ارز FEI چیست؟

ارز دیجیتال FEI چیست؟

Image for post
Image for post

ارز دیجیتال FEI چیست؟

FEI یک استیبل کوین ERC-20 بومی پروتکل Fei است. این یک استیبل کوین غیرمتمرکز است که از مکانیسم های مختلفی استفاده می کند تا توزیع سرمایه کارآمدتر و عادلانه تری را نسبت به سایر پروژه ها حفظ کند.

برخلاف اکثر توکن های دیگر، عرضه توکن FEI اساسا نامحدود است. این توسط قراردادهای استخراج کنترل می شود که انتشار توکن را کنترل می کند. توکن FEI برخی از عملکردهای غیر استاندارد ERC-20 را نشان می دهد، اما فقط برای زیرمجموعه ای از تراکنش ها.

به طور کلی استیبل کوین ها یک ارز رمزپایه می باشند که به دارایی دیگری مانند پول ملی گره خورده اند. این مقدار معادل معمولا پایدار و کاملا قابل پیش بینی است. اکثر پروژه های استیبل کوین مکانیسم های ثبات خود را توسعه داده اند. ارزش آنها به طور کلی به ارزهای فیات یا سایر ارزهای رمزپایه گره خورده است.

معرفی پروتکل Fei

Image for post
Image for post

معرفی پروتکل Fei

پروتکل Fei یک پروژه استیبل کوین کاملا غیرمتمرکز است که توسط شرکت Fei Labs توسعه یافته است. هدف این پروژه بهبود مفهوم استیبل کوین با اجرای نوآوری های مختلف است. این سیستم از مکانیزمی به نام PCV و همچنین از مکانیزم های متعدد دیگری برای حفظ استخر نقدینگی Uniswap و FEI، استیبل کوین اصلی آن، استفاده می کند.

پروتکل Fei موفق شد در مارس 2021، 19 میلیون دلار جمع آوری کند. کاربرانی که می خواستند از پروژه Fei در مرحله راه اندازی آن پشتیبانی کنند، می توانستند توکن هایی را با قیمت 0.50 دلار و بالاتر خریداری کنند. هدف انتشار اولیه 100 میلیون FEI تعیین شد، زیرا تیم توسعه تصمیم گرفت که این برای ادغام FEI با سایر دیفای کافی باشد. به طور کلی می توان گفت امو مالی غیرمتمرکز یا DeFi مفهوم غیرمتمرکز بلاکچین را در نظر گرفته و آن را در دنیای مالی اعمال می کند.

بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران پروتکل Fei

Image for post
Image for post

بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران پروتکل Fei

پروتکل Fei، توسط سه نفر به نام های Joey Santoro، Brianna Montgomery و Sebastian Delgado در 31 مارس 2021 راه اندازی شد. در ادامه به معرفی هر یک خواهیم پرداخت:

.Joey Santoro: سانتورو موسس پروتکل Fei و مدیرعامل شرکت Fei Labs است. وی در زمینه مهندسی نرم افزار و رمزنگاری دارای سابقه می باشد. قبل از راه اندازی پروتکل Fei، به عنوان یک مهندس نرم افزار در Okta Inc، یک شرکت نرم افزاری فعالیت می نمود که به کسب و کارها در مدیریت هویت های دیجیتال کمک می نماید.

.Brianna Montgomery: ای فرد در سمت مدیرتجاری پروژه فعالیت می نماید و قبل از پروتکل Fei، در ConsenSys به عنوان مدیر تجاری فعالیت می نمود. منتگومری در رشته مدیریت بازرگانی و بازاریابی از دانشگاه، فارغ التحصیل شده است.

.Sebastian Delgado: علاوه بر دو نفری که در بالا نام بردیم، دلگادو نیز بنیاگذار پروتکل Fei است. این فرد در رشته علو کامپیوتر تحصیل کرده است.

پروتکل Fei چگونه کار می کند؟

Image for post
Image for post

پروتکل Fei چگونه کار می کند؟

Fei بر اساس دو ایده نوآورانه، ارزش کنترل شده پروتکل و مشوق های مستقیم است. ارزش کنترل شده پروتکل PCV زیر مجموعه ای از مدل TVL متعلق به کاربر است که توسط پروژه های استیبل کوین متعدد استفاده می شود. با مدل TVL، کاربران برای سپرده های خود یک IOU دریافت می کنند و می توانند هر زمان که بخواهند آنها را برداشت کنند. پروژه هایی که از مدل TVL استفاده می کنند باید بر پاداش های توزیع توکن تکیه کنند، به این معنی که تا زمانی که پاداش ها فعال هستند، سرمایه سپرده گذاری شده در آنجا باقی می ماند.

PCV با این سیستم به روشی نسبتا عجیب مقابله می کند. برخلاف مدل فوق، پروتکل Fei وجوه سپرده شده توسط کاربر را برای همیشه حفظ می کند. با انجام این کار، پروتکل می تواند بر روی کارهای مهم تمرکز کند.

هنگامی که FEI کمتر از قیمت ثابت باشد، 99% PCV از نقدینگی پروتکل را از LP برای خرید FEI خارج می کند و قیمت را به یک سطح ثابت می رساند. PCV باقیمانده به عنوان نقدینگی دوباره عرضه می شود، در حالی که FEI اضافی سوزانده می شود. هنگامی که FEI بالاتر از قیمت ثابت باشد، PCV تفاوت بین قیمت فعلی و هدف را تعیین می کند که منجر به ارائه FEI اضافی می شود.

