برای آموختن 21 قانون جهانی پول برای خلق ثروت‌های عظیم از برایان تریسی حتماً با یکی از هدف‌های اصلی تون در زندگی باید رسیدن به استقلال مالی باشه. هدفتان این باشه که به جایی بررسی که اونقدر پول داشته باشی که دیگه هیچ وقت نگران نداشتن پول نباشی. ما در غنی ترین دوران تاریخ بشر زندگی می‌کنیم. اطرافمان رو ثروت و فراوانی بسیار بیشتر از قبل گرفته است. هدفتون باید این باشه که در دوران طلایی بشریت سهمی داشته باشی.

 


 

✔️ 1. قانون علت و معلول!

هر اتفاقی که می‌افته، دلیلی، و هر علتی معلولی داره. این قانون، قانون محکم در سرنوشته. این قانون میگه ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که قانون بر اون حاکمه نه شانس. میگه هر اتفاقی دلیلی داره، چه دلیلش رو بدونیم و چه ندونیم. هر معلولی، موفقیت باشه یا شکست، ثروت باشه یا فقر علت های بخصوصی داره. هر علت یا اتفاقی، نوعی معلول یا پیامد داره که اون رو چه ببینیم و چه نبینیم. همچنین از آن اتفاق چه خوشمان بیاد و چه نیاد. معنی اون اینه که اگه نتیجه ای را که میخوای آشکارا بدونی احتمالا میتونی به اون دست پیدا کنی. میتونی بقیه کسانی رو که به همان هدف رسیدن بررسی کنی. شما هم میتونی با انجام همان کاری که اونا کردن به همان نتیجه برسی. مسئله به همین سادگیه.

✔️ 2. قانون اعتقاد!

این قانون هر اونچه که با احساس به اون اعتقاد داری، به واقعیت تبدیل میشه. این قانون میگه که شما همواره مطابق با اعتقاداتتان به خصوص اعتقاداتی که در مورد خود داری، عمل میکنی. اعتقادات شما مثل فیلتر عمل میکنه که اطلاعاتی رو که همخوانی نداره حذف میکنه. شما به اجبار اونچه رو میبینی، باور میکنی. واقعیت اینه که هیچ کس از شما بهتر نیست و هیچکس هم از شما زرنگ تر نیست. اگر عملکرد کسی از شما بهتره بیشتر به این دلیله که استعدادهای طبیعی‌اش رو بیشتر از شما پرورش داده است. قوانین علت و معلولی رو که در زندگی و امور مالی اش صدق میکنه قبل از شما آموخته است. اما هر کار عاقلانه ای رو که فرد دیگری انجام داده احتمالاً شما هم میتونی انجام بدی. تنها کافیست روش اون رو یاد بگیری.

✔️ 3. قانون توقع!

هرچه رو با اطمینان توقع داشته باشی مثل خبری از آینده اس که خودتان اون رومحقق میکنی شما با نحوه تفکر یا صحبت تان درباره اینکه کارها چگونه پیش خواهد رفت همیشه مثل یک پیشگو عمل میکنی. وقتی با اطمینان توقع داری که چیزهای خوب اتفاق بیفته به طور معمول چنین میشه اگه هم توقع داشته باشی اتفاق منفی بیفته معمولاً همینطوره افراد ثروتمند توقع دارن که پولدار باشن و افراد موفق توقع موفقیت دارن و افراد شاد و محبوب توقع شاد بودن دارن توقعات شما تا حد زیادی دست خودتونه پس بهترین توقع ها را از خودتون داشته باشین. 21 قانون جهانی پول

✔️ 4. قانون جذب!

این قانون بسیار عالیه و میگه شما یک آهنربای زنده هستی شما همیشه افراد، موقعیت ها و شرایطی رو جذب میکنی که با افکار غالب‌تان هماهنگی داره این یکی از قانون‌های بزرگیه که بیشتر موفقیت ها و شکست ها رو در زندگی کاری و شخصی توضیح میده. میگه هرچه رو امروز در زندگیت داری به سبب طرز فکرت جذب کردی و چون میتونی طرز فکرت رو تغییر بدی پس میتونی زندگیت رو هم دگرگون کنی و هدف‌هات رو به واقعیت تبدیل کنی.

