چگونه می توان وابستگی کودک را به اسباب بازی هایش کنترل کرد؟

Image for post
Image for post

نوزادان در حال تلاش برای کاهش استرس با استفاده از اسباب بازی های خود هستند، زیرا نمی توانند نگرانی ها و احساسات خود را بیان کنند. وابستگی کودک از اسباب بازی ها به دلیل والدین غیر کارگری نیست. این رفتار بسیار طبیعی است. کودکان آرامش این عروسک های نرم را جذب می کنند، اما همانطور که از عروسک ها رشد می کنند و به مادرشان نزدیک تر می شوند.

از لحظه تولد، کودک خود و مادرش را به عنوان یکی می بیند. بنابراین به مادرت چسبیده است، زیرا او تنها مادر است که به جهان داده است. در حدود نه ماه، زمانی که ذهن کودک توسعه یافته است، نتیجه می گیرد که مادرش با او نیست و هر دو دو نفر خاص هستند و این کشف بزرگ کودک را تحت فشار قرار می دهد. بسیاری از کودکان راحتی را در یکی از اموال خود، مانند عروسک ها، پتو، حوله ها و غیره پیدا می کنند و بنابراین به او چسبیده اند که در همه جا با او حمل می کنند و حتی از او جدا می شوند، حتی زمانی که چند ساعت ندارند. کارشناسان همچنین این دستگاه ها را گذرانده و گذرا می نامند، زیرا آنها در واقع جایگزین محبت والدین می شوند. یک دستگاه خاص همیشه به کودک است و در دسترس است، در حالی که مادر با تمام عشق و محبت مادرش نمی تواند در هر زمان از روز در کنار او باشد.

به عنوان یک پدر و مادر، شما باید همه چیز را برنامه ریزی کنید. شما مطمئنا روز زمانی می روید که شما فراموش می کنید که خرس عروسکی خود را با خودتان ببرید. بهترین کاری که می توانید در چنین وضعیتی انجام دهید این است که سعی کنید آن را با اسباب بازی های دیگر که دوست دارید سرگرم کنید. اگر این روش کار نمی کند و کودک شما همچنان گریه می کند، بهتر است احساسات خود را با رفتار منطقی تایید کنید، مثلا می گویم: "من می دانم که شما این عروسک را دوست داشتید، اما اکنون عروسک با ما نیست و ما درک می کنیم چرا شما آشفته است. "ما خواهیم بود." سپس یک کلمه را نمی گویم و آن را ترک کنید تا با این وضعیت برخورد کنید و آرام باشید.اگر به پرخاشگری ادامه داد، بگذارید گریه کند و هر چقدر که می خواهد فریاد بزند. کودکان برای رسیدن به تعادل باید احساسات خود را نشان دهند. علاقه کودک شما به یک ابزار یا عروسک به مرور زمان از بین می رود. و بهتر است برای مرحله جدیدی از رفتار عجیب او آماده شود.

به اسباب بازی اعتیادآور فرزندتان احترام بگذارید. این وسیله برای او بسیار مهم است و بعد از شما با ارزش ترین دارایی او در زندگی محسوب می شود. پس هرگز او را آزار ندهید و او را از دسترسش دور نگه دارید. یا مراقب باشید این اسباب بازی را گم نکنید و در صورت گم شدن آن حتما جایگزینی برای آن داشته باشید.
هرگز سعی نکنید او را از عروسکش جدا کنید این اصلا درست نیست شما باید به مرور مراقب باشید که علاقه او را به عروسکش کاهش دهید و به راحتی از او جدا شوید.

مرجع