علاقه مندان به بازیگری مطالعه بفرمایند؟

سینما و بازیگری جادوی فریبنده تمام عیار رشته های هنری ست، ما در این مقاله سعی داریم بصورت مختصر در بخش‌هایی در مورد هنر هفتم با شما صحبت کنیم.

همواره یکی از پر طرفدارترین حوزه های هنری رشته های “هنرهای نمایشی” یعنی مواردی چون سینمایی، بازیگری، کارگردانی، نویسندگی، تصویربرداری و… بوده است. بنابراین بهتر است بهترین کلاس بازیگری در شهر تهران را معرفی کنیم.

بعنوان مثال بازیگری یک رویای پر زرق و برق و چشمگیر است، رشته ای از هنر که با تلفیق هنر و ذوق و استعداد و دیگر علوم، جادویی را در چشم بیننده خلق می‌کند و یا مثلا کارگردانی که شکل دهنده و یک اثر هنری بی‌نظیر است.

هنرهای نمایشی و سینما علاوه بر فعالیت نمایشی گستره ای از رشته های دیگر را در بر می‌گیرد و انواع علوم مختلف در آن دخیل هستند. انواع ورزشها و متدهای زیبایی و طراحی، فناوری‌ها و جلوه های ویژه، جدیدترین تحقیقات و دست آورد های علمی و نظامی و… جزو بدنه جدایی ناپذیر این غول سیری ناپذیر است. اما برعکس سوت و کف و ظاهر شیک یک بازیگر باید عنوان کنیم که برای بازیگر شدن راه دشواری پیش روست و ممکن است پس از دست یابی به آن، نگهداری آن موقعیت دشوارتر از قبل باشد.

هنرهای سینمایی نمایشی از دسته هنرهایی هستند که ورود به حاشیه آن هم به سادگی صورت نمی‌پذیرد، عوامل مثبتی چون رقبای مستعد و تلاشگر و یا عوامل منفی چون مافیای کثیف سینما راه ورود به این ورطه را سخت و ناهموار می‌سازد. حتا پس از ورود نیز مشکلات فراوانی چون نبود دستمزدهای مناسب، حاشیه سازی، نبود پیشنهاد‌ها و فیلمنامه های مناسب، افت کیفیت بازیگری، ورود موج های کلیشه ای برای نمایش، تعلیق از کار به دلایل مختلف و دیگر دلایل پیش روی شماست که ممکن است این مسیر را برای شما به دلزگی برساند.موزش بازیگری اولین قدم برای شروع کار به عنوان بازیگر است. بازیگران مأیوس کننده که تازه شروع به کار کرده اند ، این انتخاب را دارند که یا یک دوره 3 ساله آموزش درام را پشت سر بگذارند ، یا در کلاسهای بازیگری در مدارس بازیگری محلی شرکت کنند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با انواع کلاس های آموزش بازیگری آشنا کنیم .

ما قبلاً در مورد تفاوت کلاس های بازیگری و مدارس درام بحث کرده ایم. باید بدانید که هر دو گزینه جوانب مثبت و منفی خود را دارند. به ویژه ، یک مدرسه بازیگری با کلاس های بازیگری عصرانه برای افرادی که قادر به آموزش درام نیستند ، یا تعهدات دیگری (مانند کار ، خانواده و غیره) دارند و قادر به شرکت در یک آموزش بازیگری تمام وقت نیستند بسیار عالی است اگر به دنبال بازیگر شدن هستید و تجربه ای ندارید ، شروع به کلاسهای بازیگری ارزانترین و سریعترین روش برای دیدن اینکه آیا بازیگری کاری است که واقعاً از انجام آن لذت می برید.

شما لازم نیست که به استماع و شنیدن وابسته شوید و فرصتی برای حضور در یک نمایش تئاتر یا یک مجموعه فیلم داشته باشید. به سادگی به یک کلاس بپیوندید . با این حال ، بسیاری از انواع مختلف کلاس های بازیگری وجود دارد که برخی از آنها مهمتر از سایرین هستند. امروز ، ما در مورد انواع کلاس های بازیگری که وجود دارد بحث خواهیم کرد تا ایده بهتری در مورد آنچه باید به عنوان اولین قدم خود در جهت آموزش بازیگری انتخاب کنید ، به شما ارائه دهیم. اگر در تهران هستید و لیست کاملی از کلاسهای بازیگری ، دانشکده های نمایشی ، دانشگاههای بازیگری ، مدارس بازیگری ، باشگاههای درام و موارد دیگر را می خواهید ، به فهرست راهنمای آموزش بازیگری تهران  نگاهی بیندازید که شامل همه گزینه های ممکن در آن می باشد. چیزی به دلخواه شما در ضمن ، در اینجا انواع کلاس بازیگری وجود دارد که باید درباره آنها بدانید.

قدم اول کلاس بازیگری
شما همیشه خواستار این بودید که یک بازیگر شوید و این رویای کودکی شما بوده و تصورتان نیز این است که استعداد این کار را هم دارید. پس اولین گام را در جهت درست و اصولی بردارید: بازیگری را آموزش ببینید.

در حالی که برخی از افراد مشهور موفق در عالم سینما “کشف” شده اند، اکثریت قریب به اتفاق بازیگران و هنرپیشه های با استعداد، آموزش های فراوانی دیده اند تا به این درجه از مهارت رسیده اند، مانند حضور در دانشگاه ، کلاس های آموزش بازیگری ، تمرین خصوصی و …

بازیگر
هُنَرپیشه، بازیگر یا اکتور (انگلیسی: Actor) به شخصی گفته می‌شود که به ‌صورت حرفه‌ای نقشی را در یک نمایش، تئاتر، سینما و یا تلویزیون بازی می‌کند. هنرپیشه کسی است که نقشی را در اثری نمایشی به اجرا می‌گذارد.

این اصطلاح بیشتر برای آنان که در نقش بازی می‌کنند به کار می‌رود اما هرچند صداپیشه‌ها و بازیگران نقش‌ها در نمایش‌های رادیویی هم ممکن است هنرپیشه طلقی شوند. بازیگر می‌تواند کار خود را در چهارچوب یک تئاتر، فیلم، مجموعه تلویزیونی یا در حین آموزش دیگر هنرپیشگان انجام دهد. بازیگران گاهاً به صداگذاری شخصیت‌های کارتونی و یا صحبت کردن به جای افرادی در آگهی‌های تلویزیونی هم می‌پردازند.

البته بازیگران امروزی گاهی در بازی‌های رایانه‌ای نیز نقشی را به اجرا می‌گذارند. این امر به این صورت است که توسط ثبت حرکات و صدای آن‌ها و بازسازی آن داده‌های رایانه‌ای به دست آمده صورت می‌گیرد. حرفه هنرپیشگی از پیشه‌های بسیار کهن بشری است.

در فارسی، پیشتر به‌جای معنای امروزی اصطلاح هنرپیشه واژه‌های «آکتور»، «بازیگر»، «آرتیست» یا «ارباب صنایع ظریفه» به‌کار می‌رفت. در قدیم، واژه هنرپیشه معنای کلی هنرمند را دربر داشت (نمونه از ناصرخسرو: هنرپیشه آن است کز فعل نیک، سر خویش را تاج، خود برنهد)، اما فرهنگستان زبان فارسی آن را برابر با آکتور قرار داد.