اهمیت اسباب بازی ها، انواع اسباب بازی ها و نحوه انتخاب اسباب بازی مناسب

Image for post
Image for post

دانشمندان رفتاری معتقدند که اسباب بازی ها باید تفکر و تخیل کودک را تحریک کنند یا به دانستن مفاهیم مختلف مانند رنگ ها، شکل ها و غیره شوند. از سوی دیگر، باید با سن او مطابقت داشته باشد. اگر اسباب بازی برای کودک دشوار باشد، او خسته شده و اعتماد به نفس خود را کاهش می دهد. از سوی دیگر، بسیار ساده است، کودک را فکر نمی کند.
یک اسباب بازی خوب یک اسباب بازی است که کودک بازی می کند، نه یک اسباب بازی که کودک بازی می کند و تماشا می کند. از این دیدگاه، تمام اسباب بازی ها با باتری ها در معرض خطر هستند. اسباب بازی هایی وجود دارد که شکل و اندازه خاصی ندارند و کودک می تواند آنها را در طعم خود تغییر دهد، زیرا به توسعه خلاقیت در کودک کمک می کند.
بازی ها و اسباب بازی ها برای کودکان بسیار مهم هستند. بنابراین بیشتر ساعت های هیجان در بازی و فعالیت صرف می شود. کودکان عشق بازی را دوست دارند و آن را بالاتر از همه قرار می دهند. بسیار مهم است که اسباب بازی مناسب برای کودکان در تمام سنین را انتخاب کنید. به طوری که بهترین و مناسب ترین اسباب بازی برای کودکان، به ویژه در سن پیش دبستانی، اسباب بازی های آموزشی هستند. از آنجا که این گروه از اسباب بازی ها، تفکر، تخیل، سرگرمی، لذت و مهمترین یادگیری در کودک را گرامی می ورزند و آن را به مفاهیم و جهان اطراف آن معرفی کنند.

علاوه بر این، اسباب بازی باید امنیت و کیفیت مورد نیاز داشته باشد. اگر اسباب بازی های کودکان به دقت انتخاب شوند، کیفیت بازی و توسعه کودک را بهبود می بخشد. اسباب بازی های آموزشی نقش مهمی در توسعه کودکان پیش دبستانی ایفا می کند. آنها هوش کودکان، مهارت های اجتماعی، و همچنین رفتار عاطفی را افزایش می دهند.این اسباب بازی ها برای ایجاد دیدگاه گسترده تر از گروه های سنی مختلف طراحی شده اند.

توسعه کودک با نوع بازی و اسباب بازی بسیار مرتبط است. سه تا چهار ماه اول بازی با دستان خود، سپس با پای خود، و حدود چهار ماه آن را قادر به بازی با اسباب بازی های ساده است. این اسباب بازی ها باید از لحاظ رنگ و صدا در نظر گرفته شود، زیرا کودک توجه ویژه ای به رنگ و صدا دارد.

اسباب بازی باید به گونه ای باشد که به طور کامل کودک را درگیر کند و فرصتی برای یادگیری به او می دهد. این نباید به نوزاد یک اسباب بازی داده شود، زیرا اسباب بازی های زیادی به نحوی به نحوی آن را اشتباه می گیرند و می توانند باعث عجله و گاهی خشم شوند. هر وقت او یک اسباب بازی گرفت، به او دیگر داد.

از یک سال مهمترین بازی برای کودک این است که جهان را در اطراف آن کشف کنید و علاقه خاصی به اقلام خانگی داشته باشید. محصول باید داده شود و فقط مراقب باشید که تجهیزات را به خطر بیندازید. از آنجایی که یک سال می خواهد با اشیاء عمومی بازی کند (پارک، حمام، چانه زنی، سرگرمی) به یاد داشته باشید، چنین فعالیت هایی برای او یک نوع بازی است.

کودکان باید در انتخاب نوع بازی ها و اسباب بازی ها به طور کامل آزاد باشند تا زمانی که در معرض خطر باشند. کودکان بر این باورند که بازی با اسباب بازی ها مهمترین فعالیت هستند و زمانی که والدین با کار خود دخالت می کنند بسیار عصبانی هستند. اگر می خواهید به خانه برسید، باید چند وقت پیش مطلع شوید و به بازی کامل کنید و اسباب بازی را در محل قرار دهید و سپس بیرون بروید.

Image for post
Image for post

کودکان به طور کامل از لحاظ بازی و اسباب بازی ها کاملا متفاوت هستند، برخی از آنها سخت هستند، برخی از آنها، برخی از آثار و آیین ها برای بازی، با برخی از مشکلات بازی، و برخی از آنها می خواهند بازی را تکرار کنند، و برخی می خواهند تغییر و تنوع را تغییر دهند.همه اینها باید احترام گذاشته شوند اما اکثر کودکان بسیار خوشحال هستند که دیگران آنها را بازی می کنند. تعارف نیز آنها را احساس خوبی می کند.

اگر کودک می خواهد وارد بازی خود شود، باید به یاد داشته باشید که شما حق دخالت ندارید و یک نظر شخصی را در بازی خود اعمال نمی کنید و باید بر روی طعم و مزه خود بازی کنید. اگر می خواهید پیشنهاد را با جمله ارائه دهید: "اگر می خواهید یا اگر می خواهید ..."

