خرید کیس استوک

خرید کیس استوک

 کیس ها قطعات مختلفی را در خود جای می دهند. اگر این قطعات دست دوم باشند به آن دستگاه کیس استوک گفته می شود که سلامت و کیفیت هر یک از این تجهیزات و قطعات نیز بسیار اهمیت دارد. در این راهنمای خرید، به اطلاعات مهم و ارزشمندی در این رابطه خواهیم پرداخت.

برای خرید کیس استوک و اطلاعات بیشتر از این نوع کیس با ما در ارتباط باشید. 

بدنه

بدنه با چهارچوب یک کیس استوک زمانی ارزش خرید دارد که ضربه نخورده باشد و هیچگونه آسیب یا ترک خوردگی به آن وارد نشده باشد. پس چنانچه چهارچوب دست نخورده باقی مانده باشد نیازی به هزینه اضافی و خرید یک کیس نو نخواهد بود و کیس دست دوم می تواند نیازهای شمارا مرتفع کند.

منبع تغذیه

یکی از مهم ترین و اصلی ترین بخش های سخت افزاری کامپیوتر ها و در کیس دست دوم منبع تغذیه آن است پس حتما این قطعه را از مکانی خریداری کنید که کاملا از صداقت فروشنده آن اطمینان داشته باشید. یک منبع تغذیه که مدت طولانی کار کرده باشد انتخاب خوبی برای کیس استوک شما نخواهد بود.

مادربرد

یک نکته خیلی مهم در رابطه با مادربرد ها وجود دارد، و آن هم این است که، مادر برد سخت افزاری است که قطعات دیگر روی آن سرهم بندی می شوند. هر مرتبه که این اتفاق می افتد احتمال دارد که با یک خطا یا با یک اجتماع بار الکتریکی یا اتصال کوچک و یا با الکتریسیته ساکن در کیس استوک بعضی قطعه ها مثل خازن یا سلف با وجود تخلیه نامناسب، مادربرد بسوزد. این اتفاق بسیار هزینه بردار است و نباید بدون توجه رها شود. پیشنهاد ما در طیف نیوز به شما این است که مادر برد را تا جایی که امکان دارد دست دوم نخرید و بصورت آکبند آنرا تهیه کنید.

سی پی یو

پردازنده مرکزی یا سی پی یو علارغم سایز کوچکی که دارد اما از مقاومت بالایی برخوردار است. مقاومت CPU در دراز مدت توسط کمپانی سازنده تأیید شده است. با این اوصاف شاید در نظر اول خرید کیس استوک با سی پی یو دسته دوم فکر خوبی به نظر برسد ولی چنانچه پردازنده در شرایط تهویه سازی و دمای نامناسبی قرار گرفته باشد احتمال سوختن آن در کیس دست دوم بسیار بالا خواهد رفت. پس اگر از شرایط قبلی این قطعه اطمینان ندارید از خرید سی پی یو استوک مانند مادربرد دست دوک خود داری کنید.

گرافیک کارت

کارت گرافیک با توجه به قیمت و هزینه خرید بالایی که دارد مورد ایده آلی برای خرید کیس استوک به نظر می رسد اما به شرطی که شخص فروشنده به شما تضمین بدهد که این قطعه در شرایط ایده آلی بوده و هیچ آسیبی بدان وارد نشده است. چراکه گرافیک کارت نیز مثل مادربرد قسمت های مهمی از جمله چیپ حافظه، رگلاتور ولتاژ، تراشه شتاب دهنده و… دارد البته خطر سوختن و از بین رفتن آن با توجه به رعایت نکردن موارد امنیتی و نگهداری و نصب نامناسب افزایش پیدا می کند.