کیس استوک نسل 8

در هنگام خرید کیس کارکرده یا کیس نو چه مواردی را باید بررسی و آزمایش کنید؟

موارد خاصی وجود دارد که در هنگام خرید کیس آماده همیشه باید آنها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که تجهیزات و قطعات به کار رفته در کیس کامپیوتر خوب کار می کنند.
به عنوان مثال باید کیس را آزمایش کنید و ببینید که آیا نرم افزارها را به‌طور رضایت‌بخشی اجرا می‌کند ؟ و… برخی دیگر از مواردی که باید مورد بررسی قرار بگیرند شامل موارد زیر هستند:

ویژگی های کیس استوک نسل 8 را با ما بررسی کنید. 

1.به چه کیسی نیاز دارید؟

اولین چیزی که در هنگام خرید یک کیس آماده باید آن را مشخص کنید این است که چه نوع رایانه ای نیاز دارید و چگونه از آن استفاده می کنید ؟ بر این اساس شما باید کیسی را انتخاب کنید که دارای مجموعه‌ای از ویژگی‌های خاص باشد . بدیهی است که اگر بخواهید فقط از کامپیوتر برای گشت و گذار در اینترنت استفاده کنید به همان مدل کیسی احتیاج نخواهید داشت که برای طراحی گرافیک یا بازی باید آن را خریداری کنید.
بنابراین باید به فعالیت هایی که می خواهید با کامپیوتر انجام دهید فکر کنید ، سپس باید cpu و رم مورد نیاز خود را تعیین کنید برای این منظور شرایط زیر را در نظر داشته باشید:

1. رم (RAM) : حافظه برای انجام وظایف
2 پردازنده : سرعتی که دستگاه وظایف خود را انجام می دهند که این وظایف می‌تواند در دسته بندی های زیر قرار گیرند.
– موارد استفاده اساسی
برای ارسال و دریافت ایمیل، اشتراک گذاری تصاویر، کارهای اصلی اداری و امور مالی شخصی می توانید دو گیگابایت رم و پردازنده یک گیگاهرتزی را در نظر بگیرید.

– استفاده متوسط
در این مورد همه مواردی که در بالا نام برده شده به علاوه بارگیری و مدیریت موسیقی ، نرم افزار های اولیه ، ویژگی های پیشرفته آفیس استفاده می شوند و برای آنها می توانید ۴ گیگابایت رم و پردازنده ۲ گیگاهرتزی را در نظر بگیرید.

– استفاده پیشرفته
همه موارد فوق به علاوه ویرایش فیلم ، عکس ، موسیقی ، بازی و ویژگی های پیشرفته صورت می‌گیرند برای انجام این کار ها 4-8 گیگابایت رم و پردازنده 3-4 گیگاهرتزی را در نظر بگیرید.

2. نگاهی به مشخصات سخت افزاری کیس بیندازید.

سی پی یو اولین و مهمترین قطعه ای است که در هنگام خرید کیس آماده باید مورد بررسی قرار گیرد. رایانه ها دارای پردازنده هایی با مارک اینتل یا AMD هستند. اطمینان حاصل کنید که پردازنده متناسب با نیاز شما انتخاب شده و قادر به اجرای برنامه های مورد نیاز شما هست .
میزان رم و هارد را نیز بررسی کنید که درست و کافی انتخاب شده باشند.

3. گارانتی و خدمات پس از فروش

یکی از مهمترین نکات راهنمای خرید کامپیوتر آماده این است که از فروشگاهی خرید کنید که محصول را تست شده و با گارانتی به مشتری عرضه می کند. در فروشگاه های معتبر ، کیس آماده با گارانتی تعویض و تست شده فروخته می شود.

4. توجه به قیمت کیس
 

هر چند معمولا تفاوت قیمت کیس استوک با نوی همان مدل بیش از نصف است ولی باز بهتر است قبل از تهیه کیس کارکرده ابتدا به تفاوت قیمت آن و مقایسه با همان کیس اما نوع آکبند توجه کنید و اطمینان حاصل کنید که تفاوت قیمت به اندازه ای است که واقعاً ارزش آن را دارد که نوع کارکرده را خریداری کنید .
اگر قصد دارید فقط مقدار کمی که چندان ارزش ندارد ، پس انداز کنید شاید بهتر باشد که نوع آکبند را خریداری کنید.

5. حداقل ۲۰ دقیقه از کیس استفاده کنید.

بالا بردن درجه حرارت و کارکرد کیس یک آزمایش اولیه خوب برای اطمینان از عملکرد درست دستگاه می باشد . در صورتی که سخت افزاری با افزایش دما دچار مشکل شود شانس بیشتری برای انتخاب مناسب و خرید خواهید داشت.
زیرا برخی از کیس ها در دقایق اول بسیار خوب عمل می کنند اما پس از مدتی عملکرد ممکن است با مشکلاتی نظیر ریستارت، هنگ کردن یا خاموش شدن مواجه شوند. بنابراین در صورتی که حداقل ۲۰ دقیقه از کیس استفاده کنید می‌توانید مشکلات موجود در آن را شناسایی کنید.

6. بررسی سلامت ظاهری کیس

در هنگام خرید کیس دست دوم یکی از مواردی که باید به آن توجه کنید این است که کیس دچار شکستگی نباشد. وجود شکستگی ناشی از ضربه ممکن است به قطعات داخل کیس آسیب رسانده باشند.
البته بطور معمول کیس های کارکرده دارای خط و خش هستند که اغلب ناشی از شرایط حمل و نقل است و با توجه به استحکام بدنه ، این قبیل کیس ها مشکلی خاصی از نظر عملکردی ندارند.

7. علت تفاوت قیمت ها

یکی از مواردی که برای بسیاری از خریداران موجب سئوال می شود علت اختلاف قیمت یک مدل کیس ، در فروشگاه های مختلف است . مهمترین علت این اختلاف را می توان به صورت زیر برشمرد:
– قطعات سخت افزاری مختلف در یک کیس . برخی فروشندگان کیس را با شرایط پایه کارخانه بفروش می رسانند و برخی اقدام به ارتقا کیس میکنند . مثلا رم را افزایش می دهند یا هارد را به ssd و یا ظرفیت کمتر یا بیشتر تغییر می دهند .
– وجود یا عدم وجود گارانتی
– میزان تمیز بودن کیس ها و نحوه بسته بندی مطمئن و ارسال برای مشتری
– وجود لوازم جانبی همراه کیس مثل کابل و اتصالات
– نصب ویندوز و نرم افزارهای عمومی مورد نیاز کاربران