دانلود کتاب تائو ت چینگ

فروشگاه فایل فروشگاه کتاب سروش

دانلود کتاب تائو ت چینگ

 

 

دانلود کتاب تائو ت چینگ

Image for post
Image for post

 

 

توضیحات محصول

 

 

نمایش فهرست مطالب

  • تائو ت چینگ یا دائو د جینگ، نوعی کتاب طریقت حق و راستی است.
  • بخشی از کتاب تائو ت چینگ

تائو ت چینگ یا دائو د جینگ، نوعی کتاب طریقت حق و راستی است.

تائو ت چینگ یا دائو د جینگ ، یک اثر فلسفی – ادبی دیرینه چینی است که طی قرون در جان چینیان و در جان بسیاری از ملت ها تاثیری عمیق داشته است.

تائو ت چینگ را کتاب پنج هزار واژه نگاره ای نیز نامیده اند ، هرچند به قولی بیش از ۵۰۰۰ و کم از ۶۰۰۰ واژه نگاره دارد.

متن تائو ت چینگ شامل هشتاد و یک فصل است و آن را از باستان به دو کتاب تقسیم کرده اند.

فصل اول از کتاب اول با تائو آغاز می شود. و اولین واژه هم از کتاب دوم “ت” است. به شرط آن که صفت “شانگ” به معنی برترین که به همراه آنست را نادیده بگیریم.

تائو یعنی راه و روش یا قانون حاکم بر هستی و حیات و “ت” به معنای فضیلت، نفوذ و نیروی اخلاق است.

این واژه در خط چینی، از سه نشانه ترکیب یافته که یکی به معنای “رفتن” ، دیگری به معنای “مستقیم” و سومی به معنای “دل” است. وقتی این سه نشانه با هم گذاشته می شوند معنی “راه سپردن در خط مستقیم درک درونی” را می دهد.

 

این اثر خلاصه کتاب تائو ت چینگ با ترجمه روان فرشید قهرمانی می باشد.

جملات فلسفی روانشناسی این کتاب بسیار مشهور هستند.

 

بخشی از کتاب تائو ت چینگ

شکست یک فرصت است

اگر دیگری را مقصر بدانی

پایانی برای مقصر دانستن دیگران وجود نخواهد داشت.

فرزانه به وظایفش عمل می کند

و اشتباهاتش را اصلاح می نماید.

او آن چه ضروری است را به انجام می رساند

و از دیگران چیزی طلب نمی کند.

معرفی کتاب تعالیم محرمانه تائو ته چینگ

کتاب تعالیم محرمانه تائو ته چینگ نوشته‌ی مانتاک چیا و تائو هوانگ، براساس نوشته‌های حکیم باستانی چینی، لائوتزو است. نویسندگان عمق دانش و تجارب فلسفه‌ی تائوئیستی و تمرینات مربوط به این کتاب فروزان و اسرارآمیز (تائو ته چینگ) را به شما ارائه کرده و معانی رمزی آن‌ها را برایتان آشکار کرده‌اند.

درباره‌ی کتاب تعالیم محرمانه تائو ته چینگ:

بیش از 2500 سال است که تائو ته چینگ جزء اولین متن‌های لائوئیسم و تائوئیسم است و به عنوان یکی از بزرگ‌ترین گنجینه‌های جهان در نظر گرفته می‌شود. لائوتزو که نامش به معنی کودک باستانی است، این ابیات را نوشته که برای بشر تقدیسات و برکات زیادی را به ارمغان آورده. حالا اساتید تائوئیست «مانتاک چیا» و «تائو هوانگ» خواننده را از طریق سرچشمه‌ی این فلسفه، معنای پشت این پنج هزار کلمه و راه زندگی که نسل‌های پیش از آن پیروی کرده‌اند راهنمایی می‌کنند.

در حالی که متن تائو ته چینگ به صورت ادبی نسل به نسل منتقل شده، جوهر متن می‌تواند فقط از طریق قلب بیداری - یک تعامل حقیقی بدن و ذهن - درک شود که با بینش و تمرینات موجود در این کتاب امکان‌پذیر شده است. نویسنده‌ها تعالیم لائوتزو را خط به خط تحلیل کرده‌اند و مدیتیشن‌ها، تفاسیر و تمریناتی برای پرورش انرژی ارائه داده‌اند که معنای حقیقی این متن کلاسیکی را روشن می‌کند.

