ماژیک ملکه زنبورداری

برای علامت گذاری ملکه از چه روشهایی می توان استفاده کرد :

  • علامت گذاری با ماژیک
  • پلاک گذاری
  • چیدن بال ملکه

دلایل رنگ زدن پشت ملکه 

 

۱ – راحت تر بشه توی کندو پیداش کرد .

مثلا توی پاییز پیدا کردن ملکه بدلیل کوچک شدن شکمش کار مشکلیه یا توی بهار و توی شلوغیه کندو میشه ملکه رو راحت تر پیدا کرد .
۲ – تشخیص سن ملکه با توجه به رنگ پشتش

( با توجه به اینکه ماژیک های مخصوص رنگ کردن پشت مـلکه خیلی کمه میشه از پونزهای رنگی و چسبوندن اون به کنار کندو استفاده کرد )

۳ – فهمیدن این که بچه طبیعی پس بچه هست یا پیش بچه .

اگه مـلکه علامت دار بود پیش بچه و در غیر اینصورت پس بچه می باشد .

قبل از اینکه چیزی رو توضیح بدم بگم که بهیچ وجه ملکـه جفت نخورده و باکره رو رنگ نکنید و حتما بعد از تخمریزی ملـکه این کار رو انجام بدین .

توصیه برای تازه کارها :

بهتره روش هایی رو که در پایین توضیح میدم رو اول روی زنبورهای نر آزمایش کنید و بعد از اینکه مهارت پیدا کردید، به سراغ مـلکه ها بروید .

گرفتن ملکه و آماده کردنش برای علامت گذاری با ماژیک :

۱ – ملکه را پیدا کنید .
۲ – سینه ملـکه رو بگیرید ، طوریکه دستمان بهیچ وجه به شکم مـلکه نخورده و هیچگونه فشاری به آن قسمت وارد نیاید

هرگونه فشار احتمال دارد باعث آسیب زدن به تخمدان ها شده که مساویه با ضعیف شدن کلنی . ( یادآوری : بدن حشرات از سه بخش تشکیل شده ، سر – سینه – شکم )

جهت خرید ماژیک ملکه می توانید از فروشگاه خانه عسل تهیه فرمایید .

نکته :
بعضی ها مـلکه رو از پاهاش میگیرن که کار غلطیه و به تازه کارا توصیه نمی شود .

زنبورافزار بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی لوازم زنبور داری و فراورده های زنبور عسل کشور، با گستره‌ای از کالاهای متنوع برای تمام اقشار جامعه مخصوصاً زنبورداران محترم ، تلاش می کند با در دسترس قرار دادن لوازم و تجهیزات مورد نیاز و محصولات باکیفیت، لذت زنبورداری آسان و بهره برداری از محصولات طبیعی زنبور عسل را برای کاربران خود فراهم سازد . «ارسال سریع»، «ضمانت بهترین قیمت» و «تضمین اصل بودن کالا» سه اصل اولیه است که زنبور افزار از نخستین روز تاسیس سعی کرده به آن پایبند باشد. گستره تجهیزات ، محصولات و خدمات فروشگاه زنبور افزار بی رقیب و شگفت انگیز خواهد بود.