نور نمای ایرانیان

تلویزیون شهری اصطلاحی است که به تابلو های بزرگی گفته می شود که در کنار چهار راه ها، اتوبان ها، بزرگراه ها، پارک ها و استادیوم های ورزشی بر روی دکل های بزرگی نصب شده و به صورت کاملا رنگی تصاویر ویدیویی را پخش می کند.
برای اطلاعات بیشتر از نور نمای ایرانیان با ما در ارتباط باشید.
خرید تلوزیون شهری را از بخواهید و بدانی تلوزیون شهری با نمایشگر کنار هم قرار گرفتن بلوک های ساخته شده در ابعاد کوچکتر ساخته می شود. هر کدام از بلوک ها از جزء دیگری تشکیل می شوند که ماژول LED نام دارد.
ماژول ها بلوک های مربع و یا مستطیل شکلی هستند که با کنار هم قرار گرفتن تعدادی از آنها کابینت ها ساخته می شوند. در تلویزیون های شهری برای تولید سایر رنگ ها از ترکیب رنگ سه یا چهار LED با رنگ های اصلی قرمز ، سبز و آبی استفاده می شود . هر پیکسل در تلویزیون شهری شامل سه یا چهار LED با رنگ های اصلی است .
تبلیغات محیطی یکی از قدیمی ترین روش های تبلیغاتی می باشد که استفاده از تلویزیون شهری در تبلیغات محیطی پرکاربرد می باشد تبلیغات محیطی به عناصر فیزیکی قابل اجرا جهت تبلیغات که در تیررس ببنندگان است اطلاق می گردد.

تابلوهای تبلیغاتی، بیلبوردها، فضاهای تبلیغاتی داخل مترو، بدنه اتوبوس ها و … گونه های مختلفی از تبلیغات محیطی بشمار می روند. یکی از مزیت های فوق العاده تبلیغات محیطی که سبب برتری آن نسبت به دیگر رسانه های تبلیغاتی گردیده این است که مخاطب ناگزیر به دیدن تبلیغات محیطی بوده و چون نمی تواند چشم خود را از رنگ ها و طرح های اطراف خود بپوشاند. در تعریف محتوایی این رسانه میتوان اینگونه گفت : رسانه تبلیغات محیطی آگاهی و اطلاعات مخاطبان را نسبت به ورود یک محصول نو به بازار یا ارائه یک خدمت نو از سوی صاحبان خدمات برای مخاطبان آنان فراهم می آورد.به طور کلی تلویزیون های شهری از نظر ساختار پیکسلی به دو دسته RGB و 2RGB تقسیم می شوند . در نوع RGB هر پیکسل از یک LED قرمز ، یک LED سبز و یک LED آبی تشکیل شده است اما در نوع 2RGB هر پیکسل از دو LED قرمز ، یک LED سبز و یک LED آبی تشکیل شده است . نوع 2RGB در شرایط خاصی می تواند بین دو پیکسل واقعی در تصویر ، یک پیکسل مجازی تولید کرده و کیفیت تصویر را به شدت افزایش دهد . در یک ماژول تلویزیون شهری هر یک از پیکسل ها فاصله معینی تا پیکسل های مجاور خود دارند . لذا ماژول های متنوع با فاصله پیکسلی متفاوت ساخته شده تا تلویزیون شهری هایی با کیفیت های متفاوت تولید شوند.
دات پیچ فاصله ی بین پیکسل هارا می گویند. دات پیچ بر حسب میلی متر اندازه گیری می شود و نشان دهنده فاصله مرکز تا مرکز دو پیکسل مجاور است . دات پیچ با حرف P و به دنبال آن عدد فاصله بر حسب میلی متر نشان داده می شود . به عنوان مثال10 P نشان دهنده این است که فاصله مرکز تا مرکز دو پیکسل مجاور10mm است.تلویزیون شهری از نظر کاربرد به دو دسته Outdoor و Indoor تقسیم می شوند . تلویزیون های Outdoor به طور کامل ضد آب هستند و تا حدودی ضد ضربه اند و همچنین به علت وجود آفتاب گیر روی هر پیکسل در نور آفتاب به راحتی تصویر را نمایش می دهند . از این تلویزیون ها بیشتر در فضا های باز شهری مانند چهار راه ها ، بزرگراه ها ، فرودگاه ها ، پارک ها و مصلی ها استفاده می شوند . تلویزیون های Indoor ضد آب نیستند و در اغلب اوقات فاقد آفتاب گیرند و از آنها بیشتر در فضاهای بسته مثل تالارها، استادیوم های ورزشی ، سالن های کنفرانس ، سالن های آمفی تئاتر ، سالن فرودگاه ها ، سالن مترو و استادیو ها استفاده می شود.

