنیم و چیزی در مورد اثرات منفی سم های شیمیایی و غیر مناسب نگوییم.

چرا که استفاده از سم های شیمیایی می تواند آسیب جدی به سلامت شما و خانواده تان وارد کند. از این رو به هیچ عنوان در این زمینه مهم، به هر شرکت سمپاشی موریانه اعتماد نکنید. و البته خودتان هم به صورت خودسرانه اقدام به سمپاشی موریانه نکنید. چرا که این کار تخصص خاص خود را می طلبد.

اگر شما هم به دنبال یک مرکز سم پاشی موریانه هستید پیشنهاد ما مرکز تختصصی ماداکتو است. به جرأت می توان این مرکز را بهترین مرکز سمپاشی موریانه دانست.

مرکز سمپاشی ماداکتو بهترین مرکز سمپاشی موریانه در تهران

مرکز ماداکتو با توجه به تجربه و سابقه ای که در زمینه سمپاشی موریانه و نیز سمپاشی انواع حشرات داشته همواره بهترین خدمات را در این زمینه به مشتریان خود ارائه می دهد.

شرکت ماداکتو یکی از درجه یک ترین و تخصصی ترین مراکز سمپاشی موریانه در تهران به شمار می رود. در این مرکز نیروهایی متخصص و کاربلد مشغول به فعالیت هستند. تیم ماداکتو به خوبی راه های تشخیص وجود موریانه در محل را از بر است و بهترین روش را نیز به منظور از بین بردن این حشرات به کار می گیرد.

از این رو شما با خیالی آسوده می توانید سمپاشی موریانه منزل خود را به این تیم ماداکتو بسپارید.