چه کارهایی در کلینیکهای زیبایی انجام میشود؟

برای دریافت بهترین خدمات زیبایی اول بهتر است بدانید که کلینیک زیبایی چیست و کلینیک زیبایی خوب چه ویژگی هایی دارد؟ کلینیک در لغت به معنای مطب یا درمانگاه است و در اصطلاح به ساختمان، بخشی از یک بیمارستان یا مراکز بهداشتی- درمانی گفته می شود.

با توجه به مفهوم کلینیک، کلینیک زیبایی، درمانگاهی است که دارای  مجوز وزارت بهداشت و پروانه تخصصی خدمات زیبایی است و به خدمات و درمان های زیبایی می پردازد. مجوز تاسیس تنها به پزشک متخصص داده می شود که در زمینه پوست، مو و زیبایی تخصص دارد و وجود حداقل دو پزشک متخصص زیبایی ضروری می باشد.بهترین کلینیک زیبایی در اصفهان را اینجا ببینید.

همانطور که گفتیم وجود حداقل دو پزشک متخصص ضروری است و علاوه بر آن حداقل باید یک پرسنل کارشناس پذیرش، دو نفر پرستار یا بهیار و یک نفر پرستار جهت اتاق الکترولیز در کلینیک فعالیت کنند.

اما چرا باید به کلینیک زیبایی رفت؟ مراجعه به کلینیک زیبایی این اطمینان را در شما ایجاد می کند که تحت درمان توسط پزشکان متخصص زیبایی قرار گرفته اید و تمام نکات بهداشتی در آن رعایت می شود چرا که  زیر نظر وزارت بهداشت است و دارای مجوز از سمت وزارت بهداشت می باشد و شما با آسوده خاطر بیشتری به درمان خواهید پرداخت.

خدمات ارائه شده در کلینیک زیبایی
تشخیص و درمان بیماری های پوست و مو
بافت برداری ( Biopsy )
کاردرمانی با بهره گیری از اشعه ماوراء بنفش   VBAو UVB
الکترولیز  (سوزاندن موهای اضافی)
آزمایشات حساسیت پوستی ( Patch test )
لیزر تراپی پوست
کاشت و پیوند مو
انجام کوتر و کرایو ضایعات پوستیکلینیک زیبایی چیست؟

کلینیک در معنای لغوی به معنای یک مطب و یا درمانگاه می باشد و اصطلاحا به ساختمان و یا بخشی از یک بیمارستان و یا مراکز بهداشتی و درمانی گفته می شود که دارای مجوز از وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی می باشند و با دریافت پروانه تخصصی کلینیک زیبایی در تهران ( لیست ) ، خدمات زیبایی ، خدمات مرتبط با تشیخص و درمان مشکلات پوست و مو را به زیباجویان ارائه می دهند.

لازم به ذکر است که مجوز تاسیس یک کلینیک زیبایی تنها به یک پزشک متخصص که در زمینه پوست ، مو و زیبایی تخصص دارد داده می شود و برای تاسیس یک کلینیک زیبایی ، وجود حداقل دو پزشک متخصص زیبایی و عمومی ضرورت دارد. همینطور وجود یک پرسنل کارشناس پذیرش ، دو پرستار یا بهیار و یک نفر اپراتور برای الکترولیز در کلینیک نیز الزامی می باشد. با این حال به دلیل ارائه خدمات متنوع در کلینیک های زیبایی ، در این مراکز متخصصان در زمینه پوست و مو ، جراحان پلاستیک در حوزه زیبایی ، پزشکان عمومی ، جراحان عمومی ، جراحان گوش و حلق و بینی ، متخصصین زنان در زمینه زیبایی و کارشناسان تغذیه مشغول به فعالیت هستند.

بسیاری از افراد که با سوال کلینیک زیبایی چیست مواجه هستند ، نمی دانند که مراکز بسیاری با نام کلینیک زیبایی تبلیغات می کنند ؛ اما درمانگاه های معتبری نیستند و فقط کلینیک هایی که دارای مجوز از سازمان نظام پزشکی استان خود می باشند ، می توانند به زیباجویان خدمات زیبایی را ارائه دهند.مراکز زیبایی چه خدماتی را ارائه می‌دهند؟
تقریبا می‌توان گفت که اکثر کلینیک‌های زیبایی تمامی خدمات زیبایی از قبیل لیزرهای حذف موهای زائد، انواع تزریقات ژل، بوتاکس و مزوتراپی، انواع خدمات پاکسازی پوست و جوانسازی (مانند لیزر، آر اف فاکشنال، لیفت نخ)، کاشت مو و کاشت ابرو، خدمات لاغری و تناسب اندام (کویتیشن، ال پی جی، کرایو یا سرما درمانی)، انواع جراحی‌های زیبایی (مانند پروتز سینه، پروتز باسن، جراحی لاغری، جراحی پلک و جراحی بینی) و … را انجام می‌دهند.


چگونه کلینیک‌های زیبایی شهر خود را بیابید؟
از یک طرف با گسترش استفاده روز افزون مردم از فضای مجازی، کلینیک‌ها و پزشکان به معرفی و تبلیغ کار خود در اینترنت روی آورده‌اند و از طرفی دیگر همواره پیدا کردن یک کلینیک یا پزشک معتبر برای بیماران و خانواده‌هایشان اهمیت بسیار زیادی دارد. یکی از بهترین سایت‌های فعال در این حوزه، سایت پزشکی زیبایی آی‌نبض می‌باشد. شما می‌توانید با استفاده از جستجوگر این سایت، پزشکان و کلینیک‌های فعال در حوزه زیبایی در شهر خود را جستجو کنید و اطلاعاتی از قبیل شماره تماس، آدرس، ساعات کاری کلینیک، خدمات، نمونه کارها و … آن‌ها را به راحتی مشاهده کرده و با یکدیگر مقایسه کنید.

 

در این جستجوگر همچنین به راحتی با دانستن نام پزشک یا کلینیک می‌توانید اطلاعات تماس، ساعات کاری، خدمات، تحصیلات و گواهی‌ها، تصاویر نمونه کارهایش و … را ببینید.

 

سایت پزشکی زیبایی آی‌نبض علاوه بر پیدا کردن پزشک یا کلینیک زیبایی شهر شما، قسمتی به نام مجله زیبایی نیز دارد که در این قسمت شما می‌توانید تمامی مشکلات زیبایی و روش‌های درمان آن‌ها را با توجه به متدهای روز دنیا بیابید.