نرم افزار حسابداری شرکتی تحت وب چیست؟

نرم افزار حسابداری شرکتی

فرقی نمی کند که تازه یک کسب وکار را شروع کرده اید یا سال ها است که در آن مشغول به کار هستید، پی گیری امور مالی برای موفقیت شرکت شما ضروری است. نرم افزار حسابداری شرکتی می تواند به شما کمک کند تا سازمان یافته و در راس امور مالی خود باقی بمانید تا بتوانید تصمیمات هوشمندانه ای در مورد محل تخصیص منابع خود بگیرید.

انواع مختلفی از نرم افزارهای حسابداری شرکتی  در دسترس هستند، بنابراین مهم است که نرم افزاری را پیدا کنید که نیازهای خاص کسب وکار شما را برآورده کند. اگر تازه کارتان را شروع کرده اید، ممکن است به تمام زنگ ها و سوت هایی که با برنامه های نرم افزاری قوی تری همراه هستند، نیازی نداشته باشید.

از سوی دیگر، اگر کسب وکار پیچیده ای با چندین کارمند دارید، به چیزی نیاز دارید که بتواند حقوق و دست مزد و مدیریت موجودی را مدیریت کند.

خبر خوب این است که گزینه های زیادی از نرم افزارهای حسابداری شرکتی تحت وب در دسترس هستند، بنابراین باید

..نرم افزار مناسب کسب و کار حود را پیدا کنید

نرم افزار حسابداری به سازمان ها کمک می کند تا بسیاری از فرایندهای مهم کسب وکار را مدیریت کرده و کارآمدتر کنند، از جمله خودکار کردن حساب های قابل پرداخت و دریافت، تولید گزارش های جریان نقدینگی، ایجاد سفارش های خرید، و مدیریت حقوق و دست مزد و هزینه ها. این ویژگی ها برای سازمان هایی در همه ابعاد، در تمام صنایع حیاتی هستند.

با این حال، پیدا کردن نرم افزار حسابداری مناسب برای موارد استفاده خاص شما می تواند چالش بزرگی باشد. امروزه صدها راه حل حسابداری وجود دارد که هر کدام ویژگی ها و مزایای منحصر به فردی دارند. برخی از آن ها برای آزادکاران یا تیم های کوچک مناسب تر هستند؛ برخی برای موارد استفاده شرکت های بزرگ تر طراحی شده اند.

Image for post
Image for post

ویژگی های نرم افزار حسابداری شرکتی تحت وب

امنیت بالا

اطلاعاتی که وارد نرم افزار میشوند باید دارای امنیت بالایی باشند تا کاربران بتوانند به راحتی به ان اطلاعات دسترسی پیدا کنند همچنین بروز رسانی به موقع نرم افزار به افزایش امنیت و  دخیره سازی و پشتیبان گیری اطلاعات کمک میکند

پرداخت فاکتور ها به صورت خودکار

برای جاری نگه داشتن پول نقد و رشد کسب وکار خود، باید به موقع به مشتریان صورت حساب بدهید. هر چه بیشتر صبر کنید، جمع آوری آن سخت تر می شود. بسیاری از بهترین برنامه های نرم افزاری حسابداری به شما اجازه می دهند تا حسابداری خود را خودکار کنید. شما می توانید صورت حساب های تکراری ایجاد کنید، یادآورهای پی گیری ارسال کنید و پرداخت های دیجیتال را مستقیما از صورت حساب ها بپذیرید. همچنین می توانید فاکتورهای پرداخت نشده خود را پی گیری کنید و برای پرداخت های اولیه تخفیف ارائه دهید.

تطبیق حساب های بانکی

 یکی از ویژگی های اصلی نرم افزار حسابداری شرکتی تحت وب، امکان ارتباط با حساب های بانکی شما است. با آن می توانید به صورت مستقیم از نرم افزار حسابداری به حساب های بانکی خود دسترسی داشته باشید. همچنین می توانید تراکنش های بانکی را به صورت خودکا تطبیق دهید

گزارش و تحلیل

این به شما بینش عمیقی در مورد کسب وکارتان می دهد. اکثر نرم افزارهای حسابداری توابع گزارش دهی را ارائه می دهند و به شما این امکان را می دهند تا به راحتی داده ها را تحلیل کرده و عملکرد را ردیابی کنید..

چرا از نرم افزار حسابداری استفاده میکنیم؟

استفاده از نرم افزارهای حسابداری می تواند در زمان شرکت شما صرفه جویی کرده و از بروز خطا جلوگیری کند مزیت اصلی استفاده از نرم افزارهای حسابداری مدرن، کارایی است؛ به جای کپی و پیست کردن داده ها از صفحه گسترده به صفحه گسترده، شما تمام اطلاعات تراکنشی خود را در یک جا دارید. شما به راحتی می توانید ببینید که چه چیزی خرج شده یا چه چیزی وارد کسب وکار شده است و همیشه می دانید که این اطلاعات را از کجا پیدا کنید."

حال شاید برای شما این سوال پیس بیاید که نرم افزار تحت وب چیست؟ که در ادامه به این سوال پاسخ  میدهیم

Image for post
Image for post

 

به جای وارد کردن دستی داده ها و تراکنش ها، می توانید از ویژگی فید بانکی برای اتصال نرم افزار به حساب های بانکی و کارت اعتباری خود استفاده کنید. با این کار، شما روزانه تراکنش های خود را به روزرسانی می کنید

این نرم افزار می تواند گزارش ها و صورت های مالی مختلفی از جمله صورت های سود و زیان و ترازنامه ایجاد کند که برای درخواست سرمایه از یک سرمایه گذار ضروری است. شما همچنین می توانید فعالیت ها یا بیانیه های مربوط به ماه ها و سال های گذشته را با فعالیت های فعلی خود مقایسه کنید که می تواند به شما کمک کند تا رشد کسب وکار، روند فروش و دیگر معیارهای کلیدی که برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد کسب وکار خود در حین آماده شدن برای آینده نیاز دارید را تجزیه و تحلیل کنید.

شما می توانید از نرم افزار حسابداری برای دسته بندی هزینه ها و زمان بندی و پرداخت قبوض اعم از پرداخت آنلاین، چک، کارت اعتباری یا نقدی استفاده کنید. این کار به شما کمک می کند این تراکنش ها را پی گیری کنید و جریان نقدی خود را مدیریت کنید.

همچنین می توانید از این نرم افزار برای ثبت پرداخت هایی که به صورت نقدی یا چک دریافت می کنید و ایجاد و ارسال فاکتور و اخطارهای گذشته استفاده کنید

حالا که با نرم افزارهای حسابداری شرکتی تحت وب آشنا شدید و چرا باید از آن ها استفاده کنید، مهم است که بدانید در هنگام انتخاب یک سیستم باید به دنبال چه ابزارها و ویژگی هایی باشید. تقریبا تمام نرم افزارهای حسابداری آنلاین از حسابداری دوطرفه برای اطمینان از صحت و داشتن حساب های دریافتی، حساب های قابل پرداخت، بانکداری و ویژگی های گزارش دهی استفاده می کنند. برخی نیز شامل مدیریت موجودی، مدیریت پروژه، ردیابی زمان و ابزارهای حقوق و دست مزد هستند، اگرچه این ویژگی ها معمولا در برنامه های رده بالاتر یا افزونه هایی هستند که هزینه اضافی دارند