نقش بازی و خلاقیت در یادگیری دبستان

Image for post
Image for post

بازی و نقش آن در یادگیری
مدارسی که از آموزش مبتنی بر خلاقیت استفاده می کنند بر تشویق کودکان به یادگیری از طریق بازی تمرکز می کنند. بازی و خلاقیت نقش مهمی در یادگیری دوره ابتدایی دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم:

این به دانش آموزان این قدرت را می دهد که آنچه را که می خواهند انجام دهند انتخاب کنند
باعث ایجاد سرگرمی و لذت برای کودک می شود
کودک به جای پیروی از دیگران، به طور مستقل یاد می گیرد و رشد می کند.
انگیزه آن چیزی است که کودک می خواهد انجام دهد
محیطی امن ایجاد می کند که در آن کودکان می توانند ایده های جدید را آزمایش کرده و امتحان کنند.
در بازی دانش آموزان شرکت کننده فعال هستند. به عنوان مثال، کودکان به جای منفعل بودن در کلاس، نقش هایی را با همسالان خود بر عهده می گیرند و طبق قوانین بازی که خود ساخته اند، به کودکان دیگر پاسخ می دهند.

اگرچه به نظر می رسد قوانین برخلاف ایده بازی آزاد و اختیاری است، اما سیستم قوانین ذهنی در واقع یکی دیگر از ویژگی های کلیدی این فعالیت است. کودکان می توانند به صراحت نظرات خود را در چارچوب این قوانین بیان کنند، فعالانه در فعالیت شرکت کنند یا از یک رهبر منتخب پیروی کنند، یا درک ذاتی از آنچه در نامزدی آنها می گذرد داشته باشند. این مذاکره فعال و لذت بخش قوانین و نمادها می تواند مزایای یادگیری را به همراه داشته باشد.
کودکان چگونه از طریق بازی یاد می گیرند؟
باید در نظر داشته باشیم که دانش آموزان دبستانی کاملاً متفاوت یاد می گیرند.آنها با مقایسه تجربیات فیزیکی، تعامل با دیگران و احساسات، و همچنین از طریق تخیل آنها یاد می گیرند. این بازی چیزی است که بخش های منطقی و خلاق مغز را ادغام می کند.

برای دانش آموزان مدارس ابتدایی، این بازی اغلب فعالیت فیزیکی کامل است که به آنها کمک می کند تا مهارت هایی را که بعدا در زندگی نیاز دارند، توسعه دهند. در حال اجرا، رقص، صعود، نورد، تمام این فعالیت ها عضلات را ساخت و کمک به تنظیم مهارت های حرکتی. کودکان همچنین عضلات ذهنی و عاطفی خود را در حالی که یک دنیای تخیلی پیچیده و غنی را با یک سیستم قوانین حاکم بر شرایط برای بازی ایجاد می کنند، ساختند.

چگونه بچه ها از طریق بازی یاد می گیرند؟

محققان دانشگاه دنور، النا Bedrova، کری هرم و دبورا J. لئونگ دریافت که کودکان یاد می گیرند قبل و در طول بازی کنترل و کنترل احساسات خود را کنترل کنند. به عنوان مثال، اگر کودک وانمود کند که یک قطعه یخ باشد، می تواند وانمود کند که وقتی به خانه وارد می شود ذوب می شود یا اصرار دارد که در آغوش گرم باشد. در هر صورت، آنها به رغم موانع که ما می توانیم به سختی تصور کنیم، دستگیر شدند. "

این بازی نقش دانش آموزان از مدارس ابتدایی برای توسعه مهارت های اجتماعی خود و کمک به آنها در طیف گسترده ای از محیط های شخصی و حرفه ای به عنوان بزرگسالان رشد می کند.

