فواید یوگا برای بدن

:


کتابهایی که تو را به موفقیت و ثروت می رساند.

در این مقاله با فواید یوگا برای بدن و تناسب اندام ، فواید یوگا برای لاغری و به طور کلی با ورزش یوگا آشنا خواهیم شد. اگر تصمیم به ورزش کردن گرفتید ام نمی دانید کدام از رشته های ورزشی مناسب شما است یا اگر به دنبال ورزشی هستید که علاوه بر لاغری و تناسب اندام، استرس ها و همچنین دردهای عضلانی شما را کاهش دهد؛ پیشنهاد ما به شما یوگا است.

چند مورد از فواید جسمی و روحی یوگا که ثابت می کند واقعا ارزشش را دارد: آرامش، خواب بهتر، افزایش تمرکز ، کاهش دردهای عضلانی و موارد دیگر است. یکی از عمده ترین دلیلی که افراد شروع به تمرینات ورزشی می کنند  کاهش وزن و لاغری است. حال اگر به شما بگوئیم علاوه بر لاغری، بدنی قوی و انعطاف پذیر، پوستی شاداب،‌ ذهنی آرام، سلامتی و خلاصه هر چیزی را که بخواهید می‌توانید در یوگا پیدا کنید، بیشتر به مفید بودن آن واقف می شوید.
اگر در شیراز هستید و به دنبال فهرست باشگاه های یوگا در شیراز هستید می تونید با مراجعه به آن بهترین باشگاه های یوگا شیراز را مشاهده کنید.

فواید یوگا برای سلامتی:

  • کاهش وزن
  • کاهش استرس
  • باعث بهبود سلامتی می‌شود
  • قدرت ذهن را بالا می برد
  • قدرت جسمی را افزایش می‌دهد
  • در برابر آسیب دیدگی از شما محافظت می‌کند
  • سموم را از بدن دفع می‌کند
  • محرک‌های عصبی مربوط به عروق قلبی را تقویت می‌کند.

فواید یوگا برای لاغری:

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که آیا یوگا باعث لاغری می شود؟ در جواب اینسوال باید بگوییم که قطعاً می توانید با انجام یوگا بطور منظم وزن کم کنید، اما اضافه کردن یوگا به روال تمرینی تان تضمین نمی کند که شما وزن کم کنید. اینکه آیا شما با انجام یوگا وزن کم می کنید یا نه، به کل کالری سوزانده شده روزانه و کالری هایی که روزانه دریافت می کنید بستگی دارد.
در حالیکه یوگا در شکل سنتی خود کمتر دارای تمرین‌های هوازی و چربی‌سوز است، انواع دیگری از آن وجود دارد که فیزیکال‌تر از سایرین هستند. مانند یوگای آشتانگا، وینیاسا و یوگا قدرتی 
یوگا اگر به طور منظم انجام شود می تواند منجر به کاهش وزن شود ولی نه به اندازه ای که معمولا فعالیت فیزیکی را به کاهش وزن مرتبط می دانیم. اصولا کاهش وزن زمانی اتفاق می افتد که میزان کالری دریافتی فرد از میزان کالری مصرفی کمتر باشد. اگر فرد ورزش کند انرژی بیشتری مصرف خواهد کرد.