مشاور تلفنی کنکور تجربی

یکی از مسائل مهم برای همه فارغ التحصیلان مقطع متوسطه در کشور ما، رقابت در کنکور سراسری می باشد و داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی سهم قابل توجهی از متقاضیان کنکور سراسری را تشکیل می دهند. رشته هایی همچون مدیریت، روانشناسی، حقوق و حسابداری از جمله رشته های پرطرفدار این گروه آزمایشی به شمار می روند.

عواملی مانند استفاده از کتاب های کمک آموزشی مناسب، اطلاع از بودجه بندی کنکور، تسلط کامل بر مباحث کتب درسی و برنامه ریزی دقیق و هدفمند، داوطلبان را برای دستیابی به نتیجه و رتبه مطلوب در کنکور انسانی کمک خواهد کرد. از این رو متقاضیان پس از کسب آگاهی لازم می توانند به صورت اینترنتی نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند که در ادامه توضیحات جامعی در خصوص مراحل و زمان ثبت نام، رشته های با آزمون کنکور انسانی و منابع مورد نیاز ارائه خواهیم کرد.

ثبت نام کنکور سراسری کلیه گروه های آزمایشی از جمله علوم انسانی، به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

ثبت نام کنکور سراسری انسانی 1401

داوطلبانی که متقاضی شرکت در کنکور سراسری 1401 می باشند، می بایست در ابتدای امر در این آزمون به صورت الکترونیکی ثبت نام نمایند. نام نویسی کنکور سراسری برای تمامی گروه های آزمایشی از جمله علوم انسانی روند مشابهی دارد. در ادامه مقاله به بررسی جزئیات ثبت نام کنکور سراسری انسانی خواهیم پرداخت.

زمان ثبت نام 

شرکت کنندگان در کنکور سراسری می بایست در زمان مقرر به سایت ثبت نام کنکور مراجعه کرده و مراحل نام نویسی خود را به صورت اینترنتی انجام دهند. مطابق با اطلاعیه سایت سازمان سنجش آموزش کشور روند ثبت نام کنکور سراسری که در بازه زمانی 10 الی 17 بهمن ماه 1400 به انجام می رسید و تا تاریخ 20 بهمن ماه نیز تمدید گشت. روند نام نویسی و تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی باارائه مهلت مجدد ثبت نام از 1 تا 4 اسفند ماه 1400 نیز امکان پذیر بود که این تاریخ تا رو جمعه 6 اسفند ماه 1400 تمدید شد.

به داوطلبان توصیه می کنیم برای اطلاع از اخبار تمدید مهلت نام نویسی کنکور سراسری 1401 در اسرع وقت به کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره بپیوندند.

دفترچه ثبت نام 

پیش از آن که فرآیند ثبت نام خود را آغاز کنید، لازم است ابتدا دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1401 را از سایت سازمان سنجش دریافت کرده و مطالعه نمایید. این کار کمک می کند تا در جریان تمام جزئیات آزمون اعم از مدارک مورد نیاز، شرایط و ضوابط آزمون مطلع گردید. در ادامه نیز لینک دانلود مستقیم دفترچه راهنمای نام نویسی آزمون سراسری 1401 برای شما داخل جدول قرار داده شده است.

دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 1401

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 1401

 

(جهت دریافت فایل بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

هزینه ثبت نام 

شرکت در آزمون سراسری مانند کلیه آزمون هایی که هر ساله در کشور برگزار می شوند، مستلزم پرداخت هزینه است. هزینه ثبت نام کنکور سراسری 1401برای تمامی گروه های آزمایشی یکسان بوده و پرداخت آن، تنها از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب دارای رمز دوم امکان پذیر می باشد. این مبلغ در سال 1401، 75 هزار تومان در نظر گرفته شده است که بدون احتساب هزینه خدمات پیامکی (1200 تومان) می باشد. 

