آشپزخانه نئو کلاسیک ترکیب سبک سنتی و راحتی سبک مدرن

آشپزخانه نئو کلاسیک
آشپزخانه نئو کلاسیک
آشپزخانه نئو کلاسیک

آشپزخانه نئوکلاسیک تفسیر جدیدی از سبک کلاسیک دریافت کرد - هم مدرنیته و هم سنت، لاکونیسم و ​​اشراف. این ترکیبی چشمگیر از التقاط با نت های اشرافی آرام و متعادل است. 

آشپزخانه بزرگ به سبک نئوکلاسیک با میز ناهار خوری نئوکلاسیک راحتی، تجمل و ظرافت در روح دوران مدرن است. کسانی که عاشق سبک سنتی هستند، اما می خواهند تازگی و شیک مدرن را به فضای داخلی بیاورند - این یک نسخه باورنکردن دکوراسیون آشپزخانه است.

ویژگی های سبک نئوکلاسیک: سنت به روز شده با دکوراسیون مدرن

فضای داخلی آشپزخانه و اتاق نشیمن به سبک نئوکلاسیک متنوع است. خودتان را فقط به دکوراسیون آشپزخانه محدود نکنید. بهتر است این طرح را با اتاق نشیمن یا ناهارخوری ترکیب کنید. اتصال منطقه کار آشپزخانه به اتاق نشیمن یک پیش نیاز برای نئوکلاسیک است، زیرا تنوع سبک در اتاق های ترکیبی غیر ارگانیک به نظر می رسد. این نه تنها از همه لحاظ راحت است، بلکه ویژگی اصلی سبک های نئوکلاسیک و کلاسیک است.

میز آشپزخانه گرانیتی

تجمل نئوکلاسیک کاملاً در فضای داخلی آشپزخانه مدرن تحقق می یابد، ویژگی های طراحی سقف بلند، فضای کاری مرتب و فضای آزاد برای دکور. تقارن خطوط به وضوح در اینجا مناسب است، زیرا این باعث می شود اتاق آرام تر و محدودتر شود. حس نظم و هماهنگی از شدت خطوط و ترکیب بندی ها ناشی می شود.

هود پورتال در آشپزخانه به سبک نئوکلاسیک

برای انتخاب یک سبک نئوکلاسیک طراحی آشپزخانه، برای این واقعیت آماده باشید که هزینه ای دور دارد

اگر در مورد مبلمان صحبت می کنیم، ارزش انتخاب مجموعه های نور سایه روشن و سایر مجموعه های مبلمان را دارد. از ظروف آشپزخانه و سایر وسایل تزئینی بزرگ استفاده نکنید.

مهم! قاعده کلی در نئوکلاسیک ترک فضا با اشیاء غیر ضروری و عدم استفاده از رنگ های روشن و غنی است.

ویژگی های طراحی و دکوراسیون آشپزخانه و اتاق غذاخوری به سبک نئوکلاسیک:

خطوط واضح و تقارن کامل؛

محدودیت رنگ و لوکس در مبلمان؛

عدم وجود جزئیات غیر ضروری؛

مواد طبیعی در دکوراسیون؛

دکوراسیون زیبا؛

پالت رنگی ظریف

علاوه بر این، یکی از ویژگی های مهم سبک نئوکلاسیک، دکور لوازم جانبی است، آنها باید تعداد کمی داشته باشند. تقریباً همیشه، این سبک با پانل ها و طبیعت بی جان در قاب های بزرگ زیبا با باگت مشخص می شود. همچنین ساعت‌های عتیقه و ظروف چینی، مجسمه‌ها و گلدان‌های روی دیوار به‌طور ایده‌آل در فضای داخلی قرار می‌گیرند.

آشپزخانه نئو کلاسیک
آشپزخانه نئو کلاسیک
آشپزخانه نئو کلاسیک

آشپزخانه گوشه ای با ناهار خوری مجزا

نئوکلاسیک توسط طرفداران پرشور سبک کلاسیک ابداع شد که نمی خواستند تالارهای موزه باستانی را در خانه های خود ببینند.

اما زیورآلات و مونوگرام ها باید به حداقل برسد، زیرا در نئوکلاسیک جزئیات بسیار کوچکی وجود دارد. برای تزئین مبلمان و سایر مبلمان، منسوجات گران قیمت با تزئینات فلزی، پایه های فرفورژه، غلاف های چرم طبیعی و پرده مناسب هستند.