✔️ 5. قانون هماهنگی!

قانون 5 از 21 قانون جهانیِ پول برای خلق ثروت‌های عظیم از برایان تریسی میگه که دنیای بیرون شما بازتابی از دنیای درون تونه و با الگوی فکری غالب‌تان هماهنگی داره این یک اصل فوق‌العاده اس این قانون اغلب خوشبختی و بدبختی ها پیروزی رو با شکست ها و حقارت ها رو توضیح میده گاهی به این قانون معادل ذهنی هم میگن بزرگترین مسئولیت تان در زندگی اینه که معادل زندگی اونچه رو میخوای در دنیای بیرون تجربه کنی در درون تان ایجاد کن واقعیت اینه که تا وقتی اونو در درونت ایجاد نکرده باشی نمیتونی در دنیای بیرون به اون برسی. 21 قانون جهانی پول

✔️ 6. قانون وفور!

این قانون میگه ما در دنیای غنی زندگی می‌کنیم و در اون برای همه کسانی که به راستی به دنبال پول هستن و حاضرن به قوانین حاکم بر کسب اون عمل کنن پول کافی وجود داره یعنی پول کافی برای شما وجود داره و به راستی هیچ کمبودی نیست هرچه رو بخوای و مورد نیازت باشه عملا میتونی داشته باشی. اولین نتیجه قانون وفور اینه که مردم ثروتمند میشن چون تصمیم میگیرن ثروتمند باشن. دومین نتیجه قانون وفور اینه که افراد به این دلیل فقیر هستن که هنوز تصمیم نگرفتن پولدار بشن. 21 قانون جهانی پول

✔️ 7. قانون مبادله!

این قانون میگه پول واسطه‌ایه که مردم از طریق اون کارشان در تولید کالا یا خدمات ر با محصولات و خدمات دیگران مبادله میکنن. اولین نتیجه قانون مبادله باید پول معیاری از ارزشیه که مردم برای کالاها یا خدمات قائل هستن. 21 قانون جهانی پول

✔️ 8. قانون سرمایه!

ارزشمندترین دارایی تان از نظر پولی عبارت اند از سرمایه جسمی، ذهنی و توانایی شما در کسب درآمد. ممکنه ندونی که ارزشمندترین دارایی شما توانایی تان برای کار کردنه مگر این که همین حالا ثروتمند باشی برای استفاده کامل از توان کسب درآمد تان میتونی سال چندین میلیون تومان پول وارد زندگیتان کنی با استفاده از توان کسب درآمدتان در تولید کالاها و خدمات ارزشمند میتونی به میزان کافی پول ایجاد کنی تا بتونی هر چه رو در زندگی میخوای بخری.

✔️ 9. قانون آینده‌نگری!

این قانون میگه موفق ترین افراد در هر جامعه کسانی هستن که در تصمیم‌گیری‌های روزانه‌شان بلندترین دوره زمانی رو در نظر میگیرن. هر چه فردی در یک اجتماع بالاتر میره نگرش زمانی یا افق زمانی اش نیز بلندتر میشه. افرادی که در بالاترین سطح  اجتماعی و اقتصادی هستن، امروز تصمیم هایی میگیرن و فداکاری‌های میکنن که ممکنه تا سال‌های زیادی تا پایان عمر اون هم به نتیجه نرسه.

✔️ 10. قانون پس انداز!

این قانون میگه که استقلال مالی نصیب کسی میشه که در طول زندگی اش ۱۰ درصد یا بیشتر از درآمدش را پس انداز کنه یکی از زیرکانه ترین کارهایی که میتونی بکنی اینه که پس انداز کردن بخشی از حقوق هر ماه تان رو به یک عادت تبدیل کنی. ثبات و رفاه افراد، خانواده ها و حتی جوامع رابطه مستقیمی با میزان پس انداز شان داره. پس انداز امروز، تضمین کننده آسایش و امکانات فرداست. 21 قانون جهانی پول

✔️ 11. قانون حفظ پول!

