راز ثروت یهودیان ، بعنوان ثروتمندترین قوم در دنیا چیست؟

Image for post
Image for post

 

شکی نیست که یهودیان موفق و ثروتمند هستند. بنابراین، راز ثروت یهودیان چیست؟ آنها یکی از باهوش ترین و فرهیخته ترین گروه مردم جهان و در نتیجه موفق ترین افراد هستند در صورتی که جمعیت اندکی نسبت به سایر اقوام دارند. مارک، بنیانگذار فیس بوک یهودی است.

اگر برای پول و موفقیت در زندگی می جنگید، این مطلب قصد دارد ذهن شما را به سمت دنیای جدیدی از ثروت باز کند. نه تنها تأثیر مثبتی بر زندگی شما، بلکه بر آینده فرزندانتان نیز خواهد گذاشت. شما برای اینکه ثروتمند شوید می توانید از روش یهودیان کمک بگیرید.

مایندینو به شما پیشنهاد می دهد که این مطلب را حتما تا انتها مطالعه نمایید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

✔️ راز ثروت یهودیان این است…

¤ چرا یهودیان در تجارت از سایر گروه های جامعه موفق تر عمل می کنند؟

¤ آیا فقط یک افسانه است یا چیز خاصی در مورد آنها وجود دارد که ثروت و پول را به خود جلب می کند؟

برای درک اسرار موفقیت و راز ثروت یهودیان، ابتدا باید پیشینه فرهنگی و آموزه های دینی آنها را از طریق تورات و سایر متونی که در طول قرن ها در فرهنگ آنها حک شده است درک کنیم و آنها را به طور کلی به عنوان یک گروه موفق بدانیم.

یک داستان کوتاه: بیش از ۳۰۰۰ سال پیش، موسی به قوم خود دستور داد که فرزندان خود را آموزش دهند و ملتی باسواد شوند.

یهودیان تنها گروه افرادی بودند که هر کس دارای تحصیلات بود جایگاه و امتیاز خاصی داشت. این همان چیزی است که کاهن اعظم دستور داده است: “جامعه ای که معلم مدارس دولتی ندارد ،” باید تبعید شود.” در حال حاضر هم در قرن ۲۱ کشورهای زیادی در جهان وجود دارد که آموزش برای کودکان و افراد وجود ندارد. به کشورهای سرزمین آفریقا نگاه کنید.

 

 

واقعیت جالب دیگر این است که یهودیان فقط ۱۳٫۵ میلیون نفر هستند. حدود ۵٫۷ میلیون یهودی در اسرائیل زندگی می کنند، ۵ میلیون نفر در ایالات متحده و بقیه به عنوان اقلیت های جهان پراکنده اند. یهودیان فقط ۰٫۰۲ درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهند اما ۳۵ درصد از برندگان جایزه نوبل هستند.

✔️ راز ثروت یهودیان: روش آموزش یهودی

روش های آموزشی یهودی بسیار فراتر از چیزی بود که سایر جهان تاکنون دیده بودند، نه تنها در آن زمان، بلکه برای معیارهای امروزی.

چند نکته آموزشی:

¤ کتاب میشنا و تلمود مهارتهای تفکر انتقادی را آموزش می دادند.

¤ تمرین هایی را برای آموزش هنر بلند فکر کردن را آموزش می دادند.

¤ یک دانش آموز خوب کسی بود که سؤالات خوبی می کرد و “معلم خود را عاقل تر می کرد”.

در مدارس، مربیان حرفه ای همسرانی را بر اساس هوش و مغز انتخاب می کنند، بنابراین اگر یک مرد جوان باهوش باشید با زیباترین دختر، ثروتمندترین خانواده مطابقت دارید و می توانید ازدواج کنید. این یک انگیزه عالی برای مطالعه سخت است.

✔️ آموزش یهودیان، ستون موفقیت

اهمیت آموزش در دروان کودکی: سنت های یهود پایه و اساس اخلاق در جامعه آنها است و آنها سرشار از الهام معنوی هستند. که در دوران کودکی آموزش می دهند.