همچنین فراموش نکنید که متقاضیان علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های پیام نور و موسسات آموزش عالی (غیر انتفاعی) بایستی کارت اعتباری جداگانه ای به مبلغ 20 هزار تومان برای اعلام علاقه مندی به این دانشگاه ها خریداری نمایند تا مجاز به انتخاب کد رشته محل های زیر نظر این موسسات در هنگام انتخاب رشته شوند.

شرایط ثبت نام

شرایط عمومی

داشتن اعتقاد به دین اسلام و یا یکی ار ادیانی که نام آن در متن قانون اساسی کشور درج شده باشد.

فرد نباید به هیچ یک از انواع مواد مخدر اعتیاد داشته باشد.

نداشتن سابقه دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران

عدم سوء پیشینه اخلاقی یکی دیگر از شروط لازم برای شرکت در کنکور سراسری انسانی می باشد.

شرایط اختصاصی

داشتن دیپلم نظام آموزشی جدید 3-3-6 (در شاخه های نظری، فنی و حرفهای و کاردانش) که بایستی تا 31 شهریور 1401 دریافت شود همچنین افراد می توانند دیپلم 4 ساله نظام قدیم آموزش متوسطه یا مدرک کاردانی خود را در هنگام ثبت نام ارائه نمایند.

داوطلبانی که از مقطع کاردانی رشته های آموزش غیرپزشکی فارغ التحصیل شده اند، در صورتی مجاز به شرکت در کنکور می باشند که مدرک مربوط به خدمات قانونی خود را حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 1401 و یا 30 بهمن 1401 اخد کنند. لذا برای این دسته از متقاضیان ارائه مربوط به گواهی پایان دوره طرح نیروی انسانی الزامی می باشد.

منعی برای شرکت در کنکور سال 1401 برای داوطلبان دوره های روزانه سال گذشته وجود ندارد.

دانشجویانی که در دوره نوبت دوم (شبانه)، دانشگاه آزاد، نیمه حضوری، مجازی، ظرفیت مازاد و پردیس خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی و… (به شرط نداشتن مشکل نظام وظیفه برای آقایان) در حال تحصیل هستند، می توانند بدون انصراف از دانشگاه محل تحصیل خود در کنکور سراسری انسانی 1401 شرکت نمایند.

داوطلبان آقا نباید از جانب سازمان نظام وظیفه محکومیتی مبنی بر ممنوعیت از تحصیل داشته باشند.

معرفی رشته ها و زیرگروه های کنکور سراسری انسانی 1401

آشنایی با رشته های ارائه شده در هر گروه آزمایشی می تواند باعث افزایش آگاهی داوطلبان از مسیر تحصیلی آینده خود و همچنین زمینه ساز موفقیت در انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 شود. یکی از فواید این آگاهی جلوگیری از بروز هر گونه اشتباه در انتخاب رشته می باشد تا بدین وسیله متقاضیان را در رسیدن به اهداف تحصیلی خود یاری دهد. از همین رو توصیه می کنیم پس از آشنایی با رشته های کنکور انسانی، از راهنمایی های مشاوره انتخاب رشته کنکور نیز استفاده نمایید.

آگاهی از ضرایب دروس عمومی و اختصاصی در کنکور سراسری موجب می شود، متقاضیان بتوانند از میزان اهمیت هر درس مطلع شده و متناسب با آن برنامه ریزی کنند. شایان توجه است که تفاوت در ضرایب دروس تخصصی در هر زیر گروه، میزان تاثیر آن درس را تراز اکتسابی داوطلب نشان می دهد. بدین معنا که هر چه درصدی که متقاضیان در دروس ضریب دار در یک زیرگروه کسب می کند بیشتر باشد، رتبه و شانس قبولی آنان در رشته های آن زیرگروه نیز بیشتر خواهد بود.