تولد تا 6 ماه

لبخند و لبخند که کودک در پاسخ به والدین نشان می دهد نشان می دهد که این محرک ها دلپذیر هستند. او به سرعت می آموزد که چگونه توجه نگهبانان خود را جذب کند.

البته، حرکات آنها در ابتدا غیر داوطلبانه هستند. در هفته ششم آنها می بینند، می شنوند، آنها سر و صدا می کنند و بدن خود را حرکت می دهند. آکادمیک در هفته دهم تا دوازدهم اتفاق می افتد و می تواند بر روی معده انجام شود. صرف ، ضبط و لذت بردن از حرکات انگشت. اولا او به شدت بار را به دست می آورد و او را به صورت به ارمغان می آورد. در روز چهاردهم او می تواند او را نگه دارد و به او نگاه کند. در سن 18 هفته، او می تواند به اسباب بازی جذب کند و حدود 5 و نیم ماه متوجه شود که پاهای او وجود دارد و با آنها بازی می کند. در این سال مهمترین بازی ماساژ کودک است.

بازی از هفته اول: مکالمه با کودک، ساخت صداهای مختلف در سراسر دهان (ضربه زدن، تعقیب، و غیره)، تحریک و تحریک حساسیتی

بازی از هفته دوم: در حال اجرا و خاموش لامپ اتاق،

سومین یکشنبه: بازی یک لامپ باتری بر روی دیوار در تاریکی، تحریک لب های کودک، به آرامی حرکت آن را نزدیک و نزدیک تر.

هفته 4: انگشت رو به جلو حرکت کنید، و در پایان ماه، زنگ را راست و چپ و رها کنید.یک تا چهار ماهگی: سوزن سوزن شدن ساده در پاها و دست ها مانند لیسیدن، سکسکه، پخش موسیقی، آواز خواندن، ساخت آویزهای رنگارنگ و پر صدای گهواره، چهره سازی،

از سه ماهگی می توانید آن را روی شکم خود بگذارید و اجسام را کمی دورتر از آن قرار دهید تا سعی کنید به آنها برسید.

یک کودک چهار ماهه توانایی بازی با خود را می آموزد و از این سن می تواند به آنچه می خواهد برسد و شیء را با دو دست بگیرد. تحریک حس لامسه مانند نرمی، زبری، سرما و گرما و غیره مهم است. بازی دیل موشه باید از این سن شروع شود.

از پنج ماهگی می توانید به او یاد دهید که اشتباه کند و با او بازی کند.
انواع اسباب بازی
بسیاری از ما والدین برای جبران دوران کودکی خود شروع به خرید اسباب بازی های مختلف می کنیم و آنقدر اسباب بازی به کودک می دهیم که نه تنها گیج می شود بلکه از هیچ کدام لذت نمی برد. این باعث می شود اسباب بازی های بیشتری بخرید و این چرخه ادامه خواهد داشت. بعد از مدتی متوجه می شوید که فرزندتان از هیچ چیز لذت نمی برد. این امر باعث می شود که کودک در نوجوانی به فعالیت های پرخطر بپردازد یا از محرک ها برای ایجاد لذت استفاده کند.

قانون اسباب بازی ها این است که کودک نباید بیش از 10 اسباب بازی داشته باشد. و هر از گاهی این 10 تا را با 10 تای دیگر عوض کنید تا اسباب بازی های او همیشه نو باشند.

اسباب بازی های ساختمانی
اسباب بازی های ساختمانی بسیار مهم هستند، به ویژه آنهایی که قابل تخریب و بازسازی هستند (لگو). برخی از کودکان پس از انجام کاری نمی خواهند آن را تخریب کنند زیرا می ترسند دوباره نتوانند آن کار را انجام دهند.ما می توانیم آنها را متقاعد کنیم و از آنها بخواهیم که آنها را با دست خود سمپاشی کنند و اجباراً از آنها بخواهیم که آن را همزمان جمع کنند تا به این نتیجه برسند که آنچه را که ویران کرده اند قابل بازسازی است.

آمریکا و ژاپن بزرگترین تولیدکنندگان اسباب بازی های الکترونیکی در جهان هستند، اما کمترین مصرف اسباب بازی های الکترونیکی را در بین خود دارند زیرا معتقدند اگر اکنون کودکان با این نوع اسباب بازی کار کنند، تفکر خلاق آنها شکل نمی گیرد. و در عوض ساده.آنها بیشترین وسایل بازی را در اختیار فرزندان خود قرار می دهند تا خلاقیت آنها را تشویق کنند.

شمشیر دولبه قلب موش خواص درمانی دارد و بسیاری از اختلالات را درمان می کند. اسباب بازی های ساده کودک را خلاق می کند نه اسباب بازی های پیچیده. اسباب بازی های پیچیده ای که کودک نمی تواند با آنها بازی کند، این احساس را ایجاد می کند که من نمی توانم با کودک و به اعتماد به نفس او آسیب می رساند.

او نه تنها با اسباب بازی خود بازی می کند، بلکه اسباب بازی را به موجودی زنده تبدیل می کند که با او دوست می شود، با او می جنگد، او را آزار می دهد، به او نصیحت می کند، نگرانی هایش را با او در میان می گذارد و او را از استرس رها می کند.

پیچ ها و مهره های آسیب دیده را باز کنید. سفال، شن بازی، استفاده از وسایل دور ریختنی انجام این نوع بازی ها نقش زیادی در تحریک خلاقیت کودک دارد.

click here