کاربردهای میکرونیدلینگ چیست؟

پاکسازی پوست راههای فراوانی دارد از بین آنها ، میکرونیدلینگ در کرج روش مناسبی برای پاکسازی پوست می‌باشد. این روش که یک تکنیک غیر تهاجمی نیز می‌باشد، علاوه بر جوانسازی، برای درمان لکه، آکنه، جوش و بعضی از بیماری‌های پوستی نیز استفاده می‌شود. در این روش، لایه‌های روی پوست برداشته می‌شوند و پوست جدیدی تولید می‌شود.

میکرونیدلینگ چیست؟

همانطور که گفته شد، میکرونیدلینگ یکی از روش‌های بهبود و تقویت وضعیت کلی پوست می‌باشد. این روش هم ممکن است با استفاده از دستگاه‌های مخصوص انجام پذیرد و هم به صورت دستی. در روش دوم، از ابزاری تحت عنوان درمارولر استفاده می‌شود. این ابزار از سوزن‌های بسیار کوچکی از جنس تیتانیوم و تعدادی غلتک تشکیل شده است که برای ایجاد حفره در لایه های پوستی از آن استفاده می‌شود.

علاوه بر آن، با استفاده از دستگاه‌های مخصوصی می‌توان فرایند میکرونیدلینگ را انجام داد. این روش دارای دقت بسیار بالایی در ایجاد منافذ، نسبت به روش دستی دارد. با توجه به اینکه می‌توان سرعت حرکت سوزن ها را کنترل کرد، لذا تعداد بیشتری منافذ قابل ایجاد شدن می‌باشد. پس از اینکه سوراخ‌ها در روی پوست ایجاد شد، مواد مورد نظر از طریق این منافذ وارد پوست می‌شوند و عملیات بازسازی انجام می‌شود.

این مواد معمولا شامل هیالورونیک (Hyaluronic)، ویتامین C و غیره می‌باشند. به طور کلی از موادی معمولا استفاده می‌شود که می‌تواند فرایند کلاژن سازی را تسریع بخشد.از آن‌جایی که در این روش، فقط لایه‌های سطحی پوست توسط سوزن‌ها خراشیده می‌شوند درد ناشی از این درمان بسیار خفیف است. میکرونیدلینگ در افرادی که آستانه تحمل درد آن‌ها کم است با استعمال کرم‌های بی‌حسی انجام می‌شود.

 به نقل از سایت پاسخ تو : منافذ کوچکی که توسط سوزن‌ها در سطح پوست ایجاد می‌شوند شبیه زخم هستند. از آن جایی که هر زخمی در بدن با فرایند طبیعی بهبود همراه است جراحات ناشی از میکرونیدلینگ نیز فرایند کلاژن سازی پوست را تحریک می‌کنند. با افزایش سن فرایند تولید کلاژن به تدریج متوقف می‌شود.

میکرونیدلینگ پوست صورت فرایندی است که در طی آن تولید کلاژن و الاستین آغاز شده و در نهایت منجربه تشکیل لایه جدیدی از پوست می‌شود که سفت‌تر و صاف‌تر از قبل است.

چرا باید میکرونیدلینگ را به درمان‌های جراحی ترجیح داد؟
برخی از مزایای میکرونیدلینگ پوست صورت و بدن عبارت اند از:

میکرونیدلینگ بدون درد، با حداقل ناراحتی و تخریب انجام می‌شود و موجب جوانسازی و پر شدن پوست می‌شود.
در این درمان برای کاهش خطر انتقال عفونت از سوزن‌های یکبار مصرف استفاده می‌شود.
عمق سوزن قابل تنظیم است. بنابراین می‌توان درمان را طبق نیاز و خواست‌های بیمار انجام داد.
میکرونیدلینگ که از پیشرفته‌ترین درمان‌ها است کمک می‌کند تا نواحی نظیر بینی، گوش‌ها و لب‌ها که درمان آن‌ها سخت است به راحتی انجام شود.
سوزن‌ها به‌صورت عمودی به پوست تزریق می‌شوند تا به راحتی به بافت اسکار نفوذ کنند.
میکرونیدلینگ یکی از مناسب‌ترین و سازگارترین درمان‌هایی است که منجربه نتایج مطلوب می‌گردد.
با درد و قرمزی بسیار خفیف در پوست توام است.
فرایند طبیعی بهبود بدن را کنترل می‌کند.
بدون دخالت مواد شیمیایی انجام می‌شود.
ظرفیت جذب پوست را افزایش می‌دهد.
در هر قسمت از بدن قابل اجرا است.
ظرف 3 تا 6 ماه مشکلات پوستی را درمان می‌کند.
برای انواع پوست با تن مختلف مناسب است.

کاربردهای میکرونیدلینگ چیست؟
از کاربردهای درمانی میکرونیدلینگ می‌توان به رفع نقاط تیره، اسکار، چروک‌های ریز، خطوط پنجه کلاغی، آکنه، تیرگی و پف زیر چشم و درنهایت درخشندگی صورت اشاره کرد. بعد از درمان معمولا پوست صورت سفت و صاف شده و ظاهر فرد جوان‌تر می‌شود. هیچ محدودیت سنی برای این درمان وجود ندارد. کافی است با اقدام به درمان میکرونیدلینگ شاهد جوان‌سازی پوست صورت خود باشید.درروش میکرونیدلینگ (جوان‌سازی پوست) سوزن زیر جلدی از طریق ایجاد سوراخی مجاور اسکار، زیر فرورفتگی آشکار یا چروک، فروبرده می‌شود. عمل آزاد کردن پوست از چسبندگی به چنین جاهای عمیق، موجب بالا آمدن پوست و ایجاد زخمی کنترل‌شده می‌گردد که درنهایت فرایند بهبود زخم آغازشده و با تشکیل بافت همبند فرورفتگی اسکار بهبود می‌یابد.
دکتر آندره کامیراند و همکارانش در مقاله ایدر سال 1997 با معرفی نیدل ابریشن پیشرفته گام مهم بعدی در باب نیدلینگ پوست را برداشتند. وی به روش Tattoing و با رنگ‌دانه همرنگ پوست نسبت به ترمیم اسکار هیپوکروم صورت اقدام نمود. پس از یک تا دو سال، آن‌ها متوجه شدند بااینکه رنگ‌دانه مصنوعی کاملاً محوشده بود، جای آن ملانین طبیعی جایگزین شده و همچنین بافت، ظاهر و رنگ اسکار بسیار بهبودیافته بود.

این اتفاق این فکر را متبادر می‌کرد که تریپاناسیون (از ریشه یونانی تریپانون: با مته سوراخ کردن) اسکارها به روش tattoing مسئول بهتر شدن و رنگ‌دانه سازی مجدد اسکار است.

آن‌ها به این نتیجه رسیدند که نیدلینگ اسکار به‌تنهایی موجب شکستن ساختار کلاژن و تجدید و تحریک ملانین سازی می‌گردد.
به دنبال کشف دکتر کامیراند، دکتر دس فرناندس یک استامپ نیدلینگ برای تحریک کلاژن معرفی کرد. بعدها وی غلتکی (رولر) با 70 سوزن طراحی کرد که استفاده از آن راحت‌تر بود.
امروزه با پیشرفت تکنولوژی دستگاه‌های پیشرفته و حرفه‌ای میکرونیدلینگ جهت استفاده پزشکان در امر جوان‌سازی پوست تولیدشده است. به‌صورت کلی می‌توان گفت  اسکین نیدلینگ که تحت عنوان میکرونیدلینگ یا روش تزریق کلاژن نیز شناخته می‌شود، یک روش غیر جراحی کم تهاجمی است که با ابزار میکرونیدل آسیب کنترل‌شده‌ای به پوست فرد وارد می‌کند.