توجه! سبک نئوکلاسیک شرایط زیادی برای طراحی سبک دارد: نکته اصلی در دسترس بودن فضای بزرگ و اتصال منطقه آشپزخانه با اتاق نشیمن است. از آنجایی که مجموعه آشپزخانه می تواند اشکال مختلفی داشته باشد، حتی در یک جزیره، گزینه های زیادی برای برنامه ریزی وجود دارد.

آشپزخانه نئوکلاسیک با جزیره ای در مرکز

می توانید یک سطح کار بزرگ را در مرکز آشپزخانه قرار دهید که برای نزدیک شدن از هر طرف مناسب است

ترکیب فضای ناهار خوری با آشپزخانه طیف گسترده ای از گزینه های طراحی را ارائه می دهد. در همان زمان، فضای اتاق به طور قابل توجهی گسترش می یابد. نور آشپزخانه توسط پنجره های اتاق نشیمن روشن می شود و امکان نصب یونیت آشپزخانه بزرگ وجود دارد. اما این تصمیم طراحی دارای اشکالاتی است: هنگام پخت و پز، بقایای چربی بدن و بوها در اتاق نشیمن نفوذ می کند و روی تمام مبلمان می نشیند. این مشکل با استفاده از یک سیستم اگزوز با کیفیت بالا حل می شود. یکی دیگر از مشکلات طراحی آشپزخانه و اتاق نشیمن است، بنابراین ارزش دارد که یک دکور کلی اتاق را در نظر بگیرید.

چراغ های سقفی در یک جزیره کوچک آشپزخانه

فضای داخلی نئوکلاسیک هم در ارتفاع و هم در هر دو جهت فضای قابل توجهی دارد

در آنجا می توانید یک نوار پیشخوان، یک قفسه برای گل آرایی ایجاد کنید یا یک قفسه باز برای ادویه جات ترشی جات ادغام کنید.

آشپزخانه نئوکلاسیک با جزیره ای در مرکز
آشپزخانه نئوکلاسیک با جزیره ای در مرکز
آشپزخانه نئوکلاسیک با جزیره ای در مرکز

نمودار رنگی

پالت رنگ اصلی شامل شنی، بژ، عاج، خاکستری، شیری، پودل است. شما می توانید یک سایه کوچک مرواریدی یا نقره ای به ست یا دکوراسیون اضافه کنید، فضای لازم و ظرافت سبک را به آشپزخانه می بخشد. یک آشپزخانه به سبک نئوکلاسیک باید با رنگ های معمولی داخلی کلاسیک مبله شود.

آشپزخانه سفید خالص برای نئوکلاسیک نادر است، اما حق ویرایش دارد. از بین این تن ها، نجیب ترین و ایده آل ترین رنگ برای چنین آشپزخانه ای عاج است. ترکیبی عالی از چنین تنی با سرریز مروارید. مبلمان را می توان با میز، کاغذ دیواری و پرده ترکیب کرد. به منظور حفظ لاکونیسم و ​​دقت طراحی، لازم است از رنگ تیره در فضای داخلی استفاده شود که بر سایه های روشن در پس زمینه آن تأکید می کند.

آشپزخانه سفید

آشپزخانه نئوکلاسیک سفید به طرز خوشمزه ای با رنگ مشکی ترکیب شده و محبوب ترین ترکیب است. اما در سبک ما، رنگ مشکی رنگ اصلی نخواهد بود، از آن در نما و کانتر استفاده نخواهد شد. این رنگ شب عمیق بهتر است در جزئیات کوچک، خطوط، صفحات و سایر تجهیزات استفاده شود. چیدمان گوشه آشپزخانه سفید با اجاق گاز مشکی و کانتر سنگ طبیعی

ترکیب دیگر: سفید و خاکستری. این ترکیبی از رنگ‌ها ملایم‌تر و کمتر متضاد است، اما گرافیک یکسان و جامد است. سایه خاکستری رنگ پازل است. به نظر می رسد فضای داخلی تاری از رمز و راز و سایه است. می توان آن را با مدولاسیون های مرواریدی در دکوراسیون ترکیب کرد که رنگ خاکستری سخت را نرم می کند.