چرا این بازی مهم است که در کلاس درس شرکت کند؟
در یک محیط دانشگاهی، این بازی همچنین می تواند به کودکان کمک کند تا یاد بگیرند و رشد کنند. یک بازی مبتنی بر معلم نزدیک به یادگیری بر اساس مسائل مرتبط است. مربیان از مدارس ابتدایی باید از کودکان در مورد قوانین و رویه هایی که بازی را تنظیم می کنند بپرسند و سپس کودکان را از طریق دانش خود با دنیای گسترده تر تشویق کنند.در کلاس درس، معلمان باید منجر به یادگیری در ساختار شوند، و این باید با انرژی و روشنایی انجام شود، با تمرکز ویژه ای بر اهدافی که در ذهن هستند.

Image for post
Image for post

چرا این بازی مهم است که در کلاس درس شرکت کند؟

هنگامی که معلمان بر اساس فعالیت هایی برای ترکیب موضوعات مختلف دسترسی دارند، ما کشف می کنیم که معلمان می توانند تجربه یادگیری بیشتری را ایجاد کنند. دانش آموزان مهارت های تفکر انتقادی را یاد می گیرند، مهارت های زبان خود را توسعه می دهند، دانش خود را گسترش می دهند و آگاهی عاطفی اجتماعی خود را افزایش می دهند. این اتفاق می افتد بدون دانستن اینکه چقدر آنها یاد می گیرند.

نقش یادگیری معلم از طریق بازی
راه اندازی سوالات، حل مسئله، کار مشترک و آزمایش های ساختاری مهارت هایی است که از طریق بازی دانش آموزان ابتدایی به دست می آیند. به عنوان مثال، زمانی که معلمان یک کتاب صوتی را بخوانند، دانش آموزان را از مدارس ابتدایی تشویق می کنند تا هر صفحه را عوض کنند و هر کلمه را با انگشتان خود دنبال کنند. آنها همچنین می توانند دانش آموزان را در مورد خود درباره محتوا و پیوندهایی که در زندگی خود ایجاد می کنند صحبت کنند. معلمان همچنین سوالاتی را مطرح می کنند که "چه چیزی فکر می کنید در صفحات زیر اتفاق می افتد؟" شامل تخیل کودک و کنجکاوی است.

دانش آموزان فرصتی برای گفتن داستان ها از طریق یک بازی دراماتیک داده می شوند. هنگامی که کودکان فرصتی را در صحنه ها می گیرند و خود را بیان می کنند، عزت نفس اجتماعی خود را بهبود می بخشند، توانایی خود را برای دیدن دیدگاه های دیگران افزایش می دهند و توجه به ادبیات را افزایش می دهند.
به عنوان مثال از اهمیت نقش نقش در خلاقیت و یادگیری
آلبرت انیشتین در سن بالغ، رویدادهای مهم را در زندگی خود به دست آورد که علاقه خود را به اکتشافات علمی منجر شد.او چهار یا پنج ساله بود و در رختخواب بیمار بود که پدرش یک قطب‌نمای جیبی مغناطیسی به او داد تا با آن بازی کند. او ساعت‌ها قطب‌نما را چرخاند و متعجب بود که چگونه سوزن همیشه می‌دانست که به سمت شمال است.

اینترنت اختراع: از سواد تا الکتریسیته، به نقل از آلبرت انیشتین که سرگرم شدن با آن قطب نما عشق او را به علم برانگیخت. او نوشت: «هنوز به یاد دارم که این تجربه تأثیر عمیق و ماندگاری بر من گذاشت. باید چیزی کاملاً در پشت همه چیز پنهان باشد.

به عنوان والدین، احتمالاً می خواهید بازی فرزندتان را ببینید. شنیدن ایده های آنها و یادگیری در مورد دنیای جدیدی که در حال ایجاد آنها هستند شگفت انگیز است. همچنین دیدن اینکه آنها چقدر می توانند خلاق باشند، جالب است زیرا از تخیل خود برای یادگیری در مورد دنیای اطراف خود استفاده می کنند.

بازی برای دانش آموزان دبستانی بسیار قدرتمندتر از تصور بسیاری از والدین و معلمان است. در واقع کلید خلاقیت و یادگیری است. محققان و مربیان در سراسر جهان دریافته اند که بازی می تواند به غنی سازی یادگیری و توسعه مهارت های کلیدی مانند تحقیق، بیان، آزمایش و کار گروهی کمک کند.


.