نرم افزار حسابداری فروشگاهی برای گوشی همراه چه ویژگی های شاخصی می تواند داشته باشد ؟

نرم افزار حسابداری های مختلفی در بازار موجود می باشد که می توانند انجام امور مالی را به راحتی و یا حتی به شکل خودکار به انجام برسانند . این نرم افزار ها انواع مختلفی هم دارند که ما در این بخش با نرم افزار های بخش فروشگاهی قصد داریم بیشتر آشنا بشویم که می توان با عنوان های نرم افزار حسابداری فروشگاهی برای گوشی همراه و یا نرم افزار حسابداری فروشگاهی برای کامپیوتر آن ها را شناسایی کرده و برای استفاده در فروشگاه خود به کار ببریم .

که می توانند شامل : نرم افزار حسابداری آنلاین و نرم افزار حسابداری آفلاین  بشوند .

اما سوالاتی که در ارتباط با انواع ، ویژگی های مخصوص ، بهترین های این حوزه و ... در ارتباط با نرم افزار حسابداری فروشگاهی برای گوشی همراه و کامپیوتر برای شما به وجود آمده است را در این مبحث خواهیم گفت .

برای خواندن مطالب بیشتری از این قبیل ، ما را تا انتهای مقاله همراهی بفرمایید .

نرم افزار حسابداری فروشگاهی برای گوشی همراه
نرم افزار حسابداری فروشگاهی برای گوشی همراه
نرم افزار حسابداری فروشگاهی برای گوشی همراه

نرم افزار حسابداری فروشگاهی گوشی های همراه چه ویژگی های بارزی دارد ؟

نرم افزار هایی که در قالب گوشی همراه ساخته می شوند و به راحتی می توان به عنوان نرم افزار حسابداری فروشگاهی برای گوشی همراه استفاده کرد را به دو دسته زیر تقسیم می کنند :

1- نرم افزار حسابداری آنلاین تحت وب : که در این حالت نرم افزار ذکر شده در قالب سایت بوده و تحت وب می باشد و از طریق سایت و مرور گر می توان به آن دسترسی پیدا کرد .

2- نرم افزار حسابداری در قالب اپلیکشین برای فروشگاه ها : این نوع از نرم افزار حسابداری بر مبنای یک اپلیکیشن ساخته می شود که خود می تواند به صورت آفلاین یا آنلاین کاربرد داشته باشد و به دو شکل انجام امور را برعهده می گیرد .

نکته * اما در کل نرم افزار حسابداری فروشگاهی برای گوشی همراه ،  بیشتر با عنوان همراه نرم افزار اصلی حسابداری و به حالت کمکی ، کارایی لازم را دارد و به عنوان نرم افزار اصلی پیشنهاد نمی شود مگر در صورتی که کسب و کار ساده و کوچکی داشته باشید .

سوال * ویژگی ها و مشخصات بارز یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی برای گوشی همراه چه گزینه هایی می تواند باشد ؟

پاسخ *

1- نرم افزار ذکر شده در حوزه نرم افزار حسابداری موبایل ، باید به راحتی با دستگاه موبایل و یا ساده تر اینکه با تمام گوشی های همراه سازگاری داشته باشد . این ویژگی در نرم افزار حسابداری تحت وب بیشتر نمایان می شود و با انواع سیستم های گوشی که شامل اندروید و ios می شود ، سازگاری دارد .

2- نرم افزار حسابداری فروشگاهی اندروید ، بر روی گوشی هایی که سیستم عامل اندروید دارند ، سازگاری دارد باید دارای نسخه اپلیکیشن و سایت باشد ، که بتوان مشتریان بیشتری را به عنوان مخاطب هدف قرار داد .

3- نرم افزار حسابداری فروشگاهی برای گوشی همراه بهتر است دارای ویژگی قفل نرم افزار باشد و امینیت بالایی را برای مخاطبان خویش در نظر بگیرد زیرا قرار است اطلاعات مالی و محرمانه در آن ثبت بشود .

4- به دلیل تمام مشکلاتی که ممکن است برای سیستم شخصی شما پیش بی آید ، بهتر است نرم افزار اتخابی شما ، هر روز و به شکل مداوم از اطلاعات شما بک آپ و پشتیبانی بگیرد که در صورت هر گونه مفقودی ، اطلاعات شما محفوظ بماند .

5- در نرم افزار حسابداری فروشگاهی برای گوشی همراه شما ، بهتر است قابلیت اتصال به صندوق و کارت خوان ، تعبیه شده باشد . زیرا این ویژگی در دنیای امروز از اهمیت بالای برخوردار می باشد .

6- اگر قابلیت ثبت خودکار اطلاعات ، فاکتور ها و اسناد مالی بعد از انجام خرید و پرداخت توسط مشتری را داشته باشد ، شما به راحتی و با خیالی آسوده اکثریت امور مالی فروشگاه تان به شکل خودکار انجام می دهید و نتیجه آن را مشاهده می کنید .

7- ارائه گزارشات جامع و کامل توسط نرم افزار حسابداری فروشگاهی برای گوشی همراه می تواند یکی از محبوب ترین نرم افزار های حسابداری بازار را ساخته و انتخاب شما را مطمعن تر سازد . زیرا گزارشات مالی می تواند تعیین کننده تصمیمات مدیر فروشگاه بر حسب نتایج باشند و در پیشرفت و همینطور زیان های مالی تاثیر بسزایی داشته باشند . در این گزارش ها موارد مختلفی از جمله گزارشات سود و زیان ، ترازنامه ، بدهکار و بستانکار بودن افراد ، درآمد ها و هزینه ها و  ... می توانند وجود داشته باشند .

در موارد بالا اصلی ترین و بهترین ویژگی های بارز یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی برای گوشی همراه را ذکر کردیم .

نکته * با انتخاب نرم افزار حسابداری آنلاین و تحت وب ، می توانید آن را در هر سیستمی استفاده کنید و نیازی به استفاده فقط در یک سیستم نمی باشد . که این مورد خود شامل استفاده در گوشی های همراه ، کامپیوتر و لپ تاپ ها می باشد .

در ادامه برای انتخاب ساده تر شما با عنوان نرم افزار حسابداری فروشگاهی برای گوشی همراه می خواهیم از بهترین نرم افزار حسابداری های موجود در بازار لیستی تهیه کرده وب هشما ارائه بدهیم .

لیست بهترین نرم افزار حسابداری موبایل :

Image for post
Image for post

در جدول بالا لیست بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی برای گوشی همراه را ذکر کردیم تا شما از بین موارد بالا به دلخواه و بنا به نیاز های خود ، یکی را انتخاب کنید .

سوال * آیا نرم افزار حسابداری موبایل می تواند اقساط را تعیین کند ؟

پاسخ * در پاسخ باید گفت بله نرم افزار حسابداری موبایل به راحتی می تواند اقساط را برای مشتریان تعیین کنند . این ویژگی بیشتر مناسب مشاغلی می باشد که فروش اقساط دارند ، از جمله نرم افزار حسابداری موبایل فروشی

نکته * در انتخاب نرم افزار حسابداری فروشگاهی برای گوشی همراه باید دقت داشته باشید که نرم افزار انتخابی نسخه کاملی از دموی نرم افزار را در اختیار شما قرار بدهد . تا با  نحوه کارکرد و محیط نرم افزار حسابداری آشنا بشوید .