کابینت ام دی اف محبوب و اقتصادی

در این مقاله قصد داریم در خصوص کابینت ام دی اف با شما سخن بگوییم. کابینت ام دی اف از جنس ورق ام دی اف است. این نوع کابینت ارزان ترین و اقتصادی ترین نوع کابینت بین کابینت های دیگر می باشد. در ادامه معایب و مزایا و قیمت انواع کابینت ام دی اف را با شما در میان خواهیم گذاشت. آیا می دانید چند نوع کابینت آشپزخانه وجود دارد؟

کابینت ام دی اف چیست؟

کابینت ام دی اف چیست؟
کابینت ام دی اف چیست؟
کابینت ام دی اف چیست؟

کابینت ام دی اف نوعی از کابینت است که از ورق ام دی اف ساخته شده است. وقتی از کابینت ام دی اف سخن می گوییم منظورمان همه قسمت های کابینت اعم از درب ها، تاج، پاخور، کناره و همه بخش هایی است که دیده می شود.

صفحه روی کابینت ام دی اف بهتر است از جنس سنگ طبیعی یا سنگ مصنوعی کورین باشد.

کابینت ام دی اف

ورقه های سازنده ام دی اف از جنس ام دی اف خام و روکش آن از جنس ملامینه است. این روکش مقاوت را در برابر رطوبت بالا برده است. البته در ادامه مطلب توضیح می دهیم که این مقاومت کامل نیست. وقتی که روکش ام دی ام کابینت آشپزخانه شما دچار آسیب دیدگی شود آب داخل ورقه کابینت نفوذ می کند و باعث خرابی آن می شود.

کاربرد ورق های ام دی اف

ام دی اف کاربرد بسیاری دارد و فقط برای کابینت مورد استفاده قرار نمیگیرد بلکه برای کمد دیواری و ریلی، میز تلویزیون، دکور، تخت، انواع میز و بسیاری از وسایل دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

تنوع طرح و رنگ زیاد ام دی اف آن را برای هر نوع سلیقه و کاربردی محبوب کرده است.

کاربرد ورق های ام دی اف آنقدر زیاد است که حتی زمانیکه از متریال زیباتر و با کیفیت تری مانند های گلاس یا روکش چوب برای کابینت ها استفاده می شود، چهارچوب کابینت را باز هم از ام دی اف استفاده می کنند. علت آن این است که چهارچوب کابینت ها کمتر دیده می شود و از طرفی کیفیت ام دی اف برای این کار بسیار مناسب است.

کاربرد ورق های ام دی اف
کاربرد ورق های ام دی اف
کاربرد ورق های ام دی اف

مزایا و معایب کابینت کابینت ام دی اف

کابینت های ام دی اف مزایای بسیاری دارند و همین مزایا باعث کاربرد بالای آن ها همچنین محبوبیت آن ها شده است. البته در کنار مزایا و محبوبیت بالا معایبی نیز دارد که در ادامه بصورت جداگانه آن هارا بررسی می کنیم.

مزایای کابینت ام دی اف

در این قسمت بصورت تیتر وار و خلاصه از مزایای کابینت ام دی اف صحبت می کنیم:

1_ قیمت اقتصادی و مناسب: کابینت ام دی اف از اقتصادی ترین و ارزن ترین کابینت های موجود در بازار شناخته شده است.

2_ زیبایی ظاهری: با اینکه کابینت ام دی اف جزو ارزانترین کابینت ها به حساب می آید اما زیبایی منحصر به فرد و تنوع بسیار زیادی دارد. این کابینت ها می توانند روکش های متنوعی با طرح ها و رنگ های مختلف داشته باشند. طراحی کابینت ام دی اف در فضای آشپزخانه شما با هر متراژی با طرح و زنگی زیبا و مدرن و همچنین هزینه مقرون به صرفه می تواند از مهم ترین مزایای آن باشد. می توانید با توجه به رنگ های کابینت آشپزخانه ترند 2022 رنگ و طرح کابینت خود را انتخاب کنید.

 

3_ سهولت در ابزار زنی: این ویژگی مربوط به ورق های ام دی اف می شود. پس هر کدام از کابینت های دارای مغزی از جنس ام دی اف مانند کابیت های گلاس یا روکش چوب و کابینت ممبران دارای این ویژگی می باشند. ورق های ام دی اف به دلیل نرم بودن بالای الیاف ام دی اف خیلی راحت ابزار زده می شوند که این مورد هم می تواند مزیت باشد و هم عیب آن چو با جند مرتبه باز و بستهه کردن چیج ها و ابزار ها ممکن است در جای خود دچار لقی و یا شل شوند.

4_ سطح صاف و متراکم: یکی از دلایل زیبایی کابینت ام دی اف سطح صاف و صیقلی آن است.

5_پایداری و مقاومت نسبتا بالا: یکی از ویژگی های بسیار مهم کابینت های ام دی اف بسبت به نئوپان روکش مقاوم و ملامینه آن است. که باعث میشود کمتر آسیب پذیر باشد. مقاومت این نوع کابینت در برابر ضربه نیز بالا است همینطور می توانید با خیال آسوده ظروف و وسایل مختلف با وزن های متفاوت را در داخل آن قرار بدید و نگرانی ای بابت خم شدن و یا شکستن کابینت نداشته باشید. این مقاومت بالا باعث می شود بتوانید مدت زمان زیادی را از این کابینت ها استفاده کنید.

6_ تمییز شدن راحت کابینت ام دی اف: به دلیل داشتن سطحی صاف و نوع روکش آن ها تمییز کردن کابینت های ام دی اف بسیار راحت است که این ویژگی بسیار برای خانم های خانه با اهمیت است.

معایب کابینت ام دی اف

معایب کابینت ام دی اف
معایب کابینت ام دی اف
معایب کابینت ام دی اف

کابینت ام دی اف علاوه بر مزایا عیب هایی هم دارد که در ادامه توضیح می دهیم:

1_ مقاومت نسبتا پایین در برابر رطوبت: کابینت های ام دی اف تا وقتی که سالم هستند مقاومت خوبی نسبت به رطوبت دارند، اما وقتی روکش و رویه آن ها آسیب می بیند آب به داخل آن نفوذ می کند، کابینت باد می کند، خراب و آسیب پذیر تر می شود.

2_ دارای بافت نرم: در مورد این ویژگی یکم قبل تر توضیح دادیم این ویژگی بدلیل نرم بودن بافت ام دی اف است که این نرمی باعث هرز شدن پیچ ها بر اثر باز و بسته شدن بوجود می آید

قیمت کابینت ام دی اف (MDF)

همانطور که قبل تر هم به این مورد اشاره کردیم قیمت این نوع کابینت نسبتا ارزان بوده و جزو کابینت های مقرون به صرفه و اقتصادی می باید. مزیت اصلی آن زیبایی و کیفتی است که نسبت به قیمت مناسب دارد.