چند نوع کابینت آشپزخانه وجود دارد؟

چند نوع کابینت آشپزخانه وجود دارد؟
چند نوع کابینت آشپزخانه وجود دارد؟
چند نوع کابینت آشپزخانه وجود دارد؟

ابتدا بگوییم که در بدنه های اصلی کابینت آشپزخانه عموما از دو نوع متریال استفاده می شود، نئوپان به ضخامت 18 میلی متر یا ام دی اف . بسته به تقاضا می توان از روکش چوبی و بدنه های رنگ شده با لاک نیز استفاده کرد. چیزی که کابینت آشپزخانه را متمایز می کند درب هایی است که در آشپزخانه خود استفاده می کنید.حال بیایید انواع درب کابینت آشپزخانه را با هم بررسی کنیم.

کابینت آشپزخانه درب نئوپان

سطح فشرده تخته خرده چوب از مواد پوشش داده شده با ملامین است. ضخامت آن 18 میلی متر است. به صورت بشقاب در سایزهای مختلف تولید می شود. با توجه به ابعاد درب کابینت سایز بندی شده و لبه های آن در دستگاه های اتوماتیک با پی وی سی پوشانده شده و تبدیل به کاور می شود. دارای رنگ های براق، مات و طرح دار چوبی از نظر قیمت مناسب ترین نوع روکش آشپزخانه می باشد.

کابینت آشپزخانه با دربام دی اف

این یک سطح پوشش داده شده با ملامین است که در برابر آب و رطوبت مقاوم تر است و با فشار دادن پودرهای نازک تر و فشرده تر چوب و پوسته مهره نسبت به تخته نئوپان به دست می آید. به صورت اسلب 210x280 یا 366x183 تولید می شود. درب کابینت آشپزخانه بر اساس ابعاد برش خورده و فلپ ها با پی وی سی به ضخامت 1 میلی متر پوشانده می شوند تا درب تولید شود.از بین رنگ های متنوع رنگ های تک رنگ، رنگ های طرح چوب به صورت براق یا مات موجود است. از نظر قیمت از نئوپان گران تر است. کابینت ام دی اف نسبت به نئوپان مقاومت بیشتری در برابر رطوبت دارد.

کابینت آشپزخانه با پوشش ممبران

پوشش ممبران پوششی است که با فشار دادن خلاء سطح پشتی ملامینه روکش شده، سطح جلویی پی وی سی با ضخامت 0.40 میلی متر بر روی ام دی اف خام به دست می آید . پوشش ممبران ظاهر زیبایی دارد زیرا از چهار طرف به صورت یکپارچه با سطح جلویی پوشانده شده است و بنابراین خطر آبگیری روی لبه های پوشش وجود ندارد. سطح پوشش را می توان به دلخواه مدلسازی کرد. از آشپزخانه های سبک کانتری مدرن و کلاسیک نیز استفاده می شود. این به ویژه در آشپزخانه های سبک روستایی استفاده می شود. دارای رنگ های ثابت و رنگ های طرح چوب به صورت براق و مات است. گزینه های رنگی بسیار زیاد است. از نظر قیمت نه خیلی ارزان است و نه خیلی گران. این یک انتخاب ایده آل برای کسانی است که خواهان آشپزخانه ای متوسط ​​هستند.

کابینت آشپزخانه درب های گلاس

کابینت آشپزخانه درب های گلاس
کابینت آشپزخانه درب های گلاس
کابینت آشپزخانه درب های گلاس

High Gloss، با نام کاور Glossmax. براقیت بالا یعنی روشن. این یک تخته پانل سطحی تزئینی و براق است که در نتیجه استفاده از چسب و لاک UV روی سطح نئوپان با روکش ملامینه به دست می آید. به لطف اشعه ماوراء بنفش استفاده شده در مرحله تولید، سطح فوق العاده سخت می شود و در برابر خراش و خراش مقاوم می شود. به این ترتیب در برابر مواد شیمیایی و اشعه خورشید بسیار مقاوم می شود. به لطف سطح صاف و براقی که مانند شیشه دارد، هیچ گونه لکه ای روی آن وجود ندارد. گلاس مکس در صفحاتی در ابعاد 210x280 تولید می شود. با توجه به ابعاد درب کابینت آشپزخانه سایز بندی شده و لبه های آن با پی وی سی به ضخامت 1 میلی متر در دستگاه های باندینگ اتوماتیک پوشیده شده است. گزینه های رنگی ساده و با طرح چوب وجود دارد. سطح براق است، سطح پوشش قابل مدل سازی نیست. مدل کاور تخت استفاده شده است. این یک ماده گران قیمت نسبت به ام دی اف است.

کابینت آشپزخانه با روکش اکریلیک

با فشار دادن پی وی سی ضخیم تر و سخت تر روی صفحات ام دی اف خام 18 میلی متری در مقایسه با روکش براق به دست می آید. روکشی است که از سایز بندی بر اساس ابعاد درب کابینت آشپزخانه و پوشاندن لبه ها با نوار پی وی سی 1 میلی متری در دستگاه بانداژ اتوماتیک به دست می آید. سطح روکش اکریلیک صاف و فوق العاده براق است به سطح آن نمی توان هیچ شکلی داد. سطحی شبیه شیشه دارد. ضد لک است و به راحتی تمیز می شود. ضد خش است. به طور کلی در آشپزخانه های توکار به سبک مدرن ترجیح داده می شود. دارای طرح های ساده و متنوع در رنگ ها می باشد. گزینه های رنگ کمتر است. از نظر قیمت نسبت به پوشش غشایی و براقیت آن گرانتر است.

