بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان

بلیچینگ همان استفاده از مواد اکسید کننده مثل پراکسید هیدروژن برای روشن تر کردن دندان و زیبایی چند برابر می باشد.
 

بلیچینگ دندان یکی از راه های سفیدکردن دندان می باشد که توسط دندانپزشکان انجام می شود . این کار باعث از بین رفتن بد رنگی های دندان می شود و می تواند رنگ نا مناسب دندانها را که بر اثر عادات بد غذایی و یا عدم رعایت بهداشت فردی و حتی سیگار کشیدن به وجود آمده است را برطرف نماید . در نتیجه میزان سفیدی دندان بعد از بلیچینگ به بهداشت دهان و دندان افراد بستگی دارد . چگونگی مصرف غذا و نوشیدنی ها در مدت زمان ماندگاری بلیچینگ دندان تاثیرگذار می باشد. نکته دیگر که در مورد بلیچینگ باید مورد توجه قرار گیرد ، جنس دندان ها می باشد که در هر فردی متفاوت است.

بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان واقعاً چیست؟ آیا دوست دارید لبخند شفاف و زیبایی داشته باشید؟ زمانی که صحبت از سفیدی دندان‌ها به میان می‌آید، دو راه بیشتر وجود ندارد: بلیچینگ دندان یا مراقبت‌های داخل منزل. در هر دو روش برای سفید کردن دندان‌ها از مواد سفید کننده مبتنی بر پروکسید استفاده می‌شود. روش‌های خانگی حاوی ۳ الی ۲۰ درصد پروکسید است. در حالی که روش بلیچینگ دندان با ۱۵ و ۴۳ درصد پروکسید ارائه می‌شود.

روش سفید کردن دندان‌ها برای افراد دارای دندان‌ها و لثه‌های سالم و ترمیم نشده بسیار ایده‌آل است و کسانی که از رنگ زرد دندان‌ها رنج می‌برند بهترین نتیجه را از این روش مشاهده می‌کنند. البته این روش زیبایی برای همه توصیه نمی‌شود.

سفید کردن دندان

بلیچینگ دندان یکی از راه کارهای عملی در سفید کردن دندانها میباشد که امروزه بسیار مورد استفاده قرار میگیرند. افراد بسیاری برای داشتن دندانهای زیبا و تغییر رنگ در دندانها با انجام بلیچینگ بر روی دندانهای خود رنگ دندانها به مرور زمان و با افزایش سن تغییر میکند.
بسیاری از افراد نیز به دلایل مادرزادی دارای رنگ مناسبی در دندان نمی باشند. از آنجایی که سفیدی دندانها به طور ناخودآگاه نشانه ای از جوانی و زیبایی بر شمرده میشود و در زیبایی فرد تاثیرات بسیاری دارد, همواره سفید کردن دندانها که در علم پزشکی به آن بلیچینگ نیز گفته میشود, از محبوبیت برخوردار بوده است. این نکته قابل ذکر است که بلیچینگ دندان بر روی دندانهای روکش شده و همچنین روکش ایمپلنت دندان قابل انجام نمی باشد.

بلیچینگ فوری دندان

این روش سفید کردن دندان‌ها یکی از جدیدترین روش‌های ارائه شده زیبایی دندان است که با نام پاور یا سفید کننده نیرو نیز شناخته می‌شود. برای اجرای این روش از هیدروژن پروکساید غلیظ استفاده می‌کنند که دندان‌ها تنها در یک جلسه به‌صورت کامل سفید می‌شوند. البته سفید شدن دندان‌ها با کمک روش فوری موقتی است و بعد از گذشت ۱ سال، دندان‌ها دوباره به رنگ طبیعی خود بر می‌گردند.

دریافت تمامی خدمات دندانپزشکی از دکتر مرتضی شمس از این لینک وارد شوید.

آفیس بلیچینگ:

در این روش که سفید کردن در مطب نامیده میشود، ژل‌های بلیچینگ با غلظت بالا و برای زمان کوتاه و مشخصی بر روی دندان قرار میگیرند و در این روش سرعت سفید شدن دندان بالاتد از روشهای خانگی است ولی در صورتی که به درستی استفاده نشود ممکن است باعث حساسیت زود گذر در لثه و مخاط دهان شود. در نتیجه دندانپزشک باید مهارت کافی در بلیچینگ دندان را داشته باشد.
در این روش برای جلوگیری از تماس مواد اکسیدکننده با لثه‌ها از ژلهای مخافظ مخصوصی استفاده میشود که با مهارت بر روی لثه قرار میگیرد و با نور آبی محکم میگردد.
ماده مورد استفاده در بلیچینگ دندان, پراکسید هیدروژن (مطبی) و یا کاربامید پراکسید (خانگی) میباشد. ژل بلیچینگ سفید کننده دندان معمولا حداکثر معادل ۳۵% پراکسید هیدروژن غلظت دارد.
در بازار تجهیزات دندانپزشکی, تجهیزات و وسایل کمکی دیگری نیز مطرح است که متناسب ساختار آنها در طبقه بندی‌هایی مانند لیزر, پلاسما آرک, ال ای دی, دیودها و ... قرار میگیرند و این نکته را فراموش نکنید که در نهایت ژل بلیچینگ است که دندانهای شما را سفید میکند و نوع دستگاه در فعال سازی ژل موثر بوده!!!