خرید انواع چراغ خطی در نورابین

چراغ خطی (linear lighting) جزو مدرن‌ترین و شکیل ترین سیستم‌های روشنایی  و نورپردازی به شمار می‌آیند که امروزه با استفاده و مطرح شدن این محصول می‌شود که از لحاظ کارایی نسبت به سیستم‌های روشنایی قدیمی طرفداران و علاقه مندان بسیار بالاتری دارد، طول عمر بیشتر، شار نوری بهتر و مصرف انرژی کمتری دارند، که برتری خاصی نسبت به لامپ های قدیمی نسیب خود کرده است.

Image for post
Image for post

همچنین نور را به صورت یکدست و یکنواخت از خود ساطع می‌کنند. چراغ‌ خطی یا لاینی از نظر نورپردازی نیز ویژگی‌های بهتری نسبت به انواع دیگر چراغ‌ها دارند که با استفاده از آنها می‌توان طراحی‌های متنوع و شیکی با توجه به طراحی داخلی و همچنین در نظر گرفتن ویژگی‌های خاص معماری و دکوراسیون محل مورد نظر، بهترین طراحی برای اجرای نورپردازی را انجام داد.
استفاده از چراغ‌های خطی برای نورپردازی می‌تواند علاوه بر تامین روشنایی مورد نیاز فضا، باعث زیبا و لاکچری به نظر رسیدن فضا نیز می‌گردد.ایجاد لاین‌های نوری مناسب با گوشه‌ها و کنج‌ها یا دیگر زوایای پلان معماری با استفاده از این چراغ‌ها به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود. تمام نورپردازی‌های خطی توسط چراغ‌های خطی انجام می‌شود، این چراغ‌ها نسبت به نمونه‌های سنتی خود خطوط نور را در یک خط باریکتر توزیع می‌کنند که تاثیر بسزایی در زیبایی دارد. طول این چراغ‌ها معمولاً بلند است و به صورت‌های متنوعی مثلاً به صورت معلق از سقف یعنی چراغ خطی آویز، چراغ خطی توکار یا چراغ خطی روکار روی سقف یا دیوار تعبیه می‌شوند. این چراغ‌ها تنوع زیادی دارند بنابراین برای هر نوع فضایی مناسب هستند و این ویژگی باعث محبوبیت روز افزون آن میان طراحان داخلی جهت انجام ایده‌های جدید و شیک نورپردازی شده است. شما همراهان گرامی اگر قصد خرید انواع چراغ خطی یا لاینی را دارید و می‌خواهید با این محصولات بیشتر آشنا شوید در ادامه همراه ما باشید.. در ادامه با انواع چراغ های خطی و کاربرد های آنها بیشتر آشنا خواهید شد.
انواع چراغ‌های خطی در نورابین
ما در ادامه متن به شما کاربران گرامی انواغ چراغ های خطی و سایز های مختلف را ارائه و توضیح می دهیم، یکی از قابلیت هایی که چراغ خطی های نورابین دارد قابلیت شخصی سازی این محصول با طول عرض دلخواه شما می باشد . شما می توانید فضای مورد نظر خود را با هر شکل و عرض ارتفاعی رو با ارتباط گرفتن با کارشناسان نورابین سفارش و تهیه کنید.
 

Image for post
Image for post


چراغ خطی توکار
شاید برای شما عزیزان هم جالب باشد که چراغ خطی توکار چیست و چه کاربردی دارد؟  برای توضیح باید گفت نصب این مدل چراغ در سقف‌های کاذب انجام می‌شود؛ به همین دلیل در ساخت این سقف‌ها باکس یا شیارهایی مناسب با ابعاد این چراغ‌ها ایجاد کرده و پس از آن چراغ در داخل آن قرار می‌گیرد. البته از این چراغ‌ها می‌توان در بعضی دیوارهایی که شرایط خاصی دارند نیز استفاده شود. بعد از نصب، فریم چراغ به خوبی در این شیارها پنهان شده و قابل دید نمی‌باشد تا زیباتر به نظر بیاید. اگر مراحل نصب چراغ خطی توکار به صورت صحیح انجام شده باشد سطح نور و محل نصب یکی خواهد شد و بیرون زدگی در سقف یا دیواری که چراغ در آن نصب شده است وجود نخواهد داشت.
با استفاده از این چراغ‌ها می‌توان انواع لاین‌های نوری مستقیم، منحنی و کرو، متناسب با قوس‌های فضا و نحوه چیدمان دکور فضا انجام داد بنابراین دست طراحان را برای طراحی نورپردازی به نحو احسنت توسط این چراغ‌ها را باز گذاشته است. شما می توانید کلید لمسی دیمر  مثلاً در فروشگاه‌ها یا مراکز تجاری بهره بردن از نور خطی در سقف که امتداد آن از روی دیوار عبور می‌کند، طرح زیبایی به شکل L را به وجود می‌آورد. این کار باعث افزایش جذابیت بصری و مدرن و شیک بودن فضای مد نظر می‌شود. از اچراغ خطی توکار می‌توان در هر محیطی اعم از اداری، تجاری، مسکونی و… استفاده کرد به شرط آنکه شرایط مناسب برای نصب چراغ خطی به صورت تو کار را داشته باشند.


