همه چیز درباره مدارس تیزهوشان

مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی دوره دوم متوسطه علی رغم محبوبیت و پرطرفدار بودن، گاهی به دلایلی مختلف رفت و آمد دانش آموزان به آن سخت می شود. یکی از دلایل سختی در رفت و آمد، می تواند تغییر شهر و محل زندگی دانش آموزان باشد. خوشبختانه سازمان ملی سنجش و پذیرش مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی شرایطی را برای دانش آموزان پایه دهم فراهم کرده اند که در صورت دارا بودن آن قادر خواهند بود از فرصت نقل و انتقالات استفاده کنند.شرایط انتقالی  مدارس تیزهوشان  را مطالعه کنید. و شرایط پذیرش  مدارس نمونه دولتی تنها برای دانش آموزانی فراهم است که بر اساس شرایط و ضوابط مشخص عمل کنند. به دلیل تقاضاهای متعددی که برای نقل و انتقالات انجام می شود، این مقاله تمام جزئیات و صفر تا صد نحوه نقل و انتقال مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی دهم را مورد بحث قرار داده است. دانش آموزان می توانند با مطالعه این مقاله اطلاعات لازم را کسب کرده و سپس نسبت به درخواست نقل و انتقالات مدارس تیرهوشان و نمونه دولتی دهم اقدام کنند.


شرایط درخواست انتقالی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی سال 1401-1400

 pasokhbama.com میگوید: طبیعی است که موافقت با هر نوع درخواست دانش آمزان در مورد نقل و انتقال ممکن نیست و دانش آموزان مدارس تیزهوان و نمونه دولتی دهم تنها در صورتی می توانند انتقالی بگیرند که شرایط لازم را داشته باشند. برخی از مهمترین شرایط درخواست انتقالی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی در ادامه شرح داده شده اند:

دانش آموزان دوره دوم متوسطه تنها در صورتی می توانند به یکی از مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی دهم انتقالی بگیرند که ابتدا در یکی از مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی نهم به دهم استان و شهر محل سکونت پذیرفته شوند.
موافقت هر دو طرف مبدأ و مقصد مدارس تیزهوشان و یا نمونه دولتی دوره دوم متوسطه با درخواست انتقالی دانش آموزان ضروری است. داوطلبان می بایست با اداره آموزش و پرورش شهر مبدأ و مقصد هماهنگی لازم را انجام دهد و سپس اقدام به درخواست انتقالی دهد.
یکی از اساسی ترین شرایط نقل و انتقالات مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی دهم دارا بودن ظرفیت در مدرسه مقصد است. بعبارت دیگر زمانی داوطلبان موفق به آخذ انتقالی می شوند که در مدرسه مقصد مورد نظر ظرفیت و فضای خالی برای او وجود داشته باشد.
داوطلبانی که درخواست انتقالی دارند، می بایست امتیاز کف قبولی مدرسه مقصد را داشته باشند.
داوطلبان مدارس تیزهوشان دوره دوم متوسطه تنها مجاز به درخواست انتقالی به سایر مدارس تیزهوشان دوره دوم متوسطه هستند. به همین ترتیب داوطلبان مدارس نمونه دولتی دوره دوم متوسطه نیز تنها می توانند به یکی از مدارس نمونه دولتی دوره دوم متوسطه انتقالی بگیرند.
دانش آموزانی که متقاضی أخذ انتقالی از مدرسه ای به مدرسه دیگر در داخل استان و شهرستان باشند، می بایست سال اول پذیرش خود را در مدرسه مبدأ بگذرانند. به عبارت دیگر موافقت با درخواست انتقالی دانش آموزان در سال اول پذیرش، در داخل یک شهر و استان امکان پذیر نیست.

بدین ترتیب لازم است داوطلبان تمام شرایط و ضوابط نقل و انتقالات را در نظر گرفته و بررسی های لازم را انجام داده و سپس اقدام به ارائه درخواست خود کنند.داوطلبایی که تصمیم به جابجایی بین مدارس تیزهوشان رو دارن ، باید با توجه به نوع انتقالی شون در زمان تعیین شده توسط مرکز ملی استعداد های درخشان نسبت به جابجایی خودشون اقدام کنن .

زمان درخواست نقل و انتقالی مدارس تیزهوشان از یک شهرستان به شهرستان دیگر
دانش آموزایی که متقاضی انتقالی در مدارس تیزهوشان از یک شهرستان به یک شهرستان دیگه هستن ، باید  بعد از اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ۹۹ - ۱۴۰۰ در صورت داشتن شرایط لازم برای انتقالی به آموزش و پرورش منطقه خودشون مراجعه کنن .

زمان درخواست نقل و انتقالی مدارس تیزهوشان در داخل یک شهرستان 
دانش آموزایی که تصمیم به جابجایی در مدارس تیزهوشان داخل یک شهرستان دارن ، لازمه تا سال اول رو در مدرسه محل قبولی خودشون تحصیل کرده و بعد از اتمام امتحانات پایانی خرداد ماه ، در صورت داشتن شرایط انتقالی مدارس تیزهوشان 99 -1400 با مراجعه به آموزش و پرورش ناحیه خودشون فرم تقاضا نامه انتقال مدارس تیزهوشان ۹۹ - ۱۴۰۰ رو تکمیل کنن .شرایط انتقالی مدارس تیزهوشان از یک شهرستان به شهرستان دیگر
متقاضیان در صورتی می توانند از مدرسه تیزهوشان از یک شهرستان به مدرسه تیزهوشان شهرستان دیگر انتقالی بگیرند که در یکی از مدارس انتخاب شده در شهر مبدا پذیرفته شده باشند.
کسب امتیاز لازم جهت پذیرش در مدرسه شهرستان مقصد الزامی می باشد.
برای موافقت با درخواست دانش آموز ، موافقت دو مدرسه و سپس موافقت اداره کل آموزش و پرورش استان های مبدا و مقصد لازم می باشد.