انصراف از دانشگاه

هر ساله بسیاری از دانشجویان در هر یک از مقاطع تحصیلی به دلایل مختلفی مانند عدم علاقه به رشته خود و یا رویای ادامه تحصیل در یک رشته پر درآمد اقدام به شرکت در کنکور مجدد برای ورود به رشته ای جدید و انصراف از دانشگاه می نمایند. این دسته از افراد که در حال ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های دولتی و آزاد هستند، جهت شرکت در کنکور می بایست یکسری شرایط و ضوابط را رعایت نمایند.

یکی از این شرایط انصراف از تحصیل، پرداخت هزینه انصراف از دانشگاه می باشد. هزینه ای که برای انصراف از تحصیل دانشگاه ها در نظر گرفته شده در هر یک از دوره های دانشگاهی (روزانه، شبانه، پردیس خودگردان، غیرانتفاعی، پیام نور، فرهنگیان و دانشگاه آزاد) مبلغی متفاوت می باشد. به دلیل اهمیت اطلاع از هزینه انصراف از دانشگاه دولتی در این مقاله بر آن شدیم تا میزان جریمه در نظر گرفته شده برای انصراف از دانشگاه دولتی را بیان کنیم.

دانشگاه دولتی در سه دوره روزانه، شبانه و پردیس خودگردان اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند. دوره روزانه برترین دوره تحصیلی دانشگاه ها محسوب می شود که هر ساله دانشجویان بسیاری از طریق شرکت در کنکور وارد آن می شوند. از جمله مهم ترین مزایای دانشگاه دولتی، اعتبار مدرک دانشگاه روزانه و تحصیل رایگان این دانشگاه می باشد. به عبارتی دانشجویان دوره روزانه در قبال استفاده از خدمات تحصیلی دانشگاه هیچگونه هزینه ای پرداخت نمی کنند

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با انصراف از دانشگاه با ما همراه باشید.