همه چیز درباره انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱

با توجه به آغاز فرآیند انتخاب رشته متقاضیان مجاز کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ از عصر دوشنبه_ هفدهم مردادماه_ سازمان سنجش آموزش کشور دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی به کارنامه سنجش توجه کنید. برای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سال ۱۴۰۱ حاوی تمامی شرایط و ضوابط اختصاصی رشته‌های مختلف تحصیلی دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مجازی، پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد، دانشگاه پیام‌نور، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی را منتشر کرد.

به متقاضیان مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ از تاریخ انتشار نتیجه اولیه دو روز فرصت داده شده است که ابتدا نسبت به مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) گروه آزمایشی مربوط، توضیحات مندرج به بخش پیوست‌ها و دستورالعمل نحوه انتخاب رشته اینترنتی اقدام کنند و سپس کد رشته محل‌های مورد نظر خود را برابر ضوابط دفترچه راهنمای انتخاب رشته استخراج و به ترتیب تقدم علاقه مرتب کنند.

پس از آن، کدرشته‌های انتخابی خود را ابتدا در فرم پیش‌نویس مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته درج و پس از اطمینان از صحت کد رشته محل‌های انتخابی از دوشنبه_ هفدهم مردادماه_ تا شنبه _بیست و دوم مردادماه_ بر اساس دستورالعمل نحوه انتخاب رشته اینترنتی تکمیل کنند.

دفترچه انتخاب رشته را از اینجا دانلود کنید

زمان انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱
 سایت مشاوران پاسخ با ما میگوید: زمان انتخاب رشته داوطلبان از عصر دوشنبه_ هفدهم مردادماه_ تا شنبه _بیست و دوم مردادماه_ خواهد بود؛ ضمن اینکه سامانه راهنمای انتخاب رشته مجازی نیز روز پنجشنبه _سیزدهم مردادماه_ فعال خواهد شد. لینک ورود به سامانه انتخاب رشته مجازینمونه کارنامه سنجش
تصویر زیر مربوط به یکی از داوطلبان کنکور سراسری سال های گذشته در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی است. همانطور که مشاهده می کنید در کارنامه 4 جدول وجود دارد :
جدول اول : مشخصات داوطلب شامل نام و نام خانوادگی ، شماره پرونده ، تاریخ تولد ، شماره داوطلبی و شماره شناسنامه و سهمیه درج شده است.
جدول دوم : در جدول دوم درصد دروس اکتسابی درج می شود و هم چنین تعداد پاسخ ها درست ، غلط و نزده نیز مشخص است.
جدول سوم : در جدول سوم رتبه داوطلب در شهر ، استان ، کشور و سهمیه درج شده است و وضعیت داوطلب در مقایسه با سایر داوطلبان مقایسه می شود.
جدول چهارم : در این جدول رتبه و تزار اکتسابی داوطلب در زیر گروه های مختلف مشخص می شود.
نکته بسیار مهم برای کسانی که در آزمون کنکور شرکت می کنند، اطلاع از زمان انتشار کارنامه است. زیرا پس از این که کارنامه کنکور سراسری ارائه می شود، داوطلبان باید بر مبنای آن اقدامات خاصی را انجام دهند. همان طور که گفتیم، کارنامه این آزمون در دو مرحله منتشر می شود که شامل کارنامه اولیه و کارنامه نهایی است. مدتی پس از برگزاری آزمون، کارنامه اولیه در سایت سازمان سنجش قرار می گیرد. داوطلبان می توانند بر اساس آن انتخاب رشته شان را انجام دهند. در ادامه این انتخاب ها و اولویت بندی ها توسط سازمان سنجش مورد بررسی قرار گرفته و کارنامه نهایی ارائه می گردد. با توجه به اهمیت این موضوع برای داوطلبان، در ادامه زمان انتشار کارنامه کنکور 1401 در هر دو مرحله را برای تان توضیح داده ایم. این گونه می توانید در موعد مقرر به سایت سنجش مراجعه کرده و نسبت به دریافت کارنامه تان اقدام نمایید.