به کودک هویت دهید: کودک یهودی باید با اعتماد به نفس و سربلند باشد که بتواند با جهان روبرو شود و روند جهان را تغییر دهد. یهودیت با این فرض آغاز می شود که هر انسانی توسط خدا خلق می شود. با چنین نقطه آغازین والا، احترام به نفس، از حق بدو تولد هر انسانی است و به کودکان آموزش می دهند که چگونه با دیگران رفتار کنند.

بهترین را به کودکان بدهید: یهودیان نمی توانند به چیزی مهم تر از زندگی فکر کنند تا اطمینان حاصل کنند که فرزندانشان بهترین ها را دریافت می کنند و به دنبال بهترین ها می روند.

اهمیت اجتماع: آنها در اجتماع یاد می گیرند، با دیگران دوست می شوند و در یک جامعه تحصیل کرده رشد می کنند.

ازدواج: اکثر یهودیان تنها در صورت تحصیل و موفق بودن می توانند با دیگران ازدواج می کنند.

✔️ یهودیان درباره پول به کودکان خود چه چیزی را آموزش می دهند؟

یکی از راز ثروت یهودیان آموزش سواد مالی به کودکان است. در بیشتر فرهنگ ها، صحبت کردن در مورد پول با بچه ها چیز بدی است و از سن کودکی درباره نحوه به دست آوردن و اندوختن پول به کودکان آموزش داده نمی شود.

یهودیان دارای سیستمی هستند که از ۲ سالگی به فرزندان خود در مورد انضباط مالی آموزش می دهند. آموزش مالی به طور کلی از سن نوجوانی شروع می شود ولی در سن کودکی مفاهیم اصلی به کودکان آموزش داده می شود که عبارت است از:

✔️ ۱۰ درصد از درآمد خود را باید برای مالیات مذهبی پرداخت کنند.

✔️ ۱۰ درصد از پول را باید در صورت نیاز به کسی که احتیاج دارد بدهند.

✔️ ۱۰ درصد از پول را برای مواقع ضروری پس انداز کند.

✔️ ۲۰ درصد از درآمد را در کاری سرمایه گذاری کند. سرمایه گذاری بهترین استراتژی هستش که ثروت شما را زیاد می کند.

✔️ و ۵۰ درصد از درآمد صرف مخارج روزانه شود.

این موارد را باید هرکسی رعایت کند.

✔️ ۱۰ راز ثروت یهودیان

یادگیری این اصول اساسی و عملی کردن آنها در زندگی باعث می شود که شما در کسب و کار، سرمایه گذاری و زندگی تا حد ممکن موفق باشید.

✅ ۱٫ به عزت و اخلاق در تجارت اعتقاد داشته باشید.

به یهودیان آموزش داده می شود که تجارت صادقانه و با اخلاق انجام دهند. شما محصول یا خدمتی دارید که مردم می خواهند یا به آن احتیاج دارند، که با در اختیار گذاشتن این محصول به مردم، دنیا را به مکانی بهتر تبدیل می کنید و مردم را خوشحال می کنید.

این اصل بسیار شگفت انگیز و مهم است برای درک اینکه شما برای خدمت به جهان و سایر مردم است که زندگی می کنید. اگر کار شما برای مردم ارزشمند باشد و اگر تجارت شما به درستی انجام شود، پول به سمت شما جاری می شود.

✅ ۲٫ شبکه ارتباطی خود را گسترش دهید.

این مهم است که با افراد زیادی ملاقات کنید و واقعاً به آنها علاقه مند شوید. فقط با تعامل فعالانه با افراد دیگر می تواند شرایط ثروت را ایجاد کرد. زندگی جمعی یهودی با روزهای سبت، کنیسه و جشن های یهودی گره خورده است که بسیاری از افراد را با هم جمع می کند که شاید همه آنها یکدیگر را نشناسند. اینها فرصت های عالی برای شبکه سازی و ایجاد روابط جدید برای افراد است.

 

 

 

 

به یک فرد موفق فکر کنید. آیا او شبکه ارتباطی وسیع و گسترده ای دارد؟

✅ ۳٫ خود را بشناسید.

