دکوراسیون آشپزخانه خانه چگونه باید باشد؟

دکوراسیون آشپزخانه خانه چگونه باید باشد؟
دکوراسیون آشپزخانه خانه چگونه باید باشد؟
دکوراسیون آشپزخانه خانه چگونه باید باشد؟

دکوراسیون آشپزخانه منزل برای کسانی که می خواهند خانه خود را به زیباترین و هماهنگ ترین شکل دکور کنند و بیشتر وقت خود را در آشپزخانه بگذرانند چگونه باید باشد؟ چند نوع کابینت آشپزخانه داریم؟ به دنبال پاسخ است دکوراسیون آشپزخانه یکی از موضوعاتی است که اخیرا بسیاری از افراد در مورد آن تحقیقات دقیقی انجام می دهند. دکوراسیون خانه و آشپزخانه به طور کلی گنجانده شده است. برای اینکه این هارمونی به بهترین شکل منعکس شود، باید در دکوراسیون از رنگ ها و محصولات مناسب برای کل خانه استفاده کرد.

دکوراسیون آشپزخانه چیست؟

دکوراسیون آشپزخانه چیزی است که تعیین می کند آشپزخانه چگونه ظاهر و مورد استفاده قرار گیرد. فرآیندهای دکوراسیونی که مطابق با ساختار آشپزخانه و خانه انجام می شود، هم ظاهر دلپذیرتر و هم آشپزخانه مفیدتری را ارائه می دهد. هنگام تزئین آشپزخانه باید به جزئیات زیادی توجه کرد. به همین دلیل باید شرایط خانه و آشپزخانه را در هنگام دکوراسیون آشپزخانه در نظر گرفت. آشپزخانه نئو کلاسیک یکی از جدیدترین محبوب ترین سبک های دکوراسیون آشپزخانه است.

دکوراسیون آشپزخانه خانه چگونه باید باشد؟

مواردی که باید در دکوراسیون منزل و آشپزخانه در نظر بگیرید، در دکوراسیون منزل و آشپزخانه باید به نکات زیادی توجه کرد.

مواردی که در دکوراسیون آشپزخانه باید در نظر گرفته شود به شرح زیر است:

اندازه آشپزخانه

روشنایی آشپزخانه

رنگ های مورد استفاده، رنگ های ترند کابینت آشپزخانه 2022

هارمونی توناژ رنگ ها

ظروف آشپزخانه و دکوراسیون هارمونی

مکان یابی ظروف آشپزخانه

هماهنگی آشپزخانه با بقیه خانه

اگر به جزئیات ذکر شده در این موارد توجه شود، می توان دکوراسیون آشپزخانه را بسیار درخشان و با سلیقه ساخت. اگرچه هماهنگی خانه و آشپزخانه یکی از مواردی است که بسیاری از افراد به آن توجهی نمی کنند، اما در واقع بقیه خانه و آشپزخانه باید به شدت هماهنگ باشند.

مناسب ترین رنگ ها برای دکوراسیون آشپزخانه

مناسب ترین رنگ ها برای دکوراسیون آشپزخانه
مناسب ترین رنگ ها برای دکوراسیون آشپزخانه
مناسب ترین رنگ ها برای دکوراسیون آشپزخانه

تاثیر رنگ ها در دکوراسیون بسیار مهم است. از آنجایی که دکوراسیون همانطور که از نامش پیداست، تزیین است، مهم ترین معیار بر اساس هماهنگی و قابلیت استفاده است. همچنین مشخص است که رنگ های مورد استفاده در راه اندازی آشپزخانه به عنوان آشپزخانه از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. از آنجایی که آشپزخانه مکانی است که در آن بیشتر غذا درست می شود و پخته می شود، ایده ها و طرح های تزئینی با رنگ های زنبوری، نارنجی و سبز بیشتر است. اما از آنجایی که دکوراسیون خانه و آشپزخانه در کنار هم هستند، این رنگ ها متناسب با رنگ های بقیه خانه استفاده می شوند.

نکاتی در مورد دکوراسیون آشپزخانه

برای آشپزخانه، بزرگتر همیشه بهتر نیست. آشپزخانه های کوچک اغلب فضای کاری کارآمدتری نسبت به آشپزخانه های بزرگ ایجاد می کنند. استفاده خوب از فضا و طراحی فقط برای آشپزخانه های بزرگ نیست. چیزهایی که برای آشپزخانه خود نیاز دارید؛ در اینجا چند ایده زیبا برای دکوراسیون آشپزخانه وجود دارد که فضای شما را مرتب، کاربردی و شیک نگه می دارد.

ما برخی از ایده های دکوراسیون آشپزخانه را گرد هم آورده ایم که با راه حل های طراحی خوب حل می شوند. سه مورد از رایج ترین شکایات آشپزخانه عبارتند از: شلوغی، کمبود فضای پیشخوان و آشپزخانه تاریک.