زیرگروه یک

کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی، کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و ارشاد، کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و حقوق، آموزش الهیات، آموزش زبان و ادبیات فارسی، ادیان و عرفان، ادیان و مذاهب، ایران شناسی، تاریخ تمدن ملل اسلامی، تربیت مروج سیاسی، حقوق، زبان و ادبیات ترکی آذری، زبان و ادبیات عربی، زبان و ادبیات فارسی، زبان و ادبیات کردی، زبان و فرهنگ عربی، شیعه شناسی، علوم قرآن و حدیث، علوم قضایی، فرهنگ و معارف اسلامی، فقه شافعی، فقه و حقوق اسلامی، فقه و حقوق امامی، فقه و حقوق حنفی، فقه و حقوق شافعی، فلسفه، فلسفه و حکمت اسلامی، فلسفه و عرفان اسلامی، فلسفه و کلام اسلامی، مترجمی زبان عربی، مربیگری عقیدتی، معارف اسلامی، معارف اسلامی – تبلیغ و ارتباطات، معارف اسلامی و اخلاق، معارف اسلامی و ادیان، معارف اسلامی و تاریخ، معارف اسلامی و علوم تربیتی، معارف اسلامی و علوم قرآنی، معارف اسلامی و کلام، معارف اسلامی و مدیریت، کاردانی امور دولتی، کاردانی تربیت مبلغ قرآن کریم، کاردانی تربیت معلم قرآن کریم، کاردانی حقوق قضایی، کاردانی خدمات اداری، کاردانی علوم قضایی

زیرگروه دو

آموزش علوم اجتماعی، امنیت اطلاعات، امنیت بین الملل، امنیت نرم، برنامه ریزی اجتماعی و تعاون، پژوهشگری امنیتی، جامعه شناسی، حفاظت اطلاعات، روزنامه نگاری، ضد تروریسم، علوم ارتباطات اجتماعی، علوم فنی امنیت، مددکاری اجتماعی، مردم شناسی

زیرگروه سه

اقتصاد، امنیت اقتصاد، حسابداری، روابط عمومی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، گردشگری، مدیریت امور بانکی، مدیریت امور گمرکی، مدیریت بیمه، مدیریت بیمه اکو، مدیریت دولتی، مدیریت صنعتی، مدیریت فرهنگی هنری، مدیریت کسب و کارهای کوچک، مدیریت مالی، مدیریت و بازرگانی دریایی، مطالعات ارتباطی و فناوری اطلاعات، هتلداری، کاردانی اشتغال، کاردانی اقتصاد کار و بهره وری، کاردانی امور بانکی، کاردانی امور فرهنگی، کاردانی امور مالی و مالیاتی، کاردانی بیمه، کاردانی حسابداری، کاردانی روابط کار، کاردانی گردشگری، کاردانی مدیریت مالی، کاردانی مدیریت صنعتی، کاردانی هتلداری

زیرگروه چهار

آموزش تاریخ، آموزش جغرافیا، باستان شناسی، تاریخ، تاریخ اسلام، جغرافیا، زبان شناسی، علوم سیاسی

زیرگروه پنج

آموزش ابتدایی، آموزش تربیت بدنی، آموزش کودکان استثنائی، آموزش مشاوره و راهنمایی، روانشناسی، علم اطلاعات و دانش شناسی، علوم تربیتی، علوم ورزشی، مشاوره، مطالعات خانواده، کاردانی آموزش و پرورش ابتدایی، کاردانی علوم ورزشی

معرفی منابع کنکور سراسری انسانی 1401

پذیرش در رشته های پرمتقاضی کنکور سراسری انسانی مانند حقوق و روانشناسی علاوه بر تلاش و پشتکار، مستلزم مطالعه بهترین منابع کنکور انسانی در کنار یک برنامه ریزی کنکور هدفمند و اصولی می باشد. منبع اصلی کنکور سراسری در هر یک از گروه های آزمایشی، کتب درسی دوره دوم متوسطه می باشند اما استفاده از کتاب های کمک آموزشی به ویژه کتاب هایی که تکیه بر ارائه پرسش های چهارگزینه ای دارند، می تواند تاثیر بسزایی در آمادگی داوطلبان و تقویت توانایی آن ها در امر تست زنی داشته باشد.