کابینت آشپزخانه با درب لمینت

این مدل پوششی است که با فشار دادن لمینت بر روی صفحات نئوپان یا ام دی اف به دست می آید. از آنجایی که لمینت سطح بسیار سختی دارد، در برابر خراش بسیار مقاوم است. سطح آن صاف است و نمی توان آن را شکل داد. رنگ های پاستلی ساده و رنگ های طرح چوب دارد. به طور کلی در آشپزخانه های توکار به سبک مدرن استفاده می شود . قیمت آن با روکش اکریلیک برابر است.

کابینت آشپزخانه لاکی

کابینت آشپزخانه لاکی
کابینت آشپزخانه لاکی
کابینت آشپزخانه لاکی

نوعی پوشش است که با استفاده از رنگ لاک اکریلیک بر روی ام دی اف خام ساخته می شود. با رنگ لاک ابریشمی مات یا براق رنگ شده است. گزینه های رنگ تقریبا نامحدود هستند. تنظیم رنگ را می توان در تن های دلخواه انجام داد. روی درب های مدل دار و مسطح اعمال می شود. هر مدل دلخواه را می توان به سطح پوشش داد. به طور کلی در آشپزخانه های سبک کانتری ترجیح داده می شود. به ویژه در کابینت های حمام ترجیح داده می شود. از نظر قیمت نسبت به آشپزخانه های براق و اکریلیک گرانتر است.

کابینت آشپزخانه درب چوبی

کابینت های چوبی آشپزخانه از دو نوع متریال ساخته می شوند. فقط از چوبی که به آن جامد می گویند و با ساخت روکش چوبی روی ام دی اف

ساخته می شود. روکش های ساخته شده از چوب جامد و مخصوص پخته شده با پرداخت با پولیش شیشه یا لاک پتینه کهنه ساخته می شوند. گزینه های روکش مانند بلوط، راش، کاج، خاکستر، ماهون، گردو، گیلاس، افرا، ماهون وجود دارد. آشپزخانه های چوبی معمولا در آشپزخانه های کلاسیک و کانتری استفاده می شوند. این گران ترین مدل پوشش از نظر قیمت است.

کابینت آشپزخانه توکار

کابینت آشپزخانه توکار
کابینت آشپزخانه توکار
کابینت آشپزخانه توکار

کابینت آشپزخانه توکار را می توان از تمامی انواع کابینت آشپزخانه که در بالا ذکر شد تهیه کرد. کابینت آشپزخانه توکار نام خود را از قرار دادن لوازم توکار در کابینت گرفته است. آشپزخانه توکار کابینت آشپزخانه ای است که در نتیجه قرار دادن وسایلی مانند اجاق گاز، اجاق گاز، هود، ماشین ظرفشویی، یخچال، مایکروفر بدون هیچ گونه شکافی در داخل کابینت ساخته می شود . در حال حاضر در هر آشپزخانه نوساز استفاده می شود.

مدل های آشپزخانه روستایی

کابینت آشپزخانه کانتری از دو نوع متریال ساخته شده است. از روکش رنگ شده با لاک و جلد پرینت ممبران ساخته شده است. امکان گرفتن تقریباً یک تصویر در هر دو وجود دارد. الگوها و اشکال را می توان به هر دو ماده به دلخواه داد. تفاوت قیمت قابل توجهی بین این دو ماده وجود دارد. یک کابینت درب لاکی که می توانید 10 هزار لیر قیمت داشته باشید، برای پوشش ممبران می تواند 6500 لیر قیمت داشته باشد.

کابینت آشپزخانه کلاسیک لاکی

این مبلمان است که آشپزخانه ها را به زیباترین شکل نشان می دهد، انواع کابینت آشپزخانه . این کابینت های متنوع باعث می شود آشپزخانه به بهترین شکل ظاهر شود. علاوه بر این، کابینت آشپزخانه; ذخیره سازی لیوان ها، بشقاب ها و بسیاری از مواد را فراهم می کند. این مبلمان که ظاهر آشپزخانه را به بهترین شکل نشان می دهد باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. هر گونه باید کیفیت متفاوتی داشته باشد.

انواع کابینت آشپزحانه

کابینت آشپزخانه انواع مختلفی دارد. این گونه ها باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند. بخشی که کابینت های آشپزخانه را به انواع مختلف جدا می کند، ساختارهای پوششی است.

با توجه به روکش های کابینت آشپزخانه می توان آنها را به صورت زیر طبقه بندی کرد.

نئوپان پوشیده شده است

با کاور Mdflam

با پوشش ممبران

درب براق

با روکش اکریلیک

با روکش لمینت

کاور لاکی

با روکش چوبی

این کابینت ها که بر اساس درهایشان طبقه بندی می شوند، اغلب مورد پسند همگان قرار می گیرند. این کابینت ها بسیار پر زرق و برق هستند و ظاهر آشپزخانه را به بهترین شکل ممکن می کنند.