بهترین راه برای از بین بردن موهای زائد

در روش های تیغ زدن،راس مو ها که قسمت نازک آن است زده میشود و موهایی که بعدا رشد میکنند به اصطلاح تیغ تیغی میشوند و مشکل آن این است که در مدت زمان کوتاهی باید دوباره این کار را انجام دهید.

همچنین لایه های سطحی اپی درم شما کنده میشوند وبا نازک شدن پوستتان، پوست شما حساسیت پیدا میکند و ممکن است موجب نفوذ باکتری ها و قارچ ها به پوست شما و بیماری های پوستی بشوند.

حتی ممکن است به درم شما نیز آسیب وارد شود.

 در بهترین مرکز لیزر در شهر اهواز بهترین نوع لیزر ارائه میگردد.

مطالب مرتبط :

بهترین روش های حذف موهای زائد به جز لیزر

در روش هایی که در آنها از مواد شیمیایی تجزیه کننده پروتئین های مو استفاده میشود.

اولا که این مواد شیمیایی میتوانند برای پوست های حساس خطرناک باشند،دوما باید زود به زود از آنها استفاده کنید.

بنابراین بهترین و مدرن ترین راه حل،لیزر موهای زائد است.در بحث فنی، IPL(یا درمان نوری با پالس‌های شدید)، لیزر نیست. ولی یکی از محبوب‌ترین  انواع حذف مو  بر پایه‌ی نور است، که صحبت نکردن از آن درست نیست. در حالیکه لیزر یک تک پرتو نور می‌فرستد، IPL  طیف کامل را می‌فرستد. از آنجاییکه ضعیف‌تر از لیزر است، می‌تواند کمتر موثر باشد، به همین دلیل برای موهای روشن خوب است. همچنین اگر نمی‌خواهید خیلی هزینه کنید، اغلب این روش ارزانتر است.

Nd:YAG : مناسب پوست تیره
Nd:YAG لیزر از بین برنده‌ی مو برای رنگ‌های تیره‌تر است. این لیزر طول موج مادون قرمز بلندتری دارد که ملانین پوستتان را نادیده می‌گیرد و به جایش مستقیم سراغ فولیکول مو می‌رود.

روبی: مناسب پوست روشن
بالاخره، به  اسمی رسیدیم که همه می‌شناسیم. روبی اولین لیزری بود که برای حذف موی زائد طراحی شد. این لیزر ملانین بسیار زیادی را جذب می‌کند، بنابراین روی موهای روشن و نازک عمل می‌کند.هرچه پوستتان روشن‌تر باشد بهتر است، زیرا می‌تواند سبب از بین رفتن رنگ روی پوست‌های تیره شود. معمولا 24 ساعت قبل از جلسه‌ی درمانتان یک تست  حساسیت می‌دهید، تا قبل از مراجعه و انجام کار بدانید که لیزر مناسبی را انتخاب کرده‌اید.

الکساندرایت
این ماشین برای انواع موهای روشن و بد درمان بسیار مناسب خواهد بود. این ماشین قدرتمندترین دستگاه لیزر موهای زائد به حساب می‌آید و نتایجی بسیار سریع را به همراه خواهد داشت. هرچند این دستگاه بیشتر برای پوست‌های روشن مورد استفاده قرار می‌گیرد، لیکن پوست‌های آسیایی و موهای نازکی که به سادگی قابل درمان نیستند را نیز می‌توان با این روش، به شیوه‌ای بی‌خطر اصلاح کرد.

لیزر الکساندرایت توسط متخصصین بسیاری در زمینه‌ی حذفلیزر موهای بدن چه معایبی دارد
اگرچه عوارض لیزر موهای بدن احتمالی است اما امکان آن وجود دارد، که باید به نکات زیر توجه کنید. همیشه رویش موها در قسمت های مختلف بدن مشکل بزرگی بخصوص برای خانم ها بوده است. برای از بین بردن موهای زائد بایستی زمان زیادی صرف کنیم.
بهترین راه برای از بین بردن موهای زائد لیزز می باشد، روش های زیادی مانند شیو کردن ، موم انداختن ، اپیلاسیون وجود دارد اما این روش های به صورت دائمی جواب نمی دهند.


پس بسیاری از خانم ها و حتی آقایان برای خلاص شدن از شر موهای زائد خود تصمیم به لیزر موهای بدن می گیرند. لیزر موهای بدن یک روش تقریبا قطعی برای خلاص شدن از موها می باشد. اما مانند هر روشی ممکن است در صورت دقت نکردن به یک سری نکات عوارضی به همراه داشته باشد. در ادامه به عوارض لیزر موهای بدن می پردازیم.

لکه های پوستی: بعد از لیزر احتمال تیره شدن  و یا روشن شدن پوست وجود دارد. لیزر می تواند ملانین ها را تحریک کند و باعث برنزه شدن پوست فرد شود. هم چنین با جذب نور لیزر می تواند ملانین را مهار کند و باعث از دست رفتن رنگدانه ها شود.

آسیب چشم: در طول درمان ، بیمار باید از عینک های ایمنی استفاده کند. در صورت استفاده نکردن از عینک ، ممکن است فرایند لیزر موهای بدن به چشم ها  آسیب وارد کند.