ماندگاری تاثیرات هایفوتراپی چقدر است؟

هایفوتراپی چیست؟ (High Intensity Focused Ultrasound یا HIFU) روشی غیرتهاجمی برای لیفت کردن صورت می باشد. در روش هایفوتراپی از سونوگرافی استفاده می شود تا پوست سفت شده و کشیده گردد. امواج به کار رفته در سونوگرافی متفاوت از انرژی امواج به کار رفته در لیزر می باشد. در روش هایفوتراپی سطح پوست محافظت می گردد اما در عین حال در مقایسه با روش هایی مانند آر اف عمق نفوذ و دما بیشتر خواهد بود. و این کار را مرکز هایفوتراپی در شیراز انجام میدهد.

بافت در دمای هدف (تقریبا حدود 65 درجه سانتی گراد) حرارت داده می شود. حرارت گرمایی سبب ایجاد تغییراتی در سلول می گردد که در نتیجه آن فرایند کلاژن سازی تحریک خواهد شد. در طول 90 تا 180 روز آینده در اثر پاسخ به بهبود زخم، کشیدگی و لیفت شدن اتفاق می افتد و ماندگاری هایفوتراپی برای مدت طولانی باقی خواهد ماند.

فواید هایفوتراپی این است که منجر به بهبود کلی بافت صورت می گردد و بر تمام بخش های صورت از جمله چشم ها، گونه ها و دهان نیز تاثیر می گذارد.

عمل هایفوتراپی نوعی جراحی محسوب نمی شود، از طرفی روشی تهاجمی نیست، بنابراین تاثیرات هایفوتراپی و فواید آن می تواند برای بیماران بسیار مناسب باشد:

اثربخشی این روش به لحاظ بالینی اثبات شده است.
روش هایفوتراپی بی خطر و موثر است.
عمل هایفوتراپی در مقایسه با انجام جراحی به منظور لیفت صورت مقرون به صرفه می باشد.
در این روش نیازی به استفاده از داروهای آرامبخش یا بیهوشی وجود ندارد.
ریسک عفونت و یا برش در اثر انجام هایفوتراپی وجود ندارد.
پس از انجام این عمل می توانید به فعالیت های روزمره بازگردید و نیازی به مرخصی از محل کار نخواهید داشت.
عمل هایفوتراپی بی درد و آسان است.
تاثیرات این روش در لیفت کردن صورت، پس از یک جلسه درمان مشهود می گردد.
نتایج و تاثیرات هایفوتراپی حدود یک سال به طول می انجامد. 
کارتریج دستگاه هایفو امکان تاثیر به سه عمق (1.5، 3 و 4.5 میلی متری) را فراهم می آورد. هایفو قابلیت نفوذ به اعماقی از پوست را دارد که پیش از این تنها با استفاده از جراحی دسترسی و تاثیر در این اعماق وجود داشت.روش هایفوتراپی توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تایید شده است.
اگر نسبت به اثرات هایفو نگران هستید، نگرانی خود را کنار بگذارید و با خیال راحت این روش را برای رفع شل شدگی پوست امتحان کنید. چرا که هایفوتراپی توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده مورد تایید می باشد و به عنوان یک روش موثر برای بهبود وضعیت و اثرات پیری پوست شناخته شده است .

جالب است بدانید، ابتدا هایفوتراپی برای درمان تومورهای سرطانی استفاده می‌شد که بعدها از نتایج به دست آمده مشخص شد، این روش بدون این که آسیبی برای پوست داشته باشد، یک روش بسیار ایمن جهت جایگزین جراحی های زیبایی است.
هر چقدر روش هایفوتراپی گسترده تر انجام شود، مطمئنا نتیجه آن موثرتر خواهد بود و شما شاهد لیفت‌ صورت و بهبود وضعیت چین و چروک ها می باشید. افرادی که این روش را انجام دادند، بعد از چند بار شاهد اثرات مثبت و منحصر به فردی بوده اند؛ بدون این که با خطر و عوارض جانبی خاصی مواجه شوند.

قبل از انجام هایفو نیاز به آمادگی خاصی ندارید.
برای انجام هایفو نیاز به آمادگی خاصی ندارید. ابتدا پوست ناحیه مورد نظر تمیز می شود. سپس با ژل سونوگرافی آغشته شده و دستگاه به آرامی بر روی پوست حرکت داده می شود. قبل از انجام هایفوتراپی نیاز به انجام مراقبت‌های خاصی نیست و شما بلافاصله می توانید به فعالیت های روزانه خود رسیدگی کنید و خیلی راحت به سر کار بروید و مابقی وظیفه خود را اجرا کنید.
هایفوتراپی برخلاف دیگر روش‌های زیباسازی هیچ ماده‌ای وارد بدن نمی شود و نیاز به ایجاد برش و بخیه ندارد. همچنین لازم نیست عضلات پوست  فلج شوند. تنها انرژی امواج به تحریک پوست می پردازد تا بدن به صورت طبیعی به ترمیم بافت های آسیب دیده پوست بپردازد.►چرا باید هایفوتراپی کنیم؟
هایفو تراپی برای برطرف کردن چین و چروک صورت، سفت کردن پلک و و گونه و همچنین درمان کردن پوست هایی  که نازک شده اند بسیار کاربرد دارد و بهره مند شده از فواید هایفوتراپی طبیعیتا روند پیری چهره  را کند تر می کند و در اتماد بنفس افراد تاثیر بسزایی میگذارد

►ماندگاری تاثیرات هایفوتراپی چقدر است؟
میزان ماندگاری تاثیر جوانسازی با روش هایفوتراپی مانند دیگر روش های در افراد مختلف، متفاوت است. سن افراد، تغذیه، عوامل ژنتیکی، حفاظت از پوست از  اشعه آفتاب و مسائلی ازین دست میتواند در ماندگاری هایفوتراپی بر پوست افراد تاثیر بگذارد

►مزایای هایفو تراپی چیست؟
باعث کلاژن سازی بافت ها میشود
هایفو تراپی بدون درد و خونریزی انجام می شود
عدم نیاز به بستری بعد از هایفو تراپی
هایفوتراپی یه روش غیر تهاجمی است
عدم نیاز به دوران نقاهت از مزایای هایفو تراپی است