بهترین راهی که میتوانید مشتریان آرایشگاه را افزایش داد

راضی نگهداشتن تمام مشتریان کار آسانی نیست، سعی کنید بین مشتریان خود تفاوتی قائل نشوید و یکسان به آنها خدمات ارائه کنید. یکی دیگر از ویژگی مهم یک آرایشگاه خوب آن است که بتوانید خدمات بیشتری را به مشتریان خود ارائه بدهید به طور کلی هرچه بیشتر خدماتی ارائه بدهید قطعا طیف وسیعی از مشتریان را نیز می توانید جذب کنید.  آرایشگاه زنانه خوب در زعفرانیه پاسخ تو ببینید.به عنوان مثال آرایشگاهی که هم خدمات مانیکور و پدیکور انجام می‌دهد و هم به کوتاهی مو، آرایش مو و ناخن، ارائه خدمات اصلاح و پوست و… می‌پردازد احتمالا یک مجموعه حرفه ‌ای است.

پس وجود خدمات متنوع در یک سالن زیبایی تا حدودی نشان از حرفه ‌ای ‌بودن آن مرکز و مدیریت خوبش دارد. یک آرایشگاه خوب و حرفه ‌ای معمولا خدمات گوناگونی دارد؛ مثلا در نظر گرفتن ماساژ و اسپا در بخشی از سالن می‌تواند نشانگر حرفه ‌ای ‌بودن مدیریت و پرسنل آن باشد.برخورد خوب
در یک آرایشگاه خوب زنانه قبل از هر چیزی طرز برخورد پرسنل از اهمیت بالایی برخوردار است .

با آرایشگاه تماس بگیرید ببینید پشت تلفن چگونه با شما صحبت میشود .

برای شما وقت مشاوره تعیین میکند یا سرسری جواب شما را میدهید؟ شما را میگیری میکتی یا نه اهمیتی برایش ندارد که شما تماس گرفته اید .

یک آرایشگر خوب زنانه معمولا برای مشتریش زمان مشاوره مشخص میکند و تا زمان مراجعه شما را پیگیری میکند .

اطلاعات آرایشگاه مثل آدرس و لوکیشن را برای مشتری ارسال میکند .

نمونه کار
یکی دیگر از کارهای مهم که از خصوصیات خوب یک آرایشگر خوب است نشان دادن نمونه کارهای جدیدش است.

یک آرایشگر خوب موظف است نمونه کارهای به روز خود را برای مشتری آماده کند تا نشتری بتواند تصمیم درست بگیرد.

برند شناسی
برند شناسی در آرایشگاه خوب زنانه خیلی مهم است،

چرا که اگر یک آرایشگر زنانه برندهای به روز را نشناسد نمیتواند کار درستی را برای مشتری انجام دهد.

راجع به برندهای جدید از او سوال کنید .

مشاوره پوستی
پوست مهمترین بخش هر میکاپ است ، اگر بهترین آرایشگر دنیا را هم داشته باشید اگر پوست خوبی نداشته باشید ،

معجزه ای برای شما رخ نخواهد داد.

یک آرایشگر زنانه خوب اصولا به مشتریان خود مشاوره پوستی میدهد،

آرایشگر ماهر قبل از مراسم عروسی به مشتری خود راجع به تغذیه ، داروهای مصرفی، کرمهای مصرفی و لوازم آرایشی و سایر دستورات مراقبت از پوست ، درمان جوش و سایر مشکلات پوستی مشاوره صحیح میدهد.یکی از مهم ترین نکته جذب مشتری آرایشگاه این است که مکان درستی را برای تاسیس آرایشگاه خود در نظر بگیرید. آرایشگاه خوب معمولا در مکان های شلوغ تاسیس می شوند و اغلب پر رفت و آمد هستند.  سعی داشته باشید محلی را برای افتتاح آرایشگاه خود پیدا کنید که دسترسی آسان داشته باشد. پر ترافیک بودن و یا نبود پارکینگ در نزدیکی آرایشگاه هم باعث عدم انتخاب آرایشگاه توسط مشتریان شما می شود.

مکانی را انتخاب کنید که سالن های دیگری در نزدیکی آن وجود نداشته باشد و یا این که فاصله بین آرایشگاه ها با هم زیاد باشد. در غیر این صورت اگر رعایت نکنید امکان دارد تبلیغات شما تاثیر خود را به سالن رقیب نشان بدهد و همواره در افزایش مشتری های جدید ناکام بمانید.

در انتخاب مکان آرایشگاه خود باید به سبک و متراژ آن مکان و هم چنین دکوراسیون آن نیز دقت کنید تا سالن خود را به زیبایی هرچه تمام تر بچینید ، در انتخاب وسایل و ست کردن آن و هم چنین تمیز بودن سالن خود نیز باید توجه ویژه ایی اشته باشید به دلیل آن که باید این موضوع را به خاطر بسپارید که برای مشتریان شما تمیز بودن و آراسته بودن محیط آرایشگاه بسیار مهم است ،پس به آن دقت کنید.