قانون 11 از 21 قانون جهانیِ پول برای خلق ثروت‌های عظیم از برایان تریسی میگه که آینده مالی شما بستگی به این داره که چقدر پول نگه میداری نه اینکه چقدر پول در میاری خیلی از افراد در طی زندگی کاری شان پول زیادی بدست میارن بعضی وقت ها در دوره های رونق اقتصادی از حد توقع خودشان هم فراتر میرن و بیشتر از آنچه که فکر میکردن امکان داره پول دربیارن. معیار واقعی اینه که چقدر خوب عمل میکنی، اینه که چه مقدار از پولی رو که در میاری نگه میداری این افراد موفق در مورد کنار گذاشتن مبالغی از پول به طور منظم و زودتر پس دادن وام هایشان در دوره رونق اقتصادی بسیار حساس هستن تا هر وقت اقتصاد و کسب و کار دچار رکود شد، اندوخته های کنار گذاشته داشته باشن.

✔️ 12. قانون پارکینسون!

این قانون میگه مخارج بالا میرن تا به درآمدها برسن. قانون پارکینسون یکی از معروف ترین و مهمترین قانون‌های پول و ثروت اندوزیه. سال‌ها قبل برای اولین بار یک نویسنده انگلیسی به نام سی نورت کوت پارکینسون این قانون رو بیان کرد که توضیح میده چرا بیشتر مردم در زمان بازنشستگی بی پول هستن. این قانون بیان میکنه که مردم صرف نظر از میزان درآمدشان تمایل دارن همه درآمد و حتی کمی بیشتر از اون رو خرج کنن. مخارجشان پابه‌پای درآمدشان بالا میره.

اولین نتیجه قانون پارکینسون اینه که استقلال مالی در اثر نقص قانون پارکینسون به دست میاد. دومین نتیجه قانون پارکینسون چنین که اگه اجازه دهی میزان افزایش مخارجتان در حدی کمتر از افزایش درآمدتان باشه و باقی آن دو رو پس انداز و سرمایه گذاری کنی در زندگی کاریتان به استقلال مالی میرسی.

✔️ 13. قانون سه تایی!

این قانون میگه استقلال مالی سه پایه دارد: پس انداز، بیمه و سرمایه گذاری. یکی از مسئولیت‌های مهمی که نسبت به خود و افراد تحت تکفلتان داری. اینه که به تدریج دور خودتان یک دژ مالی بسازی. وظیفه شما اینه که این دژ رو بسازی و در اون بمونی تا از ناامنی های مالی که اکثر مردم تجربه میکنن در امان باشی. برای رسیدن به این هدف باید نسبت درستی از دارایی هایتان رو در هر کدام از این سه بخش نگه دارید: پس انداز، بیمه و سرمایه گذاری. اولین نتیجه قانون سه تایی میگه برای امنیت کامل در برابر مسائل غیر منتظره لازمه پس انداز نقدشدنی معادل مخارج عادی ۲ تا ۶ ماه رو داشته باشی.

✔️ 14. قانون سرمایه گذاری!

این قانون میگه قبل از سرمایه‌گذاری باید تحقیق کنی. این یکی از مهم ترین قانون های پوله که میگن برای بررسی هر سرمایه‌گذاری باید دست کم همان مقدار وقت بذاری که برای بدست آوردن پول اون سرمایه‌گذاری صرف کردی. اولین نتیجه قانون سرمایه‌گذاری اینه که تنها کار آسان در مورد پول از دست دادن اونه.

✔️ 15. قانون سود مرکب!