به هم ریختگی اغلب نتیجه نداشتن فضای کافی است. ایجاد فضای ذخیره سازی بیشتر اغلب راه حل نیست. کلید پایان دادن به شلوغی این است که آشپزخانه خود را ساده و سازماندهی کنید. کابینت ها، کشوها و قفسه های خود را بازرسی کنید، وسایل کوچک و میزهایی را که مدتی است استفاده نکرده اید بردارید. حذف چنین مواردی یکی از مهم ترین عناصری خواهد بود که آشپزخانه شما را راحت می کند.

اتاق های تاریک کوچکتر به نظر می رسند، بنابراین دیوارهای آشپزخانه خود را با رنگ های روشن روشن کنید. اگر رنگ‌های تیره را دوست دارید و می‌خواهید از آن‌ها روی دیوار یا کابینت آشپزخانه‌تان استفاده کنید، می‌توانید با افزودن انواع نورپردازی، این روشنایی را به آن‌ها بدهید. از نوارهای LED مناسب برای زیر کابینت ها یا قفسه ها استفاده کنید تا پیشخوان خود را در آشپزخانه روشن کنید و کابینت های خود را برجسته کنید. یک سیستم روشنایی صحیح همیشه آشپزخانه شما را بدون توجه به رنگ بزرگتر نشان می دهد.

4 ایده های ساده برای دکوراسیون آشپزخانه

1. قفسه های ظروف آشپزی

اگرچه آشپزخانه ها اغلب فضای مورد نیاز برای قابلمه و تابه را ندارند، اما گزینه های دیگری نیز وجود دارد. قفسه های قابلمه ای نیازی به آویزان شدن به سقف ندارند، با نصب چند قفسه روی دیوار برای آویزان کردن گلدان های خود، هم فضایی شفاف و هم دکوراسیون دیواری شیک خواهید داشت.

2. ذخیره سازی دیواری برای وسایل آشپزی

آشپزخانه های صنعتی را می توان از نگهداری وسایل الهام گرفت. برای لوازم آشپزخانه می توانید از سخت افزار دیواری و قفسه استفاده کنید.

-شما می توانید قفسه هایی را برای نگهداری ظروف و ابزار آشپزخانه به دیوار آویزان کنید.

- می توانید از چوب های ساده با قلاب، حلقه یا سوراخ در آنها استفاده کنید.

- برای اقلام کوچکتر می توانید سبدهایی تهیه کنید که در قفسه ها آویزان شوند.

- می توانید یک تخته گیره تهیه کنید و آن را رنگ آمیزی کنید، وسایل خود را بر اساس رنگ یا کاربرد آنها بچینید و آنها را آویزان کنید.

- می توانید چاقوها و شیشه های ادویه را با استفاده از آهنرباهای دیواری نگهداری کنید.

3. مبلمان کاربردی

می توانید ایده های خلاقانه ای را امتحان کنید تا کارایی آشپزخانه خود را به حداکثر برسانید. می توانید با استفاده از مبلمان کاربردی فضاهای چند منظوره ایجاد کنید که به راحتی قابل نگهداری و همچنین مفید باشند.

به عنوان نمونه ای از این موارد؛

چهارپایه باری جمع شونده.

کابینت یا میز آشپزخانه قابل باز شدن.

میز یا تخته برش قابل افزایش و دیواری.

4. فضای متقابل بیشتر

اگر می خواهید یک آشپزخانه معاصر را تزئین کنید، یکی از مهم ترین عناصر پیشخوان آشپزخانه مینیمال و معمولی است. این نه تنها ظاهری مدرن به آن می‌دهد، بلکه فضای پیشخوان را افزایش می‌دهد و تهیه و پخت غذا را آسان‌تر می‌کند.

می توانید یک صفحه سرامیکی با مشخصات پایین تهیه کنید. این نوع اجاق‌ها مزیت همسطح بودن با میز را دارند. با این کار فضای بیشتری برای قرار دادن تخته برش یا سایر وسایل روی اجاق گاز در زمانی که از آن استفاده نمی کنید به شما می دهد.

همچنین در مواقعی که اجاق گاز استفاده نمی شود، می توانید یک کاور اجاق گاز بخرید تا بتوانید آن را خاموش کنید و با خیال راحت کار کنید. توصیه می کنیم سطوح چوبی را برای درب اجاق گاز ترجیح دهید.

5. قفسه های اضافی

قفسه های اضافی
قفسه های اضافی
قفسه های اضافی

 

می توانید قسمت های قفسه بندی را برای ذخیره سازی اضافی پیدا کنید. قفسه هایی که می توانید روی دیوارها، گوشه ها یا روی پیشخوان آشپزخانه قرار دهید می توانند مکان بسیار خوبی برای کتاب های آشپزی شما باشند.