نگاهی به زندگی نامه دارن هاردی کسی که از 18 سالگی به موفقیت رسید.

Image for post
Image for post

 

دارن هاردی نویسنده، سخنران، مشاور و ناشر سابق مجله موفقیت (SUCCESS Magazine) است. هاردی نویسنده ای با نام تجاری  نیویورک تایمز جدید است . او یک فرد استثنایی است که به دیگران کمک می کند تا بتوانند زندگی بهتری برای خود بسازند. وی نویسنده کتاب اثر مرکب است، این کتاب در سال انتشارش توانست در لیست پرفروش ترین کتاب های جهان قرار بگیرد. 

همراهان دوست داشتنی سایت جادوی باور برای آشنایی بیشتر با بیوگرافی دارن هاردی در ادامه این مقاله با ما همراه باشید

محتویات

دوران کودکی و جوانی دارن هاردی

دارن هاردی (darren hardy) در ۲۶ فوریه سال ۱۹۷۱ میلادی (شمسی: ۷ اسفند ۱۳۴۹) آمریکا متولد شد. پدر و مادر او زمانی که ۱۸ ماه داشت از هم جدا شدند. مادر او سرپرستیش را قبول نکرد و به همین دلیل با پدرش زندگی کرد. دارن هاردی زندگی شخصی خود را در شبکه های اجتماعی به وضوح به اشتراک می گذارد زیرا معتقد است با این کار مردم متوجه می شوند که یک فرد از طبقه ضعیف جامعه می تواند به موفقیت های بزرگی دست یابد.

هاردی به طور شگفت انگیزی از سنین کم زندگی خود وارد جمع میلیونر‌ها شد؛ به طوری که در ۱۸ سالگی درآمدی بالغ بر سالیانه ۱ میلیون دلار داشت. در سال ۲۰۰۷ در مجله موفقیت (Success Magazine) که یک مجله پرطرفدار آمریکایی بود، مشاوره می‌داد و مطالبی را در آن چاپ می‌کرد و به عنوان ناشر مجله فعالیت می‌کرد.

هاردی در ۲۷ سالگی مالک یک شرکت با درآمد ۵۰ میلیون دلار در سال بود و از این طریق، صنعت مشاوره و سخنرانی را پیش گرفت. او تاکنون عضو چندین شرکت متعدد است و به هزاران شرکت بزرگ مشاوره داده است؛ از این رو تاثیری که دارن هاردی بر صنعت سخنرانی‌های انگیزشی و کتاب‌های روانشناسی و موفقیت داشته، بسیار زیاد است.

آغاز موفقیت های دارن هاردی

همانطور که گفته شد، دارن هاردی در سال ۱۸ سالگی به موفقیت نسبی رسید و تلاش‌های بسیاری کرد تا در ۲۷ سالگی به یک میلیونر تبدیل شود. عمده موفقیت وی به سال ۲۰۱۰ مربوط می‌شود که هم برای دارن هاردی و هم برای صنعت موفقیت، یک سال طلایی محسوب می‌شود. دارن هاردی در سال ۲۰۱۰ کتاب محبوب و فوق العاده «اثر مرکب» را نوشت.

کتاب اثر مرکب آنقدر محبوب شد که او را به یکی از موفق‌ترین افراد زمان خودش تبدیل کرد؛ به طوری که امروزه بسیاری از افراد معروف مثل بازیگران، ورزشکاران و حتی شخصیت‌های سیاسی و صاحبان کسب و کار‌های بزرگ، این کتاب را می‌خوانند و از مطالب آن برای بهبود وضعیت شخصی و دستیابی به موفقیت استفاده می‌کنند.

بینش و نگرش فوق العاده زیبای دارن هاردی به زندگی و علاقه شدید وی به پیشرفت شخصی و بهبود نظم فردی، تاثیر زیادی در موفقیت وی داشته است. این نگرش آنقدر صادقانه و قدرتمند است، که در سخنرانی‌ها و حتی جملات کتاب‌های دارن هاردی احساس می‌شود. تمامی این موارد باعث شده که دارن شانزده سال از جمله مهمترین و تاثیرگذارترین افراد در صنعت موفقیت و انگیزش باشد.

از نظر برخی افراد، دارن هاردی تولید کننده ثروت است! اغلب مخاطبان و تحلیلگران معتقدند که دارن هاردی ثروت زیادی را از طریق آموزش راه و رسم‌های بهبود فردی و رسیدن به موفقیت تولید کرده است. بدیهی است شخص دارن هاردی نیز از همین طریق ثروت و موفقیت فراوانی کسب کرده است؛ به طوری که ارزش خالص دارایی‌های فعلی وی نزدیک به ۵ میلیون دلار است.

کتاب اثر مرکب دارن هاردی

دارن هاردی کتاب های زیادی را روانه بازار کرده که هر کدام محبوبیت ویژه ای نزد دنبال کنندگان موفقیت دارد .ولی اثر مرکب حسابش با همه آن کتاب ها جداست به طوریکه طرفداران دارن هاردی از او درخواست کردن تا یک سمینار در رابطه با این کتاب برگزار کنند و چیزهایی که لازم است رو در سخنرانی خودش آموزش بدهد . این سخنرانی از دارن هاردی به نام فراتر از اثر مرکب برگزار شد در حال حاضر سایت جادوی باور این سمینار را به بهترین شکل ترجمه کرده و برای مشترکین خود به صورت رایگان قرار داده است

دانلود اثر مرکب دارن هاردی

نمونه ویدیو اثر مرکب

 

زندگی شخصی دارن هاردی

آغاز زندگی مشترک وی به سال ۲۰۰۱ بر می‌گردد؛ زمانی که با جورجیا ازدواج کرد. ناگفته نماند جورجیا نقش پررنگی در افزایش جذابیت زندگینامه دارن هاردی ایفا می‌کند. وی در حال حاضر در فلوریدا در حال زدگی است.