چراغ خطی روکار
استفاده از این مدل چراغ خطی برای نور پردازی تنها در شرایطی انجام می‌شود که ارتفاع سقف سقف زیاد نباشد تا بتوان از سیستم‌های آویز در آن استفاده کرد یا سقف کاذب و امکان برش و ایجاد شیار در سقف جهت نصب چراغ خطی توکار وجود نداشته باشد. اگر مایلید سیستم روشنایی محل مورد نظر خود را تغییر بدهید اما امکان تغییر یا دست بردن در سقف و دیوارها را ندارید، می‌توانید با استفاده از چراغ خطی روکار سیستم روشنایی مورد علاقه‌ی خود را در مکان مورد نظر پیاده کنید.
البته در این حالت، بدنه چراغ بعد از نصب در دیدرس سایرین خواهد بود به همین دلیل این چراغ‌ها رنگ‌ها و طرح‌های متنوعی دارند و شما می‌توانید بدنه چراغ را متناسب با طراحی و رنگ دکوراسیون محل مورد نظر خود انتخاب کنید. یکی از قابلیت های چراغ خطی قابلیت اتصال به کلید و پریز دیمر و کلید لمسی دیمر می باشد که می توانید میزان لومن نوری محیط را کنترل کنید با توجه به خواسته و سلیقه شما می توان این چراغ‌ها را در طول‌های متفاوت تولید کرد و در انواع محیط‌های تجاری، اداری و مسکونی از آنها استفاده کرد.


چراغ خطی آویز
این مدل از چراغ‌های خطی از لحاظ سیستم روشنایی هیچ تفاوتی با نمونه‌های قبلی ندارند. تفاوت آنها تنها در سیستم نصب است که به صورت آویز قرار می‌گیرد که کاربردهای خاص خود را دارد. از این چراغ‌ها در فضاهایی که ارتفاع سقف زیاد است، می‌توان استفاده کرد و برای سقف های کوتاه مناسب نیست؛ زیرا در این مکان‌ها برای انجام نورپردازی مورد نظر خود و رسیدن به حد کافی نور در فضا نیاز به استفاده از چراغ‌های بیشتری خواهیم بود، پس با استفاده از چراغ خطی آویز می‌توان فاصله بین چراغ و کف را کمتر کرده و در نتیجه هزینه کمتری برای روشنایی پرداخت شود.
این چراغ‌ها را می‌توان هوشمندانه‌ترین روش برای نورپردازی فضاهای با سقف بلند دانست زیرا علاوه بر کاهش تعداد چراغ‌ها و هزینه‌های مصرف انرژی و برق به زیبایی و خاص بودن فضا و نیز لوکس و مدرن شدن محیط کمک زیادی خواهد کرد. از دیگر مزیت‌های استفاده از چراغ خطی آویز، امکان باز کردن آنها از محل نصب قبلی و نصب در جای دیگر است.
با این کار نیاز به هزینه مجدد جهت خرید چراغ در صورت جابجایی و تغییر مکان نخواهد بود. ظاهر شیک لوکس و مینیمال چراغ خطی آویز باعث شده که این چراغ‌ها کاربردهای مختلفی داشته باشند. مثلاً می‌توان از آنها روی کانتر جزیره آشپزخانه، میزهای کنفرانس و جلسات رسمی مجتمع‌های تجاری، لابی هتل‌ها، کافه، رستوران‌ها و… استفاده کرد.


مزایای نورپردازی با چراغ خطی
1.نصب آسان و متفاوت
2.قابلیت سفارشی سازی چراغ خطی
3.نورپردازی مدرن و خاص
4.نصب به صورت توکار و روکار 
5.چراغ خطی های آویز منحنی 
6.عملکرد مناسب
7.افزایش زیبایی
8.دمای رنگ قابل تنظیم و مناسب
امیدوارم با این مقاله کمک بسیاری در خرید چراغ های خطی به شما کرده باشیم؛ و شما را به خوبی با آنها و مزایای آنها آشنا کرده باشیم.

منبع:https://iraneconomist.com/fa/news/519465/%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%DA%86%D8%B1%D8%A7%D8%BA-%D8%AE%D8%B7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D9%88%D8%B1%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D9%86