آشپزخانه بژ

آشپزخانه بژ
آشپزخانه بژ
آشپزخانه بژ

رنگ بسیار شیک عاج به زیبایی با خاکستری کمرنگ ترکیب می شود. این ترکیب به طور همزمان ظرافت، قوام و مدرنیته به آشپزخانه، ارتباط در دکور و تجهیزات اتاق می بخشد. اگر از سرریزهای مروارید در آشپزخانه بژ استفاده می کنید، رنگ های شنی روشن را می توان با رنگ های شکلاتی، آجری، سفالی و چوب ترکیب کرد. یک سایه قهوه ای باید روی دکور یا نما، قالب ست آشپزخانه، درها و کشوها اعمال شود و در عین حال رنگ ماسه ای باقی بماند. نکته اصلی این است که خسته کننده به نظر نمی رسد، زیرا هدست دارای سطح برجسته و جزئیات حجیم است که باید برجسته باشد.

رنگ های دیگر

ترکیبی جالب از بژ با رنگ فیروزه ای روشن. با ترکیب آنها با مادر مروارید، راه حل جالبی برای آشپزخانه به سبک نئوکلاسیک به دست می آورید. فضای کار سبک و الهام بخش خواهد بود، که برای نئوکلاسیک نادر است. ارزش ترکیب کاغذ دیواری شنی و عناصر تزئینی لاجوردی را دارد. رنگ پوسته تخم مرغ روز به روز محبوب تر می شود.

چگونه مبلمان و لوازم خانگی را به درستی تجهیز کنیم

در آشپزخانه نباید وسایل غیر ضروری و تزئینی وجود داشته باشد. در اینجا، یک هدفون تخت با طراحی واضح و خطوط برای مدت کوتاهی متوقف خواهد شد. اساساً اندازه و چیدمان منطقه کار به حجم کلی و موقعیت اتاق بستگی دارد. هر دو هدست U شکل و L شکل امکان پذیر است.

مطالب مرتبط: چند نوع کابینت آشپزخانه وجود دارد؟

اگر مساحت کل آشپزخانه اجازه دهد، هدست های جزیره ای بسیار ارگانیک می ایستند، سپس اتاق به یکباره تجسم کلاسیک و مدرنیته می شود. در این مورد، جزیره به عنوان یک اتاق ناهار خوری بداهه عمل می کند، زیرا در نئوکلاسیک لازم نیست منطقه غذاخوری را به اتاق دیگری منتقل کنید. تاکید اصلی بر روی نماهای قسمت پذیرایی، یعنی ترکیب غذا، هدست نیست. اگر چه نماهای رنگ های روشن زمینه کلی برای دکور آشپزخانه به سبک نئوکلاسیک است.

میز گرد سفید در آشپزخانه سبک نئوکلاسیک

اگر فضا اجازه می دهد، بهتر است یک مکان جداگانه برای میز ناهارخوری اختصاص دهید

فضای اتاق نباید با مبلمان و عناصر دکور غیر ضروری پر شود. در محدوده رنگ روشن ارزش انتخاب بافت های سبک و هوا را دارد. اگر سبک پرمدعا در نئوکلاسیک انتخاب شده است، پس هنگام انتخاب میز، ارزش خرید مبلمان با پاهای خمیده، فرم های ظریف با حکاکی های تزئینی و عناصر بیضی شکل را دارد.

لوازم داخلی در آشپزخانه نئوکلاسیک

اگر چندین کابینت با نمای لعاب بخرید فضای داخلی کمتر بار اضافه می شود

آشپزخانه بزرگ باید با کشو، منشی و بوفه تکمیل شود. از ابریشم، مخمل، خز، چرم یا مخمل در روکش مبل و سایر مبلمان روکش شده استفاده کنید. الگوی روی چنین پارچه ای باید کاملاً وجود نداشته باشد یا بسیار ناچیز باشد.

صندلی های شفاف برای میز ناهارخوری بسیار مختصر به نظر می رسند، آن را در یک فضای کوچک سبک می کنند و احساس سبکی و بی وزنی را القا می کنند. نماهای ست آشپزخانه دارای اشکال مستطیل شکل مختصر و دقیقی هستند. در نماها باید از قالب ها، کنده کاری ها، عناصر دکور فلزی و چوبی استفاده شود.