همان‌طور که کتاب را می‌خوانید، کلمات را طوری بخوانید مثل اینکه به یک قصه‌گو گوش می‌کنید. به گفتگوی درونی‌تان گوش بسپارید که به طرز رویایی بین خود حقیقی‌تان و خدا به وقوع می‌پیوندد؛ با این کار پیام نهفته در تعالیم در برابرتان خواهد درخشید.

تمرینات تائوئیستیِ ارائه شده در سراسر کتاب تعالیم محرمانه تائو ته چینگ (The secret teachings of the Tao te ching) روی خالی کردن ذهن، تجسم شکم، نرم کردن اراده و تقویت سرشت - مهارت‌های مهم فیزیکی / عاطفی / معنوی تأکید دارد، که به شما کمک می‌کنند تا معنی درونی تعالیم لائوتزو را بگشایید. "خالی کردن ذهن" ذهن را قادر می‌سازد تا آرام شود و به حالت ساده و بی‌آلایش کودکی بازگردد. تنها در آن‌ صورت ذهن خالی است و بدن پر از محبت بوده و روح قادر به بیان خود می‌شود. "نرم کردن اراده" روند کامل پذیرفتن بدن / ذهن و جهان را توسط نابود کردن انتظارات نفسانی توضیح می‌دهد و سرانجام، "تقویت سرشت" به شخصیت معتبر فرد مربوط است - خودِ حقیقی - و اجازه می‌دهد تا ذهن بدرخشد.

کتاب تعالیم محرمانه تائو ته چینگ برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به مطالعه در زمینه‌ی ادیان شرقی به خصوص ادیان چینی علاقه‌مند هستید، این کتاب را از دست ندهید.

با نویسندگان کتاب تعالیم محرمانه تائو ته چینگ بیشتر آشنا شویم:

مانتاک چیا (Mantak Chia) رهروی چندین استاد تائوئیست است که در 1979 سیستم تائوی شفابخش را در شمال آمریکا تأسیس کرد و بعد آن را در سراسر جهان تحت عنوان تائو یوگای اروپایی و سیستم تائوی شفابخش توسعه داد. او به ده‌ها هزار دانش‌آموز در سراسر جهان آموزش داده و در آمریکا تورهای سالانه برگذار می‌کند، که شامل جلسات عملی و سخنرانی است. او مدیر باغ تائو و مرکز آموزشی تائوی شفابخش جهانی است که در شمال تایلند واقع شده و تاکنون 40 کتاب از خود به جای گذاشته، که شامل Taoist Foreplay، Inner Smile، Cosmic Fusion، Sexual Reflexology، و همچنین پرفروش‌ترین کتابش یعنی The Multi-Orgasmic Man است.

تائو هوانگ (Tao Huang) در دینگشیِ شمال غربی چین متولد شد. در 1990 او به ایالات متحده رفت تا تعالیمی را در باب لائوئیسم و تمرینات تائوئیسم ارائه کند. او نویسنده‌ی Laoism: The Complete Teachings of Lao Zi است.

در بخشی از کتاب تعالیم محرمانه تائو ته چینگ می‌خوانیم:

الگوی یکی بودن با خود چیست؟ یک فرد چطور خودپسندی‌اش را رها می‌کند؟ پاسخ آب است. آب نیروی زندگی برای همه‌ی مخلوقات است. آب آن‌ها را تغذیه می‌کند، آن‌ها را راضی می‌کند، خودش را قربانی می‌کند، و یکبار دیگر خودش را می‌پالاید. آب، در زمین، زندگی است. هیچ‌چیزی بدون آن نمی‌تواند زنده بماند یا سفرش را تکمیل کند. این قدرت و فضیلت آب است. این ماده‌ای است که به سرشت تائو خیلی نزدیک است.

