راهنمای خرید شیرآلات توکار و روکار

شیرآلات از لحاظ نوع عملکرد به دو دسته توکار و روکار و از نظر کارایی به شیر روگازی، شیر توالت، شیرآلات حمام، شیر روشویی، سینک و غیره تقسیم می‌شوند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، تغییر سلیقه و کوچک‌تر شدن فضای منزل، اکثر خانواده‌ها در مورد اشغال فضای زیاد تجهیزات نگران هستند. این مشکل با استفاده از شیرآلات توکار حل خواهد شد.

شیرآلات توکار مدل‌های متنوعی دارند، با این حال شیر‌های روکار نیز کاربرد و طرفداران زیادی دارند. 

Image for post
Image for post

برای انتخاب و خرید یک شیر مناسب باید به عوامل زیادی مانند برند، کارایی، جنس، رنگ، گارانتی و خدمات پس از فروش آن توجه کرد. امروزه برند‌های مختلف تولیدکننده شیرآلات در بازار وجود دارند و بی‌شک انتخاب از بین چندین برند مختلف دشوار خواهد بود. شما باید دنبال برندی باشید که سابقه درخشانی دارد و هدف اصلی آن جلب رضایتمندی مشتری است.

کارایی شیر نیز بسیار مهم است. اینکه چه انتظاری از شیرآلات دارید؛ روی انتخاب آن تاثیر خواهد گذاشت. برای مثال، شیر روشویی غالبا کوتاه‌تر است و شیر ظرفشویی ارتفاع بیش‌تری دارد. در نتیجه نمی‌توان این دو را جایگزین کرد. پس هنگام خرید، به محل استفاده از شیرآلات دقت کنید.

شیرآلات معمولا بدنه‌ای از جنس آلومینیوم یا برنج دارند. شیرآلات برنجی ساختار قدرتمندی داشته و در مقابل، کیفیت کم‌تری نسبت به آلومینیوم دارند. رنگ شیرآلات نیز به سلیقه مشتری و نوع دکوراسیون محیط بستگی دارد و تفاوت خاصی در عملکرد شیر ایجاد نخواهد شد.

یکی از مسائل مهمی که هنگام خرید باید به آن دقت کنید، گارانتی و خدمات پس از فروش است. در صورتی که کالای شما گارانتی تعمیر یا تعویض نداشته باشد و مشکلی ایجاد شود، باید خودتان تمام هزینه را پرداخت کنید.