ویژگی مشوق های مستقیم پروتکل Fei، همانطور که از نامش پیداست انگیزه ای برای استفاده و فعالیت معاملاتی استیبل کوین FEI است. این تضمین می کند که نرخ ارز پایدار است، بنابراین سرمایه گذاران را از فروش توکن های خود در زمانی که قیمت به زیر 1 دلار می رسد منصرف می کند. وقتی سرمایه گذاران FEI را می فروشند، بخشی از FEI که می فروشند سوزانده می شود.

خرید و فروش ارز دیجیتال FEI

Image for post
Image for post

خرید و فروش ارز دیجیتال FEI

اگر قصد خرید و فروش رمز ارز FEI را دارید می‌توانید در صرافی های داخلی که از ارز FEI پشتیبانی می‌کنند اقدام به خرید و فروش این ارز دیجیتالی کنید. اما اگر صرافی های داخلی از این رمز ارز پشتیبانی نمی‌کنند، شما می‌توانید در صرافی های خارجی که از ارز FEI پشتیبانی می‌کنند ثبت نام کرده و اقدام به خرید و فروش این رمز ارز کنید.

اما اگر صرافی ایرانی از ارز FEI پشتیبانی نمی‌کند اصلا نگران نباشید زیرا می‌توانید از صرافی های داخلی اقدام به خرید یکی از استیبل کوین های موجود مانند تتر کرده و در یکی از صرافی های خارجی اقدام به خرید ارز دیجیتالی FEI با استیبل کوین کرده و به معامله ی این رمز ارز بپردازید.

نکته:کاربران عزیز زوم ارزی شما می‌توانید با استفاده از روشی که در بالا به شما آموزش دادیم اقدام به فروش ارز دیجیتال FEI کنید. شما می‌توانید در صورت داشتن سوال و یا نیاز به راهنمایی بیشتر، در قسمت کامنت زیر همین مقاله سوال خود را مطرح کنید. اطمینان داشته باشید ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ می‌دهیم.

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال FEI

Image for post
Image for post

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال FEI

در قسمت قبل به آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال FEI پرداختیم و به شما آموختیم در صرافی های مختلف اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال FEI کنید، اما در این قسمت ما به معرفی صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز که از ارز دیجیتال FEI پشتیبانی می‌کنند می‌پردازیم با ما همراه باشید.

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال FEI عبارتند از:

نکته: صرافی های بیشتری از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند در صورت تمایل شما می‌توانید برای مطالعه ی لیست کامل صرافی های پشتیبان کننده ی رمز ارز FEI به سایت کوین مارکت کپ مراجعه کرده و در قسمت سرچ نام انحصاری این رمز ارز یعنی FEI را نوشته و سرچ کنید سایت بعد از جستجو صفحه ی ارز مورد نظر را برای شما می‌آورد شما باید برای مشاهده ی صرافی های پشتیبان کننده ی این رمز ارز روی گزینه ی MARKET کلیک کنید. در این قسمت تمامی صرافی های پشتیبان کننده ی این رمز ارز برای شما عزیزان نمایش داده می‌شود.

کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال FEI

Image for post
Image for post

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال FEI

پس از خریداری رمز ارز FEI شما باید این ارز دیجیتال را در کیف پول ها ذخیره نمایید. برای ذخیره سازی این رمز ارز شما می توانید از کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری که از این رمز ارز پشتیبانی میکنند استفاده نمایید. در این قسمت از مقاله تعدادی از کیف پول ها که از ارز FEI پشتیبانی می کنند به شما معرفی خواهیم کرد .

کیف پول نرم افزاری تراست Trust: کیف پول تراست در دسته ی کیف پول های موبایلی قرار دارد و از تعداد زیادی از رمز ارزها پشتیبانی می کند. این کیف پول قابلیت نصب بر روی سیستم عامل های اندروید و Ios دارد. شما می توانید به صورت رایگان این کیف پول را دانلود کرده و نصب کنید.

کیف پول نرم افزاری سیف پل SafePal: کیف پول نرم افزاری سیف پل مانند کیف پول تراست یکی از پنج کیف پول برتر دنیای ارز های دیجیتال است، کیف پول سیف پل بغیر از ارز دیجیتال FEI از رمز ارز های گوناگونی پشتیبانی می‌کند کیف پول سیف پل از نظر امنیت بسیار مناسب است.

کلام پایانی درباره ی ارز FEI چیست؟

در این مقاله به معرفی یکی از استیبل کوین ها با نام FEI پرداختیم. FEI یک استیبل کوین ERC-20 بومی پروتکل Fei می باشد. این یک استیبل کوین غیرمتمرکز است که از مکانیسم های مختلفی استفاده می کند تا توزیع سرمایه کارآمدتر و عادلانه تری را نسبت به سایر پروژه ها حفظ نماید. این پروتکل، توسط سه نفر به نام های Joey Santoro، Brianna Montgomery و Sebastian Delgado در 31 مارس 2021 راه اندازی شد. شما می توانید از کیف پول های تراست و سیف پل برای ذخیره سازی این رمز ارز استفاده نمایید.

از اینکه تا پایان مقاله “ارز FEI چیست؟” همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم.