آیا ارز دات به 100 دلار میرسد ؟

پولکادات چیست؟ پولکادات (Polkadot) یک پروتکل بلاک چین است که برای پشتیبانی از زنجیره های فردی یا “parachains” طراحی شده است.هدف آن غلبه بر مشکلی است که در فضای فعلی بلاکچین وجود دارد: صدها بلاک چین بصورت جداگانه وجود دارند و توانایی کمی در برقراری ارتباط دارند.پولکادات توسط Parity Technologies، به رهبری Gavin Wood و Jutta Steiner، دو مدیر سابق اتریوم ساخته شده است. همچنین این پروژه توسط بنیاد Web3 پشتیبانی می‌شود، سازمانی که با یکدیگر ارتباط نزدیکی دارند و بودجه، حمایت، تحقیق و همکاری را در اختیار پروژه قرار می‌دهد.

پولکادات
پولکادات
پولکادات

 

توکن دات (DOT)

پولکادات با فروش توکن DOT در عرضه اولیه ی کوین ۲۰۱۷، ۱۴۰ میلیون دلار سرمایه جمع کرده است. این شرکت همچنین در سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ دو فروش خصوصی انجام داده و در فروش بعدی افزایش ۱۰۰ میلیون دلاری تخمین زده شده است. به دلیل اشکال در کیف پول Parity اتریوم، تقریباً نیمی از توکن های اصلی ICO مسدود شدند. این توکن های منجمد بازیابی نشده اند، اما ضرر و زیان بر توانایی عملکرد پولکادات تأثیر نگذاشته است.

پولکادات به سرمایه گذاران اجازه داد تا از آگوست سال ۲۰۲۰ باقیمانده توکن ها را ترید کنند. از آن زمان، DOT در بیش از ۴۰ صرافی ذکر شده است و حجم بالای تریدر ها باعث شده تا ارزش بازار کوین سر به فلک بکشد و به یکی از پنج کوین برتر تبدیل شود. در زمان شروع معاملات، توکن DOT نیز با ضریب ۱۰۰ برابر، مجدداً نامگذاری شد. این امر محدودیت در بازار را تغییر نمی‌دهد و فقط مقادیر توکن را خواناتر می‌کند. غیر از معاملات اساسی مالی، سه کاربرد اصلی از جمله حاکمیت، استیکینگ و اوراق قرضه برای توکن DOT وجود دارد.

آیا پولکادات سرمایه گذاری خوبی است؟

ارز دیجیتال پولکادات نسبت به قیمت خود در آگوست 2020، بیش از 1000% افزایش یافت و نشان دهنده این است که پولکادات یک سرمایه گذارای مناسب برای بلند مدت است. در زمان خرید DOT دقت داشته باشید. 

پولکادوت هنوز اول راه است. اگر دوست دارید ریسک کنید، سرمایه‌گذاری شما می‌تواند در بلند مدت بازدهی بزرگی داشته باشد. در حالی که پولکادوت پروژه های زیادی در دست اجرا دارد، مدتی طول می‌کشد تا این ارز دیجیتال جدید موفقیت واقعی را ببیند. خبر خوب این است که در حال حاضر ارزش زیادی در صرافی ها دارد و آن را تبدیل به یک ارز دیجیتال با ارزش می‌کند.

 

پیش بینی پولکادات در سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲

باتوجه به روند قیمتی این ارز دیجیتال در گذشته، پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۲۱ قیمت پولکادات به حداقل ۴۸٫۴۴ دلار برسد. قیمت DOT می تواند به میانگین قیمت معاملاتی ۵۲٫۹۸ دلار و حداکثر سطح ۵۴٫۴۹ دلار برسد. قیمت پولکادات در سال ۲۰۲۲ نیز به حداقل ۱۰٫۵۵ دلار خواهد رسید.

 

آینده پولکادات از دیدگاه تحلیلگران

  • Coinpriceforecast.com: تحلیلگران مرتبط با coinpriceforecast معتقدند که قیمت پولکادات تا پایان سال ۲۰۲۱ به ۸۳٫۹۸ دلار افزایش خواهد یافت و تا پایان سال ۲۰۲۵، انتظار می‌رود قیمت این ارز دیجیتال به ۲۲۶٫۹۷ دلار برسد.
  • Digitalcoinprice.com: سایت DigitalCoinPrice پیش بینی کرده که قیمت پولکادات تا سال ۲۰۲۱ به ۶۵٫۴۵ دلار برسد. انتظار می‌رود قیمت تا پایان سال ۲۰۲۵ افزایش یابد و به ۱۳۲٫۹۵ دلار برسد.
  • Walletinvestor: طبق گفته Walletinvestor، قیمت تا پایان سال ۲۰۲۱ به حداکثر ۶۱٫۱۱۲ دلار افزایش می یابد. تا پایان سال ۲۰۲۵، انتظار می‌رود این قیمت به حداکثر قیمت ۱۵۰٫۵۱۵ دلار برسد. Walletinvestor پیش بینی می کند DOT تا سال ۲۰۲۵ با میانگین ارزش ۱۵۴٫۴۹۵ معامله شود.
آینده ارز پولکارات
آینده ارز پولکارات
آینده ارز پولکارات

چرا  ارز دیجیتال DOT بخریم؟

با مالکیت و استیکینگ DOT، کاربران این امکان را به دست می‌آورند که در مورد ارتقاء شبکه Polkadot رأی دهند و هر رأی متناسب با مقدار DOT است. کاربران همچنین می‌توانند توکن‌های خود را به استیکرها واگذار کنند و رای‌ها را به سایر کاربران اختصاص دهند تا درصدی از DOT‌های جدید استخراج شده توسط پروتکل را به دست آورند.

 

پولکارات را در کجا نگهداری کنیم ؟

همانند ارزهای فیات برای نگهداری ارزهای دیجیتال مانند پولکادات باید از کیف پول‌های دیجیتال استفاه کنید. کیف پول‌های دیجیتال امکان ذخیره، ارسال و دریافت رمز ارزها را فراهم می‌کند. برخی از بهترین کیف پول‌های پولکادات عبارتند از:

  • پینگی
  • پولکاوالت (Polkawallet)
  • کیف پول‌ لونی (Lunie Wallet)
  • کیف پول‌ Crypto.com
  • مث والت (Mathwallet)
  • تراست ولت (Trust Wallet)
  • کیف پول انجین (Enjin Wallet)

 

چگونه پولکادات خریداری کنیم ؟

برای خرید پولکارات نیاز هست که در یک صرافی معتبر که از این ارز پشتیبانی میکند استفاده کنید .  صراف پینگی، صرافی بیت 24 و صرافی والکس میتوانند گزینه های مناسبی برای خرید پولکادات باشند. اگر میخواهید در سریع ترین زمان ممکن این ارز را خریداری کنید در بین صرافی های نامبرده صرافی پینگی یک صرافی معتبر هست که احراز هویت کاربران در این صرافی بصورت انی تایید میشود از دیگر مزایای این صرافی پشتیبانی 24 ساعته، دفتر مرکزی برای مراجعه حضوری کاربران همچنین کیف پول اختصاصی برای نگهداری این ارز هست.

 

 

 

جمع بندی

پولکادات یک پروژه امیدبخش است. با توجه به اینکه بسیاری از توسعه دهندگان برنامه ها به دنبال راه هایی برای جلب مخاطبان بیشتر هستند و با توجه به وجود بلاک چین های مختلف، این پلتفرم می‌تواند برای بسیاری مفید باشد. همچنین موقعیت رده بالای توکن دات در بازار می‌تواند برای اعتبار پروژه مفید باشد.

با این حال، برخی از موضوعات نیز وجود دارد. مشکلات پولکادات با مدیریت توکن ها، همراه با این واقعیت که پلتفرم های بیشتری وجود دارد، می‌تواند میزان پذیرش شبکه را محدود کند. پولکادات هنوز برنامه مبتکرانه ای تولید نکرده است و باید دید آیا فراتر از هیاهوی تبلیغاتی مربوط به قیمت داخلی، مورد توجه قرار خواهد گرفت یا خیر؟