شایان ذکر است با توجه به اینکه محتوای کتاب های درسی نظام جدید نسبت به سیستم آموزشی قدیمی تغییر کرده است و اطلاعیه سازمان سنجش خبر از حذف کنکور نظام قدیم از کنکور سراسری 1401 را می دهد، داوطلبان ملزم هستند منابع خود را با نظام جدید تنظیم نمایند. در جدول زیر گلچینی از بهترین کتب کمک آموزشی موجود فراهم گردیده است تا داوطلبان با مطالعه این منابع، شانس خود را برای کسب رتبه های برتر کنکور انسانی افزایش دهند.

زبان عربی

عربی جامع انسانی کنکور میکرو گاج، کتاب عربی جامع کنکور انسانی خط ویژه گاج، واژگان سطر به سطر عربی انسانی کنکور سری مینی میکروطلایی گاج

دین و زندگی

کتاب دین و زندگی گاج نقره ای، کتاب جامع دین و زندگی نشر الگو

زبان و ادبیات فارسی

کتاب جامع ادبیات کنکور انتشارات نشر الگو، کتاب ادبیات عمومی میکرو طبقه بندی گاج، علوم و فنون ادبی جامع کنکور مشاوران آموزش، لقمه طلایی عروض و قافیه مهر و ماه، علوم و فنون ادبی جامع کنکور میکرو گاج

اقتصاد

اقتصاد کنکور رشته انسانی میکرو گاج، اقتصاد کنکور خیلی سبز، لقمه طلایی اقتصاد کنکور مهر و ماه

ریاضی

ریاضی و آمار انسانی جامع کنکور مهر و ماه، ریاضی و آمار جامع کنکور رشته انسانی خیلی سبز، ریاضیات جامع انسانی کنکور میکرو گاج

فلسفه و منطق

فلسفه و منطق جامع کنکور مشاوران آموزش، فلسفه و منطق جامع کنکور میکرو گاج، فلسفه و منطق کنکور مهر و ماه

زبان انگلیسی

کتاب زبان انگلیسی جامع کنکور مبتکران، کتاب انگلیسی یازدهم سیر تا پیاز گاج

تاریخ

تاریخ جامع کنکور خط ویژه گاج، تاریخ جامع کنکور میکرو گاج، لقمه طلایی تاریخ کنکور مهر و ماه

جغرافیا

جغرافیا جامع کنکور میکرو گاج، جغرافیا جامع کنکور مشاوران آموزش، لقمه طلایی جغرافیا کنکور مهر و ماه

روانشناسی

روان شناسی جامع کنکور مشاوران آموزش، روان شناسی کنکور خط ویژه گاج، روان شناسی کنکور مشاوران آموزش

جامعه شناسی

جامعه شناسی جامع کنکور مشاوران آموزش، جامعه شناسی کنکور میکرو گاج

بودجه بندی کنکور سراسری انسانی 1401

اطلاع از بودجه بندی کنکور می تواند در زمان بندی مطالعه و برنامه ریزی داوطلبان نقش بسیار موثری را ایفا کند، چرا که به وسیله آن می توان متناسب با میزان اهمیت هر درس، زمان لازم را برای مطالعه و پاسخ به پرسش های چهار گزینه ای را در نظر گرفت. از طرفی آشنایی با بودجه بندی سوالات موجب می شود، بدانید از کدام یک از مباحث کتاب های درسی سوالات بیشتری مظرح می گردد و بدین ترتیب با شیوه مناسب تر و برنامه ریزی دقیق تری نسبت به مطالعه دروس خود بپردازید.