شناختن خود برای رسیدن به هر کاری که انجام می دهید مهم است. ویژگی هایی که باعث می شود دیگران با شما ارتباط برقرار کنند و وارد رابطه تجاری سودمند شوید عبارتند از:

اعتماد:  همه ما می خواهیم با افرادی کار کنیم که احساس می کنیم می توانیم به آنها اعتماد کنیم.

مسیر خود را تعین کنید: تعیین کنید که چه چیزی می خواهید تا برای رسیدن به آن برنامه ریزی کنید. درک کنید که چه چیزی باعث ایجاد انگیزه در شما و دیگران می شود.

پشتکار داشته باشید: پشتکار به شما کمک می کند تا به هر هدفی که در زندگی دارید برسید. در زندگی انضباط و پشتکار داشته باشید مردم دوست دارند با افراد مصمم و با ثبات ارتباط برقرار کنند.

✅ ۴٫ سعی نکنید ایده آل باشید.

زندگی، سرمایه گذاری و مشاغل هرگز کامل نخواهد بود. در طول مسیر همیشه مشکلات و نواقص وجود دارد. بنابراین، بیش از حد نگران نباشید که حتما باید کامل باشید، فقط حرکت کنید. اگر احساس نقص و ضعف کنید ممکن است افرادی از موقعیت شما سوءاستفاده کنند و از شما کلاهبرداری کنند. دیگران یا سرمایه داری را به خاطر نقص سرزنش نکنید، هیچ چیز نمی تواند عالی باشد.

در یهودیت صرف رسیدن به هدف مهم نیست زیرا نتیجه نهایی به هر حال در دست خدای متعال است. بنابراین فرد می تواند با پیروزی در یک مبارزه اخلاقی موفق شود، حتی اگر نتیجه ملموس نداشته باشد. ما هیچ وقت نمی توانیم ارزش کسی را بر اساس موفقیت بیرونی بسنجیم، زیرا هیچ وقت نمی توانیم شرایطی را که وی مجبور به مقابله بوده است را بشناسیم.

 

 

 

 

هرگز ارزش کسی را بر اساس موفقیت بیرونی اندازه گیری نکنید، زیرا شما شرایط او را نمی دانید.

✅ ۵٫ رهبر باشید.

سنت یهود می آموزد که به نوعی همه ما رهبر هستیم. اقدام کنید و فرصت هایی برای ثروتمند شدن به وجود آورید. به گفته یهود، برای یک رهبر مؤثر شدن، شما باید:

♦ چشم انداز داشته باشید: در مسیری که دیگران را برای رسیدن به هدف نهایی هدایت می کنید، به هدف نهایی توجه کنید و برای رسیدن به آن برنامه ریزی کنید.

♦ یاد بگیرید که دنبال کنید: اگر نمی توانید رهبر خود را دنبال کنید، نمی توانید رهبری کنید.

♦ شجاعت داشته باشید: شما باید در ارائه و حفظ چشم انداز، حتی در مواجهه با مخالفت، جسارت و شجاعت داشته باشید.

✅ ۶٫ تغییرات را در آغوش بگیرید.

جهان دائما در حال تغییر است. نسبت به تغییرات انعطاف داشته باشید و از آنها نهایت استفاده را کنید. شما می توانید از تغییرات به سعادت برسید در صورتی که به درستی آن را درک کنید و کنترل کنید.

✅ ۷٫ به آینده توجه کنید.

هرچه بهتر بتوانید برای آینده برنامه ریزی کنید، در زندگی موفق تر خواهید بود. یادگیری از گذشته، وقت گذاشتن برای تجزیه و تحلیل حالات فعلی در موفقیت سرمایه گذاری بسیار موثر است.

♦ آنچه را که می تواند و نمی تواند روی شما تأثیر بگذارد، تشخیص دهید: هر شرایطی که تأثیر مستقیمی بر شما، تجارت و زندگی دارد را تشخیص دهید. به عنوان مثال، اگر شغل خود را از دست دهید، چه کار می کنید؟

♦ تفسیر وقایع بدون احساس: احساسات، منطق را کور می کند. می دانم کار آسانی نیست اما سعی کنید، تلاشی کنید تا از نظر عاطفی از هر چیز فاصله بگیرید تا بتوانید تصمیمات بهتری بگیرید.