آب نرم و ملایم است؛ هیچ‌چیزی نمی‌تواند با آن رقابت کند. آن بیشتر از هرچیزی در زمین روی سطح آن را اشغال کرده. آب ضعیف و انعطاف‌پذیر است، در عین حال هیچ‌چیزی نمی‌تواند در برابر قدرت آن مقابله کند. آب پاک و خالص است؛ هیچ‌چیزی نمی‌تواند آن را آلوده کند چون آن مواد دیگر را با تصفیه‌ی خودش، می‌پالاید. آب با طبیعت در صلح است؛ هیچ‌چیزی نمی‌تواند از خاصیت تسکین دهندگی‌اش پیش افتد، چون حالت‌های تیره‌اش با آرامش درونی‌اش آرام می‌شود. آب غیرفعال است، در عین حال هیچ‌چیزی نمی‌تواند فعال‌تر از خودِ آب باشد؛ آن همه‌جاست، و بی‌وقفه در حال حرکت است. آب رقیبی ندارد، در عین حال فاتح همه‌چیز است.

آب همیشه در محل اقامت فعلی خود شاد است. همانند باران جاری و همانند برف جمع می‌شود، آب به طور بی‌وقفه از طریق فصول سفر می‌کند. آن شبنم، طوفان، یخجال‌های طبیعی را شکل می‌بخشد، و به صورت جامد، مایع و بخار وجود دارد، آن در اشکال بی‌پایانش بی‌وقفه در سفر است. آن همه‌ی مواد سمی‌ای را که به مخلوقات آسیب می‌رساند می‌شوید. چون بی‌رقیب است می‌تواند همیشه در صلح باقی بماند. آب با شادمانی از ایمان حقیقی‌اش می‌گوید، اما ادراک آلوده‌ی‌مان از آن، آرامش آن را به هم می‌زند. آب در زمان مناسب عمل می‌کند؛ ما کارهای‌مان را با یک ساعت تصوری که ریتم طبیعی بدن‌های‌مان را به هم می‌زند دستکاری می‌کنیم.

فهرست مطالب کتاب

سپاسگزاری
به کار بردن تعالیم در عمل
مقدمه: انتقال قلب تعالیم لائوتزو
لائوتزو و تائو ته چینگ
ذات روشن‌شده
یک ترجمه‌ی جدید
پل کیهانی
یک همکاری خارق‌العاده
یادداشتی برای خوانندگان زن
فصل 1: به زبان آوردن تائوی غیرقابل بیان
تعریف تائو
تائوی قابل بیان و تائوی غیرقابل بیان
ماهیت تائو
فصل 2: چی و کیمیاگری درونی تائوئیستی
سه ذهن
بازگشتن به سرچشمه
جریان تائو: خالی و پر
فصل 3: احساسات، مغز، و تمرین تائوئیستی
مغز: ادراک، هیجان و پاسخ
پنج رنگ چشم‌ها را کور می‌کنند
فراتر از درگیری‌های نفسانی
فصل 4: طی مسیر: دگرگونی انرژی
خرد آی‌چینگ
تمریناتی برای کیمیاگری انرژی
فصل 5: پیوستن به یکپارچگی
هماهنگ‌سازی هون و پو، آسمان و زمین
وحدت سه‌گانه
بازتاب‌هایی در یگانگی
فصل 6: خرد حکیم تائوئیستی
یک حکیم کیست؟
وو وِی (Wu Wei): پیشه‌ی حکیم
خصوصیت حکیم
مسیر حکیم
فصل 7: ماهیت ته
عمل بافضیلت
عمل مهربانانه
تزکیه‌ی ته
فصل 8: حکومت بر خود و ملت
زندگی ساده
حکیم و مردم
نقش دولت
کشمکش
فصل 9: طول‌عمر و جاودانگی
روانشناسی نامیرایی
تغییر و ثبات
تمرینات جنسی تائوئیستی برای طول‌عمر و جاودانگی
هماهنگی ابدی است
فصل 10: اعتماد و ایمان
بیان تائو
راه اعتماد به نفس
گنجینه‌ی تائو
متن کامل تائو ته چینگ از لائوتزو
کتاب‌شناسی
سیستم شفابخش جهانی و مرکز آموزشی تائو
درباره‌ی نویسندگان