نرم  افزار حسابداری چیست؟

نرم افزار حسابداری یک برنامه کامپیوتری است که به دفترداران و حسابداران در ثبت و گزارش معاملات مالی یک شرکت کمک می کند. کارکرد نرم افزار حسابداری بسته به نرم افزار ان  متفاوت است. شرکت های بزرگ تر ممکن است تصمیم به پیاده سازی یک راه حل سفارشی بگیرند که حجم عظیمی از داده ها را از بخش های مختلف ادغام می کند. شرکت های کوچک اغلب یک محصول بی کیفیت را انتخاب می کنند.

فواید نرم افزار حسابداری

·        نرم افزار حسابداری یک برنامه کامپیوتری است که به حسابداران در ثبت و گزارش تراکنش های مالی شرکت کمک می کند.

·        شرکت به نرم افزار های مختلف حسابداری نیاز دارند. برخی از آن ها ممکن است تنها به نرم افزارهای حسابداری عمومی و خارج از قفسه نیاز داشته باشند، در حالی که برخی دیگر به نرم افزارهای حسابداری سفارشی و پیچیده نیاز خواهند داشت.

·        نرم افزار حسابداری انجام، درک و تحلیل محاسبات حسابداری را آسان تر می کند.

·        فضای اداری کمتری با نرم افزارهای حسابداری تولیدی مورد نیاز است، زیرا استفاده از داده های فیزیکی را منسوخ می کند، که در هزینه های مربوط به اجاره صرفه جویی می کند.

·        نرم افزار حسابداری بازیابی داده های حسابداری قدیمی را آسان تر می کند که برای حسابرسی های داخلی و خارجی مفید است.

Image for post
Image for post

·        اطلاع رسانی نیاز اساسی هر کسب و کاری است. نرم افزار حسابداری شما باید به شما اجازه دهد تا پی گیری کنید که چه کسی به شما بدهکار است، چقدر به شما بدهکار است، و چه زمانی پرداخت انجام می شود. همچنین باید به ویژگی های اضافه ای مانند اعلام خودکار، یادآورهای پرداخت و تبدیل خودکار برآوردها به فاکتورها اشاره کرد.

·        پرداخا انلاین قبوض بخش مهمی از انجام کار است، بنابراین نرم افزار حسابداری شما باید این کار را برای شما آسان کند. نرم افزار حسابداری خوب از یکپارچه سازی درگاه های پرداخت پشتیبانی می کند و به شما اجازه می دهد پرداخت ها را به صورت آنلاین انجام دهید تا هم برای شما و هم برای مشتری آسان تر باشد.

·        پی گیری هزینه ها و میزان بدهی برای کسب وکار شما بسیار مهم است. نرم افزار حسابداری شما باید ویژگی هایی مانند سفارش های خرید، صورت حساب ها، اعتبار فروشنده و هزینه ها را ارائه دهد تا بخش پرداخت ها در عملیات کسب وکار شما تا حد ممکن آسان شود.

·        حسابداری بدون تحلیل اعداد بی فایده است. تمام نرم افزارهای حسابداری گزارش های مالی را برای تحلیل اعداد و تصمیم گیری های تجاری برای آینده ارائه می دهند. برخی از گزینه های نرم افزار حسابداری پا را فراتر گذاشته و از قابلیت هایی مانند اشتراک گذاری گزارش، زمان بندی و سفارشی سازی پشتیبانی می کنند.

آشنایی با نرم افزار حسابداری

نرم افزار حسابداری یک منبع ارزشمند برای کسب و کاره ای مدرن است. نرم افزار امکان ردیابی دقیق تراکنش های مالی و گزارش و تحلیل آنی را فراهم می کند. قبل از نرم افزار حسابداری، این کارها باید با دست و با استفاده از دفترهای معاملاتی بزرگ انجام می شد.

گزارش گیری تک کاره به طور کلی به دلیل کار درگیر در تحکیم ورودی های دستی غیرعملی بود. نرم افزار حسابداری این وظایف را خودکار می کند، هزینه های حسابداری را کاهش می دهد و امکان تصمیم گیری مالی بهتر را از طریق گزارش دهی به موقع فراهم می کند.

نرم افزار حسابداری همچنین امکان ذخیره سازی مقادیر زیادی از داده ها را بدون نیاز به اشغال فضای فیزیکی فراهم می کند. این موضوع باعث می شود شرکت ها به فضای اداری کمتری نیاز داشته باشند؛ زیرا دیگر نیازی به اتاق های فایل بزرگ برای ذخیره داده ها ندارند. فضای اداری کم تر امکان صرفه جویی در هزینه ها را فراهم می کند.

توانایی دسترسی آسان به اطلاعات حسابداری از طریق نرم افزار حسابداری، تکمیل حسابرسی ها را آسان تر می کند، به ویژه آن هایی که نیاز به ارزیابی اطلاعات سال های قبل دارند. این نه تنها به حسابرسی های داخلی کمک می کند بلکه به گروه های خارجی مانند سرویس درآمد داخلی نیز کمک می کند، در صورتی که آن ها نیاز به بررسی مالی برای اهداف مالیاتی دارند.

ویژگی های کلیدی نرم افزار حسابداری

نرم افزار حسابداری از ویژگی های پایه ای که از ورود و خروج پول از کسب وکار شما جلوگیری می کند تا ویژگی های پیشرفته دیگری که کنترل بیشتری به شما می دهد، ویژگی های زیادی را ارائه می دهد که به ساده سازی کاره ای حسابداری کمک می کند. ویژگی های نرم افزار حسابداری بسته به فروشندگان می تواند متفاوت باشد.

پردازش صوتی

اطلاع رسانی نیاز اساسی هر کسب و کاری است. نرم افزار حسابداری شما باید به شما اجازه دهد تا پی گیری کنید که چه کسی به شما بدهکار است، چقدر به شما بدهکار است، و چه زمانی پرداخت انجام می شود. همچنین باید به ویژگی های اضافه ای مانند اعلام خودکار، یادآورهای پرداخت و تبدیل خودکار برآوردها به فاکتورها اشاره کرد.

پرداخت های آنلاین

جمع آوری پرداخت ها بخش مهمی از انجام کار است، بنابراین نرم افزار حسابداری شما باید این کار را برای شما آسان کند. نرم افزار حسابداری خوب از یکپارچه سازی درگاه های پرداخت پشتیبانی می کند و به شما اجازه می دهد پرداخت ها را به صورت آنلاین انجام دهید تا هم برای شما و هم برای مشتری آسان تر باشد.

حساب های قابل پرداخت

پی گیری هزینه ها و میزان بدهی برای کسب وکار شما بسیار مهم است. نرم افزار حسابداری شما باید ویژگی هایی مانند سفارش های خرید، صورت حساب ها، اعتبار فروشنده و هزینه ها را ارائه دهد تا بخش پرداخت ها در عملیات کسب وکار شما تا حد ممکن روان باشد.

بانکداری

هر نرم افزار 

حسابداری

 باید لینکی به بانک شما ارائه دهد تا بتوانید پرداخت ها را انجام دهید و صورت حساب های بانکی خود را به سیستم حسابداری وارد کنید. برخی از نرم افزارها فراتر از این عملکردهای پایه ای عمل می کنند تا ویژگی هایی مانند فیدهای خودکار بانکی، تطبیق تراکنش و آشتی بانکی را ارائه دهند.