مشاوره و برنامه ریزی کنکور انسانی

  • در ابتدای مسیر برای خود هدف ترسیم کنید. داشتن هدف و انگیزه تا حد زیادی می تواند در موفقیت داوطلبان اثرگذار باشد. در حقیقت داشتن هدف می تواند اشتیاق شما برای رسیدن به موفقیت را دوچندان کند.
  • پس از تعیین هدف می بایست یک برنامه منسجم مطالعه طراحی نموده و بر اساس آن عمل کرد.
  • دیگر نکته مهم آن است که بایستی تمامی دروس به صورت جزء به جزء و با دقت و درک بالا مطالعه شود. متقاضیان ملزم هستند بعد از مطالعه هر درس، نسبت به حل تست های آن بخش اقدام کنند. این امر موجب تثبیت موثر مطالب خوانده شده در ذهن و به خاطر سپردن آن ها می شود.
  • توصیه می کنیم به هیچ عنوان از اهمیت حل سوالات چهار گزینه ای و تست زنی غافل نشوید، زیرا این امر موجب می شود به نقاط ضعف خود پی برده و در اسرع وقت، در جهت رفع آن ها گام بردارید.
  • همان طور که می دانید برای حل هر یک از سوالات کنکور سراسری مدت زمان محدودی را در اختیار دارید، بنابراین می توانید با تمرین تست زنی، فضای جلسه کنکور را برای خود شبیه سازی کرده و سرعت خود را در پاسخگویی به سوالات افزایش دهید.
  • متقاضیان بایستی توجه نمایند که جدول زمان بندی خود را به گونه ای طراحی کنند که پس از مطالعه هر درس اختصاصی، یک درس عمومی قرار گیرد.

کنکور سراسری انسانی از 280 سوال تشکیل شده است و سوالات مربوطه در قالب دو دفترچه عمومی و اختصاصی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد که داوطلب می بایست در مدت زمان 240 دقیقه به آن ها پاسخ دهد. دفترچه اختصاصی از 180 سوال تشکیل شده است و داوطلبان بایستی در مدت 165 دقیقه به آن ها پاسخ دهند. دفترچه عمومی نیز شامل 100 سوال می باشد و مدت زمان پاسخ دهی به آن ها 75 دقیقه است.

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1401 چند روز قبل از برگزاری آزمون در سایت ثبت نام کنکور منتشر می شود. باید توجه داشت داشتن کارت ورود به جلسه، اصل کارت ملی و یا شناسنامه برای شرکت در کنکور الزامی است و در صورت فراموشی آن ها، از حضور داوطلب در جلسه آزمون ممانعت به عمل خواهد آمد. اعلام نتایج کنکور سراسری 1400 حدودا یک ماه بعد از برگزاری کنکور در سایت سازمان سنجش منتشر می شود و داوطلبان می توانند در صورت تمایل با مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1401،انتخاب رشته خود را انجام دهند.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام کنکور سراسری انسانی 1401 در چه بازه زمانی صورت می گیرد؟

زمان اولیه ثبت نام از تاریخ 10 تا 17 بهمن ماه 1400 در نظر گرفلته شده بود اما شما می توانید با مشاهده متن فوق از تمدید و مهلت مجدد این آزمون با خبر شوید.

2- ثبت نام کنکور سراسری انسانی 1401 از چه طریق ممکن می شود؟

نام نویسی در این آزمون از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org امکان پذیر می گردد.

3- منابع کنکور سراسری انسانی 1401 چه مواردی را شامل می شود؟

منبع اصلی کنکور انسانی، کتب درسی متوسطه دوم می باشد اما در کنار این موارد، مطالعه کتاب های کمک آموزشی که در متن مقاله عنوان شده است، می تواند برای داوطلبان مفید باشد.

برای اطلاعات بیشتر از مشاور تلفنی کنکور انسانی با ما در ارتباط باشید.