قانون 15 از 21 قانون جهانیِ پول برای خلق ثروت‌های عظیم از برایان تریسی میگه سرمایه‌گذاری محتاطانه پولتان همراه با سود مرکب در نهایت شما رو پولدار خواهد کرد. سود مرکب یکی از بزرگترین معجزه های اقتصادی در تاریخ بشره. آلبرت انیشتن اون رو قوی ترین نیرو در جامعه میدونه. وقتی اجازه میدی پولتان با سود مرکب در طی مدت زمان کافی جمع بشه بیش از حد انتظارتان زیاد خواهد شد. هر وقت دیدید وسوسه میشی به سراغ این قانون برگرد و تصمیم قاطع بگیر که اونچه رو داری محکم نگه دار فقط در روی چیزهایی سرمایه گذاری کن که کاملاً از اونا سر در میاری و به اونا اعتقاد داری. در امر سرمایه‌گذاری فقط نظر کسانی رو بپذیر که با پیروی از نظر خودشان به موفقیت مالی رسیدن.

✔️ 16. قانون انباشت!

این قانون میگه هر دستاورد بزرگ مالی حاصل انباشت صدها کار و فداکاری کوچکه که هیچ کس اون رو نمیبینه یا قدرش رو نمیدونه. دستیابی به استقلال مالی نیاز به تلاش های کوچک زیادی از طرف شما داره. برای شروع روند انباشت باید منظم و با پشتکار باشی. بایستی مدت زمان بسیار طولانی اون رو ادامه بدی. در ابتدا شما تغییر یا تفاوت اندکی خواهی دید، اما به تدریج تلاش هایتان ثمر خواهد داد؛ کم‌کم شروع میکنی به پیش گرفتن از افراد که وضعیت مشابه شما دارن و وضعیت مالی شما بهبود خواهد یافت و بدهی‌های تان از بین خواهد رفت و زندگی تان بهتر خواهد شد. اولین نتیجه قانون انباشت چنینه که همگام با انباشت سرمایه‌های تان شتابی خواهد گرفت که شما رو با سرعت بیشتری به سمت اهداف مالی تان سوق میده.

✔️ 17. قانون جذب!

قانون 17 از 21 قانون جهانیِ پول برای خلق ثروت‌های عظیم از برایان تریسی میگه هر چه مبلغ بیشتری پول پس انداز و انباشته کنی پول بیشتری به زندگیتان جذب خواهی کرد. قانون جذب دلیل اصلی انباشت ثروت در طول تاریخ بوده. این قانون دلیل بسیاری از موفقیت ها و شکست ها در زمینه های مختلف زندگی به خصوص مسائل مالی رو توضیح میده.

پول جایی میره که محبوب و مورد احترام باشه. هر چه احساس مثبت ترین خود به پول داشته باشی. فرصت‌های بیشتری برای بیشتر پول درآوردن به خودتان جذب خواهی کرد. اولین نتیجه قانون جذب که در مورد پول صادقه چنین که تفکر آگاهانه در مورد ثروت پول رو به خودش جذب میکنه. 21 قانون جهانی پول

✔️ 18. قانون شتاب مضاعف!

این قانون میگه هرچه سریعتر به سمت آزادی مالی حرکت کنی، آزادی مالی هم سریعتر به سمت شما حرکت خواهد کرد. هرچه پول بیشتری انباشته میکنی و هرچه موفقیت های بیشتری کسب میکنی، به نظر میاد پول و موفقیت بیشتر با سرعت بیشتر و از منابع مختلف به سمت شما حرکت خواهد ‌کرد. همین افرادی که امروزه از نظر مالی موفق هستن تجربه تلاش بسیار سخت و گاهی چندین ساله را دارند، قبل از اینکه اولین فرصت واقعی شان را به دست بیاورند. اما پس از آن فرصت‌های بیشتر و بیشتری از منابع مختلف به سمت اونا سرازیر میشه.

مشکل اصلی بیشتر افراد موفق اولویت‌بندی فرصت‌هاییه که از هر طرف به سوی اونا سرازیر میشه. برای شما هم به زودی هم این اتفاق خواهد افتاد. اولین نتیجه قانون شتاب مضاعف اینه که دست ‌کم ۸۰ درصد از موفقیت شما در ۲۰ درصد پایینی مدت زمان این موضوع سرمایه‌گذاری تا خواهد بود. این یک کشف بزرگه.

✔️ 19. قانون بازار سهام!

