وسایل مورد نیاز آرایشگاه چیست؟

آرایشگاه زنانه

آرایشگاه عموما به مکانی گفته می‌شود که در آن خدمات مـو به صورت نیمه تخصصی ارائه می‌گردد که اغلب مراجعین برای انجام کار‌‌‌‌های روزانه و در قبال پرداخت وجهی اندک این خدمات را دریافت می‌کنند. هزینه‌‌‌‌های آرایشگاه‌‌‌‌ زنانه اغلب بسیار کمتر از سالن ها و مراکز زیبایی است. در واقع خدمات آرایشگاه‌‌‌‌های زنانه پیش پا افتاده و غیر تخصصی است که افراد ماهر همچون میکاپ آرتیست، هیر استایلیست، متخصص شینیون و ناخن و دیگر افراد در آن اماکن فعالیتی ندارند.
آرایشگاه زنانه معمولا ساعات کاری بیشتری را نسبت به سالن‌‌‌‌های زیبایی دایر است و همانطور که گفتیم به دلیل کیفیت پایین تر خدمات تعرفه‌‌‌‌های کمتری را در قبال انجام سفارشات مشتری دریافت می‌کنند و این خدمات منحصرا خدمات مو و اصلاح مو‌‌‌‌های زائد است. این مراکز فضای کوچکتری را برای خدمات در اختیار دارند ولی در عوض تعداد صندلی‌‌‌‌های بیشتری در آرایشگاه ها موجود است. معمولا سرویس دهندگان در آرایشگاه‌‌‌‌های زنانه با اجاره صندلی از صاحب آرایشگاه مشغول کار می‌شوند و در قبال در آمدی که بدست می‌آورند، درصدی را به عنوان سهم اجاره صندلی به صاحب آرایشگاه پرداخت می‌کنند. 


    صندلی آرایشگاهی
صندلی های آرایشگاهی خود شامل انواع مختلفی هستند که میبایست با توجه به نیاز و نوع خدمات خود آن ها را انتخاب کنید.صندلی ها نقش بسیار مهمی را در تجهیزات آرایشگاهی مردانه و همچنین تجهیزات آرایشگاهی زنانه ایفا میکنند.

در اینجا بخشی از این صندلی ها را به شما معرفی میکنیم تا شما یک خرید صندلی آرایشگاهی خوب را تجربه کنید.

·         صندلی VIP
صندلی VIP معمولا از ظاهر زیباتر و کیفیت بالاتری نسبت به بقیه صندلی ها برخور دار است و برای مشتری های ویژه و عروس ها که مدت زمان زیادی را روی صندلی سپری میکنند مورد استفاده قرار میگیرد.و همچنین قیمت صندلی VIP از مابقی صندلی ها کمی بالاتر است.

·         صندلی میکاپ
در هنگام خرید صندلی میکاپ این نکته را نظر بگیرید که صندلی پشتی راحت و قابل تنظیمی داشته باشد که مشتری بعد از نشستن طولانی دچار مشکل نشود.و همچنین دارای زیر سری باشد تا علاوه بر تسلط بیشتر بر صورت مشتری آنان دچار گردن درد نشوند.

·  شخصیت های مناسب برای آرایشگری

به گفته Pasokheto.ir@ درست است که شغل آرایشگری پردرآمد است، اما علاقه داشتن به آن از اهمیت زیادی برخوردار است. صرف این که می توانید از این راه درآمد بالایی به دست آورید، نباید موجب شود به سراغ آن بروید. در هر شغلی تیپ های شخصیتی متفاوتی وارد شده و به موفقیت دست یافته اند. به همین دلیل نمی توان به طور قطعی گفت یک تیپ شخصیتی خاص می تواند در یک شغل موفق شود. این برای افرادی که از کارهای خدماتی لذت می برند و دوست دارند با مردم در تماس باشند و به آن ها کمک کنند و نیازهایشان را رفع کنند، مناسب و سودآور خواهد بود. بعد از شناخت شخصیت خودتان می توانید به فکر تهیه سرمایه لازم برای آرایشگاه زنانه باشید.

 

شیوه و راه های ورود به شغل آرایشگری

پیش از تهیه سرمایه لازم برای آرایشگاه زنانه باید با نحوه ورود به این شغل آشنا شوید. شما می توانید این کار را به طور تجربی و زیر نظر یک استادکار آموزش ببینید. ولی برای این که در این کار حرفه ای شوید بهتر است آن را در آموزشگاه بیاموزید. باید بعد از اتمام دبیرستان وارد شاخه کار و دانش در رشته آرایش و پیرایش زنانه شوید یا در رشته پیرایش زنانه و مراقبت و زیبایی پوست و مو در دانشگاه علمی کاربردی مشغول به تحصیل شوید. یک راه دیگر برای ورود به این رشته گذراندن دوره های سه تا چهار ماه در آموزشگاه های زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور می باشد. با گذراندن این دوره ها می توانید مدرک معتبر دریافت کنید. دوره های تخصصی دیگری هم هستند که می توانید در آن ها نیز شرکت کنید. قبل از تاسیس آرایشگاه خود به این نکات توجه کنید.