همه چیز پوسته‌پوسته شدن ناحیه لیزرشده

لیزر موهای زائد را می توان به عنوان بهترین روش در از بین بردن موهای زائد رشد کرده در نواحی مختلف بدن در نظر گرفت، انجام لیزر موهای زاید درکنار عمل های زیبایی و جراحی های پلاستیک یکی از رایج ترین راه های بهبود زیبایی ظاهری افراد نیز محسوب می شود و از این نظر دارای محبوبیت زیادی بین افراد مختلف به ویژه خانم ها است. برای لیزر موهای زائد ابتدا بر اساس نوع و رنگ پوست فرد یک دستگاه لیزر مناسب به منظور انجام حذف موهای زاید در نظر گرفته می شود، انتخاب نوع دستگاه لیزر از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که لیزر موهای زائد در افراد مختلف با انواع پوست متفاوت نیازمند دستگاه خاصی است تا بتواند به نتیجه دلخواه برسد.

در ابتدای روند لیزر موهای زائد در شیراز پزشک متخصص ناحیه ای از بدن فرد را که قرار است لیزر شود با مواد بی حسی تحت بی حسی موضعی قرار می دهد، سپس دستگاه لیزر با تاباندن اشعه های لیزر موهای زائد رشد کرده را از پوست شناسایی کرده و بعد از آن اقدام به سوزاندن و از بین بردن رنگدانه ها و پیاز های مو می کند. پزشک با استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد این روند را بار ها و در چند جلسه درمان تکرار می کند تا موهای زائد رشد کرده به طور کامل از بین بروند، در صورتی که شخص قصد انجام از بین بردن موهای زاید را در چند منطقه مختلف از بدن و اندام های خود داشته باشد، روند انجام لیزر موهای زائد در مناطق دیگر نیز انجام شده و موجب رفع آن ها خواهد شد.لیزر بدن چگونه عمل می‌کند؟
لیزر موهای بدن بر اساس تئوری جذب انتخابی نور عمل می‌کند. گرمای لیزر رنگ‌دانه‌های مو را از بین می‌برد. موهای تیره‌ رنگ‌دانه‌های فراوانی دارند، بنابراین اغلب گرما را جذب می‌کنند. گرما به فولیکول‌های مو انتقال پیدا خواهد کرد و موجب نابودی فولیکول‌ها می‌شود. بسته به اینکه فولیکول‌ها در کدام مرحله رشد قرار دارند، عمل لیزر باید تکرار شود تا تمام آن‌ها از بین بروند.

عوارض لیزر موهای زائد بدن چیست؟
اغلب عوارض لیزر بدن گذرا و موقتی هستند. آنها بعد از چند روز یا حتی چند ساعت از بین می‌روند و شما به زندگی عادی خود ادامه می‌دهید، اما با پوستی نرم و شفاف.

اما بعضی از عوارض این لیزر طولانی می‌شوند که بسیار نادر است و در این صورت باید به پزشک متخصص مراجعه کنید. در ادامه، بعضی از عوارض لیزر موهای بدن را با هم بررسی خواهیم کرد.

 

التهاب پوست و قرمزی آن
لیزر، فولیکول‌های ناحیه انتخابی را از بین می‌برد. در نتیجه، پوست بدن شما به از بین ‌رفتن فولیکول‌ها، واکنش نشان می‌دهد. این واکنش همراه با مورمور شدن، قرمزی و کمی آماس و ورم پوست است. این علایم کوتاه‌مدت هستند. ناحیه لیزرشده شبیه وقتی است که شما وکس کرده باشید. بعضی از متخصصان با توجه ‌به میزان واکنش پوست شما، از بی‌حسی‌های موضعی استفاده می‌کنند. مورمور شدن پوست چند ساعت بعد از عمل لیزر از بین می‌رود. قرمزی پوست و ورم خفیف آن هم با کیسه یخ قابل‌درمان هستند.

پوسته‌پوسته شدن ناحیه لیزرشده
 به نقل از سایت پاسخ تو : بعضی از افراد در ناحیه لیزرشده خود، شاید پوسته‌پوسته شدن را تجربه کنند که البته بسیار خفیف است. پوسته‌پوسته شدن ناخوشایند خواهد بود و ممکن است در مواجهه با آن احساس خوبی نداشته باشید و باعث ناراحتی شما شود. در موارد حاد، این مورد منجر به ایجاد زخم خواهد شد. در صورت بروز چنین اتفاقی بعد از لیزر، استفاده از مرطوب‌کننده موثر است. بیش از 90 درصد موارد بعد از استعمال مرطوب‌کننده، ناحیه لیزر شده بهبود پیدا می‌کند. مرطوب‌کننده همچنین خشکی پوست را از بین می‌برد.مزایای لیزر درمانی در مقایسه با سایر روش‌های حذف موهای زائد چیست؟
برخلاف اصلاح کردن، موم انداختن، استفاده از مواد شیمیایی و بند انداختن، رفع موهای زائد بدن با لیزر می‌تواند تأخیر بلندمدت در رشد موهای زائد و کاهش آن‌ها برای بیمار به همراه داشته باشد. از مزایای لیزر موهای زائد بدن، سریع و مؤثر بودن آن است. درحالی‌که استفاده از روش‌هایی مثل الکترولیز می‌تواند در هر بار یک موی خاص را درمان کند، امکان استفاده از لیزر برای پوشش سریع نواحی بزرگ بدن وجود دارد.

در مدتی كه از معرفی لیزرها براي درمان موهای زائد گذشته است، ثابت شده برای درمان نواحی وسيع پوشیده از مو هیچ روشی بهتر از لیزر نیست. از آنجا كه اختلالات هورمونی در بسیاری از بیماران پرمو دیده می شود حتما بیمار باید از این جهت بررسی شود و گرنه درمان با لیزر تاثیر نداشته و به درازا خواهد كشید.

علائم تأثیر لیزر روی موهای زائد چیست؟
كاهش تعداد موها
كاهش سرعت رشد
نازك شدن موها
كمرنگ تر شدن موها كه همه اینها منجر به طبیعی تر شدن منظره محل درمان می شود.