این قانون میگه که ارزش یک سهم عبارت اند از کل درآمد مورد انتظار از اون سهم که قیمت امروز محاسبه شده. معنی این حرف اینه که یک سهم از کل سهام به منزله یک سهم از مالکیت یک شرکته. این سهم صاحبش رو در تمام مزایا و ریسک های مالکیت اون شرکت سهیم میکنه از جمله سودها، ضررها، افزایش ارزش سهام، کاهش ارزش اون، مدیریت خوب یا بد افزایش یا کاهش تقاضای کالاها یا خدماتی که شرکت تولید میکنه و به فروش میرسونه. اولین نتیجه قانون بازار سهام اینه که افراد شجاع پول در میارن افراد محتاط هم پول در میارن اما طمع کارها بدبخت میشن.

✔️ 20. قانون املاک!

قانون 20 از 21 قانون جهانیِ پول برای خلق ثروت‌های عظیم از برایان تریسی میگه که ارزش یک ملک معادل قدرت کسب درآمد اون در آینده اس. ارزش یک ملک بستگی به مجموع درآمدی داره که اون ملک در بهترین حالت استفاده اش میتونه از حالا به بعد تولید کنه. ممکنه یک ملک برای یک مالک خاص ارزش عاطفی داشته باشه، ولی ارزش پولی اون بستگی به قدرت کسب درآمد اون در آینده داره. اولین نتیجه قانون املاک اینه که در زمان خرید ملکه که سود میبری و وقتی اون رو میفروشی این سود رو نقد میکنی.

✔️ 21. قانون اینترنت!

این قانون میگه اینترنت وسیله‌ایه برای تبادل سریع انواع مختلفی از اطلاعات. تمام انقلاب‌ها در زمینه فناوری اینترنت برای یک موضوع تمرکز داره که اون افزایش سرعت و قابل اعتماد بودن اطلاعات مهم تبادل شده بین طرف های ذینفعه. در رشد و توسعه ای که در فناوری اینترنت وجود داره، راهی برای افزایش سرعت تبادلاته. اولین نتیجه قانون اینترنت اینه که سه کلید موفقیت در اینترنت اینه سریعتر، ارزان تر و آسانتر.

جک بنی

هنگامی که درآمد شما کافی نیست، سعی کنید پس انداز کنید. زیرا هنگامی که به افزایش درآمد دست یافتید دیگر پس انداز کردن ممکن نیست.


♦ جمع‌بندی و نتیجه‌گیری ♦

در مقاله 21 قانون جهانی پول از برایان تریسی برای موفقیت مالی شما تا آخر عمرتان چهار کلید وجود دارد. بی اینصورت که: 1- تا جایی که می توانید پول در بیاورید. هرکاری که ممکن است انجام دهید تا در رشته خودتان سرآمد بشوید. 2- تا جایی که می توانید محکم از پولتان مراقبت کنید. به یاد داشته باشید که در دراز مدت مهم نیست چقدر پول در می آورید. بلکه مهم این است که چطور آن را نگه می دارید. 3- هزینه های زندگی تان را کنترل کنید و کاهش دهید. همیشه در هر کاری که می‌کنید دنبال موقعیتی برای صرفه‌جویی باشید. اقلام ارزان قیمت بخرید. تصمیم‌گیری برای خرید را یک روز، یک هفته و یا یک ماه به تاخیر بیاندازید. به این علت که بتوانید در نهایت تصمیمتان را بگیرید. 4- پولتان را حساب‌شده سرمایه گذاری کنید و تلاش کنید پولتان با حداکثر سرعت ممکن رشد کند.

توجه!

سرمایه‌گذاری ذاتاً ترکیبی از ریسک و سود رو در خود جای داده. شما به عنوان سرمایه‌گذار با پذیرش میزان مشخصی از ریسک، امید کسب میزان قابل قبولی از سود رو داری. با توجه به تکنیک های برای سرمایه گذاری بهتر در ایران که در مطلب گفته شدهاست. به نظر شما بهترین بازار برای سرمایه‌گذاری در آینده کدام بازار است؟