گچبری موتیف سقف
ریحانه
بازدید : 1
چهارشنبه 23 شهريور 1401 زمان : 11:43

 

موتیف دنیایی از الگوهای جذاب و طرح های ساختاری و یا تزئینی است. از موتیف برای فضا های داخلی خانه و همینطور معماری داخلی و خارجی استفاده می شود. 

گچبری موتیف 

سقف به نسبت دیوار و کنج ها کمی متفاوت است.

در 

گچبری موتیف سقف

 از یک سری الگوهای تکرارشونده در بافت یک بنا استفاده می شود و به طور کلی شامل اشکال انتزاعی می شود و همینطور خطوط منحنی و یا مستقیم را در بر می گیرد. این خطوط در نهایت طرح زیبایی را ایجاد می کنند. موتیف ها از ترکیب عناصر هنری ساخته می شوند و به طور کلی حس ایجاد ریتم و حرکت در فضا را خواهند داشت.

گچبری موتیف دیوار

کسانی که به تازگی به خانه ای نقل مکان کرده اند، شاید از یک دیوار خالی در خانه احساس خوبی نداشته باشند و به طور کلی دیوار مورد نظر برایشان ساده به نظر برسد. به این ترتیب باید به دنبال ایده هایی برای ایجاد تغییر و بازسازی و زیباسازی منزل خود باشند. در این راستا می توان از موتیف استفاده کرد. گچبری موتیف فقط شامل سقف نمی شود بلکه برای دیوارها نیز مناسب است. معمولاً پتینه و موتیف به صورت ترکیبی برای دیوار استفاده می شوند و سبب ایجاد یک سری ستون های فلزی یا گچی خواهند شد و همینطور طرح بسیار جذابی ایجاد می کنند. خوشبختانه در 

گچبری دیوار

 دست شما باشد و محدودیتی دیده نمی شود. این هنر به سادگی پیاده سازی می شود.

گچبری موتیف برای کنج ها نیز استفاده می شود بنابراین شما می توانید یک سری ایده های جذاب را وارد این طرح کنید و از آن لذت ببرید. مثلاً می توانید از طرح های لوزی شکل و الماس مانند را در گچبری موتیف اجرا کنید. الگوی لوزی شکل مورد نظر به سادگی ساخته می شود و بارها و بارها این الگو می تواند روی بافت دیوار و هر جای دیگر استفاده شود. از سوی دیگر می توانید از پالت های رنگی انتخابی نیز برای 

گچبری موتیف سقف

 استفاده کنید و همه چیز بستگی به دکوراسیون و سلیقه شما دارد.

طرح پیشنهادی دیگر نقوش با هدف است. به طور کلی 

گچبری سقف

 و دیوار برای ایجاد زیبایی بصری استفاده می شود و کمک می کند تا بتوانید عملکردی خاص در فضا ایجاد کنید. شما می توانید از نقش هایی که هدف یا داستان خاصی را دنبال می کنند برای 

گچبری موتیف سقف

 استفاده کنید.

مثلاً یکی از طرح های جذاب برای گچبری موتیف دیوار راه راه پیچیده است. این روش برای القای حس عمق در فضای اطراف مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش یک سری عوامل متعدد شامل انتخاب ضخامت خطوط، جهت خط ها و همینطور ایجاد سبک نیز وجود دارد. به طور کلی خطوط عمودی روی دیوارها سبب می شود که ارتفاع دیوار بلندتر به نظر برسد و این کار برای اتاق های با فضاهای کوچک تا کمی بزرگ بسیار عالی است. کشید خطوط افقی روی دیوار ها می تواند تاثیرگذاری زیادی داشته باشد و همینطور می توان طیف های رنگی مختلف را نیز اجرا کرد.