 

نکات جالبی که بهتر است درباره دارن هاردی بدانید!

جالب است بدانید دارن هاردی در مصاحبه‌ای، دلیل موفقیت خود را اینگونه بیان می‌کند: «موفقیت خود را مدیون فلسفه (نابرده رنج، گنج میسر نمی‌شود) هستم!» دارن هاردی از سوی انجمن ملی سخنرانان در سال ۲۰۱۶ برنده جایزه بهترین سخنران سال شد.

در آثار و اثر دارن هاردی همواره هورمون شادی را در مغز خواننده افزایش می‌دهد؛ به طوری که با مطالعه کتاب‌های وی مثل اثر مرکب از نگاه تحلیلگرانه، به خوبی متوجه این موضوع خواهید شد. در جای جای مطالب و کتاب های دارن هاردی، مجموعه‌ای از دلایلی که برای شاد بودن نیاز است، به چشم می‌خورد.

بیوگرافی دارن هاردی سرشار از نکاتی برای خودسازی و پیشرفت شخصی است که حتی می‌تواند ما را به موفقیت برساند. شاید این موضوع سبب شده که حتی شخصیت‌های سیاسی تاثیرگذار جهان نیز کتاب‌های او را مطالعه و در سخنرانی‌هایش شرکت کنند.

دارن هاردی معتقد است ضعف هر کس می تواند قدرت او شود؛ این گفته از دارن هاردی علاوه بر اینکه انگیزه را در هر کس زده می کند بلکه این نکته را گوش زد می کند که هر کسی که ضعف دارد ضعیف نیست. هاردی خود از خانواده ای ثروتمند متولد نشده و پشتوانه قوی ای نداشته است ولی حالا توانسته یک ثروتمند شود و زندگی خود را همان گونه که دوست داشته است و در رویاهایش بوده برای خود بسازد.

لیست کتاب های دارن هاردی

دارن هاردی سالهاست که جزو ناشران برتر نیویورک تایمز شناخته می‌شود و کتاب‌های محبوب متعددی را روانه بازار کتابخوانی کرده است. این کتاب‌ها اغلب در صدر جدول برترین‌های نیویورک تایمز بوده اند و عبارتند از:

 • در بهترین سال زندگی تو
 • اثر مرکب
 • ترن کارآفرینی
 • امسال تکرار نخواهد شد!
 • استثناء باشید!
 • هنر خوب زندگی کردن
 • هنر خوب اندیشیدن
 • دیوانگان ثروت ساز
 • ۱۰ هفته تا کارآفرینی بدون چون و چرا

سخنان محبوب دارن هاردی

سخنان دارن هاردی می تواند برای شما یک معجزه به ارمغان بیاورید. سخنان هاردی اغلب مورد استقبال مردم قرار می گیرد و مردم از سخنان او به عنوان یک درس بزرگ استفاده می کنند در اینجا ۱۳ نقل و قول از دارن هاردی که بسیار بسیار در نزد مردم محبوب است را برای شما نوشته ایم.

 • آنچه توجه شما را به خود جذب می کند، زندگی شما را نیز کنترل می کند.
 • کنترل کردن دو چیز می تواند زندگیتان را متحول کند: نگرش و اقدامات
 • اگر نمی توانید رویاها و اهداف خود را به دست بیاورید پس بهانه نیاورید زیرا مقصر اصلی خودتان هستید.
 • با کسانی که نمی توانید با آنها آینده خوبی داشته باشید؛ با آنها گذشته نسازید.
 • هدف بی نیازی نیست. هدف این است که ثروتمند شوید.
 • دانش شما را بی نیاز می کند، اما تنها اقدام به آن است که شما را ثروتمند میکند.
 • نترسید شگفت انگیز باشید.
 • موفقیت زمانی اتفاق می افتد که افکار و سخنان و اعمال شما یکی باشد.
 • رقیب اصلی شما دیگران نیستند. رقیبت اصلی شماخودتان ها هستید.
 • آرزو نکن آسان تر باشد؛ آرزو کن بهتر شود.
 • جای زباله در زباله دان است. با افکار پوچ سر خود را به یک سطل زباله دان تبدیل نکنید.
 • مردم شکست خورده در مورد مشکلات صحبت می کنند. افراد ثروتمند در مورد ایده ها و اهدافشان صحبت می کنند. گفتگوی شما سرنوشت شما را انتخاب می کند.
 • شما نمی توانید به عقب برگردید و یک شروع جدید ایجاد کنید، اما امروز می توانید یک پایان جدید ایجاد کنید.
 • بخشیدن به دیگران بزرگترین هدیه است که می توانید به خود بدهید.
 • همه می توانند چیزی را شروع کند. اما افراد کمی می توانند به پایان برسد.