♦ به الگوهای زندگی خود توجه کنید: حتماً تاکنون توجه کرده اید که در زندگی الگویی وجود دارد که تکرار می شود.

♦ آینده خود را تجسم کنید: این حالت ذهن به واقعیت بخشیدن به افکار شما کمک می کند.

✅ ۸٫ پول را درک کنید.

پول یک سیستم ساده تجارت است. هر کشوری که قابل اعتماد نباشد، معمولاً ارز ضعیفی دارد. هرچه بیشتر پول داشته باشید؛ بیشتر دنیا را می توانید تغییر دهید.

✅ ۹٫ کمک کنید.

یهودی ثروتمند برای کمک به نیازمندان، باید ۱۰٪ از پول خود را به خیرین یا وسایل دیگر بدهد. این ممکن است غیر منطقی به نظر برسد، اما سنت یهودی (و مسیحی) می آموزد که وقتی پول خود را برای کمک به دیگران بدهید. پول بیشتری به سمت شما بر می گردد و در مشاغل بیشتر پیش می روید.

آنها معتقدند که خداوند این درآمد را به ما می دهد تا به فقرا کمک کنیم. از این طریق خداوند متعال به هر یک از ما این امکان را می دهد که با او به عنوان یک شریک خردسال در حفظ زندگی با او مشارکت داشته باشیم. ما باید از فقیرانی که فرصتی برای کمک کردن برای ما فراهم می کنند سپاسگزار باشیم و به همین دلیل باید با افتخار و احترام با آنها رفتار شود.

 

 

 

 

یهودیان معتقدند که مردم خالق هستند نه مصرف کننده. بنابراین تمایل دارند که به دیگران ببخشند به جای اینکه گیرنده باشند.

✅ ۱۰٫ هرگز بازنشسته نشوید.

طبق یهود، بازنشستگی زودرس چیز خوبی نیست. برنامه ریزی برای بازنشستگی در سنی معین، نوعی نارضایتی است. خدا ما را آفریده تا کار کنیم. سودمندی شما برای دنیا محدودیت ندارد.

هر نوع ارزش افزوده به این جهان برای یهودیان کار محسوب می شود. اگر ما هیچ ارزشی نمی آوریم، یک جسمی هستیم که فقط فضا را اشغال کرده ایم. بنابراین، فردا صبح هنگام رفتن به محل کار، به خاطر داشته باشید که کارهای شما به دنیا ارزش افزوده ای اضافه می کند.

بیل گیتس

کارآفرین

Image for post
Image for post
Image for post
Image for post

فقر نتیجه ای از انتخاب های ضعیف است نه از شانس


♦ جمع‌بندی و نتیجه‌گیری ♦

آیا راز ثروت یهودیان را می دانید؟ در این مطلب درباره راز ثروت یهودیان صحبت شد زیرا وقتی درباره تجارت و پول صحبت می کنیم؛ یهودیان موفق ترین گروه هستند.

یکی از راز ثروت یهودیان تدریس سواد مالی از سنین کودکی است. حکمت آموخته شده توسط تورات و سایر متون کهن به آنها امکان می دهد تا ذهنیت و اصول صحیحی را برای موفقیت در زندگی پرورش دهند.

به طور کلی آموزش و خودآموزی بخشی از زندگی و تنها راه ثروتمند شدن است. برای یادگیری حریص باشید. برای یادگیری نحوه آموزش و تربیت فرزندان در زمینه ثروت اندوزی به شما پیشنهاد می کنیم که مطلب “راهنمای گام به گام تربیت فرزندانی کارآفرین و ثروتمند” را حتما مطالعه نمایید. و همچنین برای کسب اطلاعاتی درباره چگونگی تولید ثروت برای خود حتما مطالب زیر را با دقت بخوانید.