خرید کیس استوک

حالا با این اوصاف بهترین پردازنده کدام است؟ جواب ساده است: به نوع کار شما و پولی که حاضر به پرداخت آن هستید می شود. در حالت کلی ما توصیه می‌کنیم به سراغ بررسی اینتل برویم. هر چند برند پردازش تمام ماجرا نیست.
برای خرید کیس استوک با ما همراه  باشید.
سازنده ها با تعداد های مختلف و بسامد کاری متفاوت پیشنهاد می شوند. شاید فکر کنید بسامد کلاک بالاتر به عملکرد بهتر خواهد بود در صورتی که لزوماً این گونه نیست.

به جز این مورد هر چند 4 وجود دارد به طور کلی و با معماری و بسامد مشابه عملکری بهتر از دو چیزی است اما این به معنای استفاده از عملی آن نیست. چرا که در نهایت این نرم افزارها هستند که باید قدرت سخت افزار را شکوفا کنند و عموم نرم افزارها خیلی در این زمینه بهینه عمل نمی کنند. در واقع در موارد بیشتر پردازنده های با ۸ هسته یا کارایی بیشتر از پیش نمی برد.

تازه فقط همین ها نیست زمان ارائه پردازنده هم بسی مهم است. یک پردازنده 4 هسته ای که تولید سال پیش عموماً از تری بهره می برد که این موضوع به شدت در عملکرد دستگاه فنی است.

حتماً می دانم که مثلاً پردازنده های نسل چهارم اینتل که با نام هاسول می شناسیم شان از آیوی بریج ها در مصرف و قدرت عملکرد بهتری دارند. پس از خرید یک پردازنده یک نفس عمیق و یک لیوان آب قند سر بکشید تا فشار کم نیاورید.

هنوز تمام نشده، عامل دیگر کش مخصوصاً L3 Cache است که به حافظه های موقت نیاز به پردازنده می پردازد. این عامل هر چه بیشتر بهتر است، پردازنده های سطح پایین 3 یا 4 مگابیتی دارند به شکلی که اگر کمی سر کیسه را شلیک کنید می توانید با کش 6 یا 8 مگابایت هم تهیه کنید.

توصیه می‌کنم به روش‌هایی بپردازیم که یا کاملاً به روز باشند یا به آن نزدیک شوند. چقدر در نظر بگیرید که سرعت و بیشتر به معنی پول، گرما و مصرف برق بیشتر است. در ضمن یک پردازنده 4 هسته ای جدید از پس جدیدترین بازی های رایانه ای بر می آید، پس بی جهت اضافی باید.

چگونه یک کامپیوتر خوب بخریم؟ : برد اصلی (Motherboard)
اگر پردازنده، مغز رایانه باشد برد اصلی دل و روان آن است. همه قطعات در نهایت به این برد وصل می شوند و دستورات از طریق آن به هر قسمت منتقل می شود.
موقع انتخاب یک مادر بورد، قوانینی هستند که باید رعایت شوند: درگاه ها، اسلات ها، اندازه و سازگاری با انواع سوکت ها.

قبل از انتخاب مادر بورد باید تصمیم بگیرید که چه پردازنده ای را از اینتل می توانید بخرید یا از AMD. چون هر یک مادربرد مخصوص خود را دارند. بعد از آن باید مطمئن شوید که آن را به کیس مد نظر شما بخورید.

مادربوردهای دسکتاپ در انواع اندازه ها عرضه می شوند که محبوب ترین آنها Mini ITX, Micro ATX, ATX و Extended ATX است. هر کدام از کاربران خود را دارند برای مثال مادر برد بزرگ Extended ATX تعداد بیشتری سوکت و درگاه به نسبت Mini ITX دارد.

ایسوس، MSI، رایگان، AsRock و EVGA از جمله برندهای مشهور مادر برد هستند.

چگونه یک کامپیوتر خوب بخریم؟ : کارت گرافیک
دومین قطعه گران در فهرست خرید شما واحد پردازش گرافیک یا GPU است. کارت های گرافیک در شکاف PCI موجود روی برد اصلی قرار می گیرند. موقع خرید گرافیک سه گزینه پیش رو دارید: NVIDIA, AMD یا گرافیک داخلی.

هم NVIDIA و هم AMD کارت های گرافیک خوبی داشته و در مقایسه با گرافیک داخلی اینتلایا و معایبی دارند.