مراحل دریافت گواهی قبولی کنکور جهت اپلای

دریافت گواهی کنکور برای ثبت نام برخی از دانشگاه ها الزامی است و دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشورهایی همچون آلمان، سوئد و … را دارند ، باید برای دریافت گواهی کنکور اقدام کرده و آن را به صورت ترجمه شده تحویل دانشگاه دهند. برای دریافت گواهی قبولی کنکور اینجا کلیک کنید. دو راه پیش روی شماست ، راه اول مراجعه حضوری به سازمان سنجش آموزش کشور می باشد ولی اگر می خواهید به صورت اینترنتی گواهی بگیرید ، می توانید از سایت سیستم ارسال درخواست سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org اقدام نمایید. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا هر دو روش گفته شده را با جزئیات بیشتر شرح دهیم.ز مدارکی که برای گرفتن پذیرش از بعضی دانشگاه ها در آلمان باید داشته باشید مدرک قبولی کنکور سراسری و آزاد است. دوستانی که دانشجوی دانشگاه آزاد بودند برای گرفتن مدرک قبولی کنکور باید به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد واقع در دانشگاه علوم تحقیقات برن.

مراحل دریافت گواهی قبولی کنکور جهت اپلای
 سایت پاسخ با ما میگوید: ۱-همونطور ک گفتیم به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد که رسیدید باید سراغ سازمان سنجش و پذیرش رو بگیرین. این سازمان توی طبقه هفتم پارکینگ طبقاتی دانشگاهه.

۲-وارد که میشید همون دم در یک کارت شناسایی ازتون میگیره و برگه ملاقات بهتون میده باید برین قسمت روابط عمومی اول.

۳-اون فرم رو پر می کنید. همونجا یک دستگاه عابر بانک هست ۵ هزار تومن به حساب سازمان مرکزی دانشگاه آزاد واریز می کنید و فیشش رو به همراه کپی صفحه اول شناسنامتون می برید دبیرخانه

۴-درخواستتون توی دبیرخانه ثبت میشه و بهتون کد پیگیری میدن که روش هم نوشته سه روز کاری زمان میبره تا این گواهی آماده شه و گفتند هر موقع که آماده شد خودشون تماس میگیرند.

نکته: این گواهی برای دانشجویان دانشگاه آزاد اجباری نیست و سفارت هم ازتون نمیخواد، مگر اینکه دانشگاه مقصدتون روش تاکید داشته باشه.

دانشجویان دانشگاه سراسری هم باید به سازمان سنجش تهران مراجعه کنند. امکان پست این گواهی به شهرستان هم وجود داره.دریافت گواهی قبولی کنکور از سازمان سنجش، برای گرفتن گواهی قبولی کنکور این امکان را دارید تا هم به صورت حضوری به سازمان سنجش (خیابان کریم خان) مراجعه کنید و هم  به صورت غیر حضوری از طریق سایت darkhast.sanjesh.org درخواستتان را به ثبت برسانید که در هر دو صورت مدرک بپس از گذشت چند روز برایتان ارسال میگردد.

لازم به ذکر است که این نکات را رعایت کنید مثلا: داخل سایت فیلدهای ستاره دار را پر کرده و برای شرح کامل درخواست این امکان را دارید از این متن پیش فرض استفاده نمایید:

بسمه تعالی

سازمان محترم سنجش آموزش کشور

با سلام و احترام؛
اینجانب… متولد… به شماره ملی… خواهشمند است گواهی قبولی کنکور/مجاز به انتخاب رشته اینجانب در کنکور سراسری با مشخصات زیر به آدرس پستی مندرج ارسال نمایید:

نام و نام خانوادگی:
نام پدر:
تاریخ تولد:
محل تولد:
کد ملی:
شماره شناسنامه:
مقطع قبولی:
رشته قبولی:
سال قبولی:
شماره ثابت:
شماره همراه:
آدرس پستی:
کد پستی: